Balvu Centrālajā bibliotēkā atklāta Anneles Slišānes izstāde “1/4 no “#100dečiLatvijai””

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 13 Novembris 2017
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 13 Novembris 2017 09:57

img 021

Jau pēc nepilna gada Latvija svinēs savu simto dzimšanas dienu. Jo dienas, jo arvien vairāk akcijas, darbi, izstādes, pasākumi tiek veltīti šim lielajam notikumam.

Viens no lielajiem projektiem, par godu valsts simtgadei, ir Anneles Slišānes iecere 100 nedēļās stellēs noaust 100 deķus, kas būs dāvana Latvijai. 11.novembrī Balvu Centrālajā bibliotēkā tika atklāta izstāde, kurā var aplūkot 25 darbus no šī projekta. Pavisam šobrīd ir jau 54 uzausti deķi. Interesantākā šī projekta detaļa ir tā, ka deķi tiek austi no dažādiem materiāliem – no kaņepēm, vībotnēm, puķu lentēm, papardēm, aitu vilnas, zeķubiksēm, žurnāliem, polietelēna tīkla maisiem, džinsu auduma, ugunspuķēm, vīgriezēm, pelašķiem un daudziem citiem. Pie katra deķa ir eseja, kurā aprakstītas izjūtas, kas radušās to aužot, vai arī asociācijas par pašu materiālu.

Izstādes atklāšanā ievadvārdus teica Balvu Centrālās bibliotēkas direktore Ruta Cibule: “Mums šodien ir ļoti lieli svētki Latvijā, Balvos, bet īpaši lieli svētki ir Balvu Centrālajā bibliotēkā. Jau ilgu laiku dzīvojam Anneles Slišānes personības apburti - klausāmies radio intervijas, ielūkojam sociālajos portālos un skatām viņas jaunākos veikumus. Jāatzīmē, ka sākotnēji Annele šo ideju sāka īstenot bez citu atbalsta, bet šodien tas jau ir Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latgales Plānošanas reģiona un A/S “Latvijas valsts meži” atbalstīts projekts.”

Pati Annele Slišāne stāsta: “Paldies tētim pa skaistāko dzimto valodu, paldies brālim Andrim ar saimi, māsai Mārītei, paldies arī manai saimei par zāļu lasīšanu, kārklu mizošanu. Šis ir arī sociāls projekts, jo foto un apraksti tiek likti sociālajos tīklos, tādējādi reklamējot arī latgaliešu valodu. Stāsti par deķiem atnāk aužot, vai arī vispirms atnāk stāsts un tad es meklēju materiālu, kuru aust īstajam stāstam. Paldies, ka atnācāt, ka dalījāt prieku!”

Izstādes atklāšanā piedalījās arī Domes priekšsēdētāja vietniece Anita Petrova: “Annele, jums ir īpaša aura. Esmu ļoti lepna, jo pati pazinu Jūsu tēti. Jūsu vecāki ir unikāli cilvēki, kuri savos bērnos ielikuši visu latvisko, visu latgalisko – es priecājos par tik stiprām dzimtām, par tik kuplu bērnu skaitu. Jūs esiet patiešām stipra, unikāla dzimta.”

Balvu Novada muzeja direktore Iveta Supe, sveicot Anneli, atzina, ka šajā izstādes atklāšanā juta vienkāršu, sirsnīgu, īstu un patiesi ģimenisku siltumu.

Muzikālus priekšnesumus sniedza pārstāvji no Upītes folkloras kopas, jeb, kā teica R.Cibule - tā Upītes folkloras kopas daļa, kas ir Anneles brāļa Andra saime.

Izstādi Balvu Centrālajā bibliotēkā varēs aplūkot līdz šī gada 29.decembrim.

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpgimg-015.jpgimg-016.jpgimg-017.jpgimg-018.jpgimg-019.jpgimg-020.jpgimg-021.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei