Mūsu pilsēta Balvi svin 90 gadu jubileju

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 09 Februāris 2018
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 09 Februāris 2018 13:17

tmb20180209124557

Februāris ir īpašs, jo mūsu pilsēta Balvi svin 90 gadu jubileju, kas tiks atzīmēta ar dažādiem pasākumiem. Svinības sāksies 10.februārī Balvu muižā ar muzikālu uzvedumu "Nāc un svinēt sāc!". Tā laikā tiks godināta režisore Vaira Resne, kurai tiks piešķirts apbalvojums "Balvu Goda pilsonis".

Jubilejas svinības turpināsies 11.februārī Balvu muižā, kad visiem kamermūzikas cienītājiem būs iespēja baudīt komponistu P.Plakida un F.Šūberta skaņdarbus klavieru trio izpildījumā.

Un 24.februārī Balvu Novada muzejā tematiskā sarīkojumā "Dzimuši reizē ar pilsētu" gaidīs 17 Balvu pilsētas vienaudžus, viņu ģimenes, draugus, kaimiņus, bijušos darba biedrus, lai kopīgi dalītos atmiņās par nodzīvotajiem 90 gadiem.

Turpretim Balvu Centrālajā bibliotēkā ir skatāma virtuālā izstāde par Balvu pilsētu no muzeja krājuma materiāliem un Balvu Novada muzejā piedāvā apskatīt Balvu pilsētu senajās fotogrāfijās un iepazīties ar svarīgākajiem vēstures notikumiem, kas norisinājušies Balvos.

Arī Balvu Valsts ģimnāzijā jau notikušas izglītojošas nodarbības
"Veltījums Balviem 90 gadu jubilejā".

Kopā ar Balviem februārī savu 90 gadu jubileju svin arī Sigulda, Strenči, Viesīte, Varakļāni, Viļāni, Ape, Priekule, Mazsalaca, Preiļi, Kārsava, Ogre, Gulbene un Salacgrīva jeb četrpadsmit toreizējie miesti, kuriem tālajā 1928.gadā piešķīra pilsētas tiesības.

Vairāk par Balvu Goda pilsoni Vairu Resni vari lasīt šeit

Vairāk par Balvu pilsētas vēsturi vari lasīt šeit

Sīkāka informācija par pilsētas jubilejas pasākumiem skatāma šeit

tmb20180209124603

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei