Lepojamies ar Balvu novada iedzīvotājiem!

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 14 Novembris 2017
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 16 Novembris 2017 09:06

17. novembrī Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apbalvos Balvu novada iedzīvotāju Valentīnu Ķikutu, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras Tehniskās uzraudzības departamenta Vidzemes reģiona nodaļas vecāko inspektoru, ar Zemkopības ministrijas (ZM) augstāko apbalvojumu – medaļu „Par centību”, un pasniegs ZM Atzinības rakstu zemnieku saimniecības “Ičmalas” īpašniekiem Irēnai un Jānim Romāniem.

Valentīns Ķikuts tehniskās uzraudzības jomā ir nostrādājis 33 gadus. Inspektors ir aktīvs tehnikas progresa ieviešanas līdzzinātājs, atbalstītājs un labs mentors daudziem jaunajiem kolēģiem. Viņš 2014.gada 17.novembrī saņēmis arī Balvu novada Domes Atzinības rakstu par ilggadēju, godprātīgu un apzinīgu darbu lauksaimniecības nozares attīstībā.

Par zemnieku saimniecību „Ičmalas” lauku tīkla mājas lapā www.laukutikls.lv raksta: „Balvu novada Krišjāņu pagastā saimnieko Irēna un Jānis Romāni. Viņi nodarbojas ar lopkopību – audzē gaļas šķirnes lopiņus, ganāmpulkā ir jau vairāk par simts dzīvniekiem. Zemnieku saimniecības nosaukums, tāpat kā māju nosaukums, ir „Ičmalas”, kas ir bioloģiskā saimniecība.

Ar lauksaimniecību Romāni sāka nodarboties paralēli algotam darbam, kad Irēna vēl strādāja pastā un Jānis – meliorācijā. Zemnieku saimniecība ir dibināta 1992. gadā. Šobrīd viņi apsaimnieko ap 200 hektāriem lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Lielāko platību daļu aizņem zālāji un ganības, nedaudz arī sēj graudus pašpatēriņam. Saimniecība savā attīstībā veiksmīgi spējusi piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu, kā arī sadarboties ar LLKC konsultantiem.”

Apbalvošanas pasākums notiks 17.novembrī plkst.12.00 ZM ēkas otrā stāva konferenču zālē (Republikas laukumā 2, Rīgā).

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei