Noslēdzies LNB organizētais Skaļās lasīšanas fināls Rīgā!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 20 Maijs 2019
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 20 Maijs 2019 12:50

galvena-bilde

2019. gada 18. maijā LNB pulcējās no 11 tūkstošiem dalībnieku 30 labākie reģionu konkursu uzvarētāji no visas Latvijas.

LNB Ziedoņa zālē pulcējās bērni, kuri lasa, kuri prot izteikt savu viedokli par lasīto.

Balvu reģionu pārstāvēja Eglaines pamatskolas 6. klases skolniece Daira Ikstena, kura bija izvēlējusies lasīt A. Naneti grāmatas “Mans vectēvs bija ķiršu koks” fragmentu.

Galvenais sacensību kritērijs – izrādīt cieņu bērnu izvēlei un veicināt pozitīvas emocijas. Tas nemaz nebija viegli, bet Dairai izdevās neapmulst un pārliecinoši izlasīt savu izvēlēto fragmentu.

Dairu atbalstīt un uzmundrināt līdzi devās klases biedrenes, pagasta bibliotēkas vadītāja Ligita Kalnēja, kā arī klases audzinātāja un literatūras skolotāja.

Sacensību vērtēja un lasītājiem dažādus āķīgus jautājumus uzdeva pieredzējusi žūrija – Renāte Punka, "Jāņa Rozes apgāda" izpilddirektore, tulkotāja; Diāna Bērza – Latvijas Radio režisore, divu grāmatu autore; Valters Krauze – šovmenis, aktieris, Dagnija Baltiņa – LNB Speciālo krājumu departamenta direktore, kultūras mantojuma pārzinātāja; un mūziķis Ralfs Eilands. Uzvarētāji, protams, bija visi lasītāji, bet galveno - 1. vietu, žūrija piešķīra Daugavpils novada Naujenes pamatskolas 6. klases skolniecei Innai Ivanovai, kura lasīja V. Belševicas grāmatas “Bille” fragmentu.

Klausoties grāmatu lasījumus, bija prieks un lepnums, ka mums aug gudra jaunu lasītāju paaudze, kuri prot novērtēt grāmatu, kuri lasa ar prieku!

LNB Skaļās lasīšanas sacensības reģionālā kuratore Ligita Pušpure

20190518_144117.jpg20190518_161033.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei