Tūrisma sezona Bērzpilī sākusies!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 15 Jūnijs 2018
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 15 Jūnijs 2018 15:40

tmb2018061515293910.jūnijā Bērzpils pagasta tematisko ciemu ''Ičas apmetnes ciems'' apmeklēja tūristi no Liepājas puses - Priekules slimnīcas darbinieki.

Apmeklējot Bērzpils pagasta kultūras objektus, atklājās, ka ir trīs vietas, kur Bērzpils pagasts velk paralēles ar Liepājas pilsētu. Tūristi apmeklēja Bērzpils kapu kapliču. Izrādās, ka kapliča un Liepājas Valsts 1.ģimnāzija bija to deviņu nominantu vidū, kas tika izvirzīti Latvijas Arhitektūras gada balvai 2018.gadā. Lielo Arhitektūras gada balvu piešķīra Liepājas Valsts 1. ģimnāzijai.

Ciemiņi iegriezās arī Bēržu Svētās Annas Romas katoļu baznīcā, kur viņus sagaidīja prāvests Oļģerts Misjūns. Priekules tūristi tika iepazīstināti ar baznīcas tapšanas vēsturi, katoļu tradīcijām, kā arī dzirdēja baznīcas ērģeļu skaisto skanējumu.

Pēc baznīcas apmeklējuma viņi devās uz maizes cepšanas meistardarbnīcu. Tur ar maizes cepšanas noslēpumiem dalījās Guna Tūmiņa. Dodoties projām, Guna priekuliešiem iedeva līdzi arī garšīgo rudzu maizīti.

Ievērību piesaistīja arī pagasta centrā esošā piemiņas plāksne ''Brīvības cīņu (1918-1920) karavīriem un Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem'', jo izrādījās, ka viens no cīnītājiem- Kazimirs Olekšs -dienējis Liepājā. Viņa darbība Bermontiādes laikā Liepājā novērtēta ar Latvijas augstāko militāri apbalvojumu – 3. šķiras Lāčplēša Kara ordeni.

Turpat pagasta centrā - saieta namā – ekskursanti varēja iemēģināt roku arī aušanas prasmēs. Šo iespēju priekuliešiem piedāvāja aušanas pulciņa vadītāja Irēna.

Pa ceļam uz atpūtas vietu Ičas krastos, Priekules tūristi apskatīja Bonifacovas kungu māju, kurā sava mūža pēdējos dzīves gadus pavadīja vēsturnieks, literāts, etnogrāfs un sabiedriskais darbinieks Gustavs Manteifelis. Pastāv uzskats, ka Bonifacovas kungu māju projektējis Pauls Makss Berči, kas ir bijis viens no Liepājas pilsētas arhitektoniskā tēla veidotājiem.

Ekskursijas izskaņā tūristi pusdienoja Ičas upes krastā, kur galdā tika celta garda zivju zupu, ko priekuliešiem sagādāja Māris, Ilga, Biruta un Lāsma.

Turpat Ičas krastā, ekskursantiem bija iespēja piedalīties siera siešanas meistardarbnīcā, kur saimniekoja Līga un Jānis Čivči. Jāņu siers ciemiņiem dikti garšoja. Pēc maltītes un siera siešanas, priekuliešiem bija fotosesija bērzu birztaliņā.

Ekskursijas noslēgumā viņi devās uz zemnieku saimniecību ''Dižarāji'', kur pie saimnieces Ilonas iegādājās kūpinājumus.

Gide Anna Kriviša
Foto no Birutas Bogdanes arhīva

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei