Balvu pamatskola - pedagogiem draudzīgākā izglītības iestāde 2017

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 27 Novembris 2017
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 27 Novembris 2017 15:33

tmb20171127152535Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) jau piekto gadu aicina izglītības iestāžu vadītājus (darba devējus) piedalīties konkursā, lai novērtētu savas iestādes pedagogu darba vidi un iegūtu arodbiedrības atzītu statusu “Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2017”.

Par pedagogiem draudzīgu var uzskatīt izglītības iestādi, kurā izveidota droša un sakārtota sociālā vide – savstarpējās attiecības, saskarsme, atbalsts, sadarbība, kontrole, stresa un vardarbības novēršana; fiziskā vide – lietas, telpas, darba vieta, aprīkojums, drošība, funkcionalitāte, ergonomika, atalgojums; kā arī informatīvā vide – simboli, nozīmes, informācija, reputācija.

Lai izvērtētu Balvu pamatskolas atbilstību konkursa "Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2017" mērķiem, 17.oktobrī Balvu pamatskolā viesojās LIZDA juriskonsulte Brigita Fricsone, LIZDA eksperte vispārējās izglītības jautājumos Irina Avdejeva, UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas Izglītības sektora vadītāja Ilze Dalbiņa, IZM Izglītības departamenta vecākā referente (pieaugušo izglītība) Ilze Siliņa.

Žūrija tikās ar skolotājiem, skolas vadību, kā arī iepazinās ar skolas vidi.

22.novembrī LIZDA konferencē “Mācīšanas brīvība iedvesmo pedagogus”, kur tika aktualizēti pedagogu tiesību jautājumi, notika apbalvošanas ceremonija.

Balvu pamatskola ir ieguvusi Pedagogiem draudzīgākās izglītības iestādes 2017 statusu, kas uzliek pienākumus strādāt vēl labāk un radošāk.

Balvu pamatskolas saimes vārdā sakām PALDIES bijušajai skolas direktorei Mārai Pimanovai, kura 30 gadu laikā Balvu pamatskolu izveidojusi par skolu, ko pamanījusi gan Izglītības un zinātnes ministrija, gan UNESCO, gan LIZDA, atzīstot to par vienu no labākajām valstī!

Paldies skolēniem, vecākiem, visai skolas saimei, kam pateicoties, Balvu pamatskolā ir droša un sakārtota sociālā vide, fiziskā un informatīvā vide.

Paldies par iedrošināšanu startēt konkursā Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldei, Balvu novada pašvaldībai!

Balvu pamatskolas direktore Larisa Krištopanova

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei