25.maijā Eiropas Parlamenta vēlēšanas

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 16 Maijs 2019
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 16 Maijs 2019 10:43

VELESANU_IECIRKNI-16052019A.png

Kārtējās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 2019. gada 25. maijā. Latvija šajās vēlēšanās ir viens vēlēšanu apgabals, un EP no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti.

Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas mūsu valstī, ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Tā kā Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāju uzskaitei izmanto vēlētāju sarakstus, tad katram vēlētājam ir jābalso savā iecirknī, tajā, kura vēlētāju sarakstā viņš iekļauts. Noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni var Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) tiešsaistes e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana".

Šajās vēlēšanās būs arī jauna papildus balsošanas iespēja iepriekšējā balsošanā- vēlēt jebkurā citā iecirknī Latvijā. Tomēr, izmantojot šo iespēju, jārēķinās ar ilgāku laiku, kas būs jāpavada iecirknī, jo, lai nodrošinātu principu “viens vēlētājs-viena balss”, iecirkņa darbiniekam, pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas būs jāsazinās ar vēlētāja iecirkni, lai pārliecinātos, ka vēlētājs nav jau nobalsojis.

Savu vēlēšanu iecirkni var noskaidrot PMLP izsūtītajā paziņojumā.

EP vēlēšanu likumā ir paredzētas vairākas iespējas, kā vēlētāji var piedalīties EP vēlēšanās. Šīs iespējas ir:

- balsot savā vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā no pulksten 7.00 līdz 20.00;
- balsot iepriekš, kad iecirkņi strādās dažas stundas dienā- 22. maijā no 17.00 līdz 20.00, 23. maijā no 9.00 līdz 12.00, 24. maijā no 10.00 līdz 16.00.
- balsot savā atrašanās vietā, ja veselības stāvokļa dēļ nav iespējams nobalsot iecirknī, vēlētājs ir slimnieku aprūpētājs vai atrodas apcietinājumā ieslodzījuma vietā vai īslaicīgās aizturēšanas vietā;
- balsot ārvalstīs pa pastu vai vēlēšanu iecirknī ārvalstīs.

Savukārt tiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo kādā no ES dalībvalstīm, ir iespēja izvēlēties - balsot par Latvijas EP deputātu kandidātu sarakstiem vai arī reģistrēties balsošanai mītnes valstī un balsot par šīs valsts deputātu kandidātiem. Izvēloties balsot mītnes zemē, vēlētājs zaudē tiesības attiecīgajās vēlēšanās balsot par Latvijas EP kandidātu sarakstiem un kandidātiem.

Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība.

Noskaidrot savu vēlēšanas iecirkni, ja neesi saņēmis PMLP izsūtīto paziņojumu, kā arī iepazīties ar devputātu kandidātu sarakstiem un priekšvēlēšanu programmām var CVK mājas lapā https://www.cvk.lv/lv/velesanas/eiropas-parlamenta-velesanas/eiropas-parlamenta-velesanas-2019
Uzziņu tālrunis - 67049999 (darba dienās no pl.8.00 - 20.00).

Vēlēšanu iecirkņi Balvu novadā

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei