Pēdējais zvans Tilžas un Bērzpils vidusskolās

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 22 Maijs 2018
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 23 Maijs 2018 11:55

tmb20180522120041

Aizvadītā piektdiena 9. un 12.klases skolēniem bija īpaša – tā bija diena, kad skolās tika atzīmēta pēdējā zvana diena ar ko tiek noslēgts mācību process. Šajā dienā Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes (IKS) vadītāja Inta Kaļva devās uz divām novada skolām, lai sveiktu topošos absolventus, teiktu spēka vārdus un iedrošinātu būt drosmīgiem un pārliecinātiem eksāmenu sesijas laikā.

Vispirms tika apmeklēta Tilžas vidusskola, kur skolas direktore Gunta Rižā no visas sirds vēlēja izturību, pacietību un darba prieku.

Pasākumā piedalījās arī LR Saeimas deputāte Līga Kozlovska, kura uzsvēra, ka viņai ir liels prieks un pagodinājums būt kopā ar jauniešiem tik brīnišķīgā dienā. “Pēdējais zvans ir kā starts, kā nākošais solis, nākošais pakāpiens, gan 9.klasei ceļā uz 10.klasi, gan 12.klases skolēniem nokārtojot eksāmenus un izvēloties savu profesiju,” teic L. Kozlovska. Tā kā Tilžas vidusskolas skolēni ir lieli šaha entuziasti, dāvanā no deputātes saņēma vairākus šaha galdiņus un tuvākajā laikā skolā tiks nogādāts vēl papildus sporta inventārs, lai jau rudenī Tilžas vidusskolas bērniem būtu iespēja sporta jomā attīstīties vēl plašāk.

IKS pārvaldes vadītāja Inta Kaļva savu uzrunu uzsāka ar topošo absolventu zināšanu pārbaudi, jautājot par pasaku tēlu Sprīdīti. Kopīgi tika atsaukts atmiņā, ka Vēja māte mācīja iet pasaulē, mācīties izturēt un klusu ciest. Pārvaldes vadītāja komentēja, ka tas jau nenozīmē, ka jāaizbāž mute, bet vienkārši jāpacieš daudzas neveiksmes, jāpriecājas par veiksmēm. Vecais vīriņš esot velējis, lai sirsniņa ir tik tīra kā kristāla trauciņš, taču pats Sprīdītis, staigādams pa pasauli, saprata, ka nekur nav tik labi kā mājās, tādēļ I.Kaļva vēlēja: “Ejiet pasaulē, gūstiet pieredzi, zināšanas, bet atceraties, kur jums ir mājas. Gan Tilžā ir ko darīt, gan Balvu novadā arī ir ko darīt. Un vēl kāda atziņa mums visiem – 21.gadsimtā, kad ir tik daudz iespēju, nav svarīgi tas, ko tu zini, bet svarīgi ir tas, ko tu proti izdarīt ar to, ko tu zini. Nekad uz pasaules nevar zināt visu, bet var zināt tik daudz, lai ar to varētu dzīvot, strādāt, cīnīties, būt laimīgs.”

Tilžas pagasta pārvaldes vadītāja Anna Bērziņa uzsvēra, ka ir pateicīga par to, ka pedagogi cenšas, ka Tilžas vārds izskan ne tikai novadā, bet arī republikā visās nozīmēs – sportā, izglītībā, intelektuālajā jomā, izklaidē, darbā.

Kā ierasts, arī skolēni pateicās skolotājiem par noderīgajiem padomiem un par zināšanām, kas ir sniegtas, skolas pavārītēm par silto ēdienu, tehniskajiem darbiniekiem par tīrajām telpām.

Bērzpils vidusskolā skolas direktore Ilona Stepāne teica iedvesmojošus vārdus: “Skolēni, jums ir jāatceras, ka jūs paši esat sava mūža, savas veiksmes zelta atslēgas, jo mūža darbs ir veidot sevi, tiekties augšup, pilnveidoties, sacensties pašam ar sevi, jo katram no mums pieder tikai tik daudz, cik mēs ar savu darbu spējam nopelnīt, ar savu garu izcīnīt un ar savu prātu izdomāt.

Dzīve ir kā brauciens ar velosipēdu, - līdzko tu pārstāj tiekties uz priekšu, tā tu zaudē līdzsvaru, tāpēc es jums novēlu visu mūžu mācīties, pilnveidoties, augt, tiekties, skatīt savu izaugsmi salīdzinot sevi ar to, kāds katrs ir bijis vakar, bet vienmēr sapņot par to, kādi vēlaties būt rīt. Un darīt visu iespējamo, lai šos sapņus varētu piepildīt!

Mācību process ir beidzies, sākas eksāmenu sesija. Es jums gribu novēlēt, lai jums pietiek drosmes, pacietības, izturības šajā laikā, lai jūs noticat sev, lai jūs esat pārliecināti par to, ko jūs protat un zināt, jo stress un bailes ir vislielākie kavēkļi ceļā uz panākumiem. Un atceraties, ka šie rezultāti eksāmenos tuvinās vai attālinās no jūsu sapņa, tāpēc dariet visu iespējamo, lai tuvinātos savam sapnim, savam mērķim.”

LR Saeimas deputāte Līga Kozlovska pēdējā zvana dienā apciemoja arī Bērzpils vidusskolas topošos absolventus, sakot: “Pēdējais zvans ir sākums jūsu īpašai jaunai dzīvei un es novēlu, lai jūs būtu ministri, varbūt kāds pat prezidents! Jums ir jābūt varoņiem, jābūt drosmīgiem pieņemt lēmumus.” Lai arī Bērzpils vidusskolā turpinātu augt jauni, daudzsološi sportisti un aktīvi jaunieši, arī viņi dāvanā saņēma sporta inventāru – basketbola, volejbola bumbas un citus volejbola piederumus.

IKS pārvaldes vadītājas Intas Kaļvas uzrunā tika pārbaudītas arī bērzpiliešu zināšanas par pasaku “Sprīdītis” un vēlēti Vēja mātes un vecā vīriņa vēlējumi. Tāpat arī Inta Kaļva vēlēja, lai topošie absolventi vispirms ir forši, gudri, labestīgi cilvēki ar kuriem pārējiem ir viegli dzīvot, strādāt un iet pa dzīvi.

Lai veiksmi dzīvē, darbos, izturība eksāmenos visiem Balvu novada topošajiem absolventiem.

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpgimg-015.jpgimg-016.jpgimg-017.jpgimg-018.jpgimg-019.jpgimg-020.jpgimg-021.jpgimg-022.jpgimg-023.jpgimg-024.jpgimg-025.jpgimg-026.jpgimg-027.jpgimg-028.jpgimg-029.jpgimg-030.jpgimg-031.jpgimg-032.jpgimg-033.jpgimg-034.jpgimg-035.jpgimg-036.jpgimg-037.jpgimg-038.jpgimg-039.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei