Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis redzams LRT raidījumu ciklā “Sūpluok Latgolai”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 23 Oktobris 2018
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 05 Novembris 2018 14:44

Balvu novada Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis, kurš, starp citu, ir vecākais Ziemeļlatgalē, redzams 8. raidījuma cikla “Sūpluok Latgolai” raidījumā, kura tēma ir mūzika. Tā laikā tiekas ar divu pilnīgi atšķirīgu mūzikas veidu saglabātājiem un attīstītājiem: ar grupu “Latgalīšu reps” no Ludzas puses, kā arī ar Balvu novada Briežuciema etnogrāfisko ansambli. Tāpat ielūkojas pasaulē vecākā latgaliešu dzejas un mūzikas festivāla “Upeitis uobeļduorzs” norisē.

“Sūpluok Latgolai” – ir desmit raidījumu cikls par Latgales reģiona cilvēkiem, par aktuālo un notiekošo tieši šeit un tagad, ko veido SIA “Latgales reģionālā televīzija”. Desmit raidījumu gaitā tiek skatītas pilnīgi savstarpēji nesaistītas un atšķirīgas tēmas sākot ar arhitektūru un vēsturi līdz pat lauksaimniecībai, mūzikai un jaunākajām inovācijām.

Galvenais raidījuma mērķis ir būt “sūpluok” jeb blakus/tuvāk gan raidījuma varoņiem, gan skatītājiem. Ikreiz izvēlētie temati tiek rādīti no diviem skatupunktiem. Raidījuma valoda ir latgaliešu.

Raidījumi top konkursa “Par raidījumu veidošanu latviešu valodā 2018. gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” gaitā un to finansē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome.

Raidījums vari noskatīties šeit!

Ausma Sprukte
LRT žurnāliste, raidījuma “Sūpluok Latgolai” veidotāja

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei