Tūkstošiem balsu ieskandina Balvus!

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 03 Jūnijs 2019
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 04 Jūnijs 2019 16:24

Aizvadītā sestdiena balveniešiem noteikti paliks īpašā atmiņā, jo ne katru dienu novadā notiek tik plaša mēroga pasākums kā Vislatvijas Mūzikas svētki „Mirklis Balvos”, kas pilsētā pulcēja ap 2000 dalībnieku.

Mūzikas svētki iesākās ar skanīgu gājienu, kurā 46 jaukto koru un 16 orķestru kolektīvi no visas Latvijas ar dziesmām, smaidiem un uzsaucieniem sveicināja gājiena vērotājus.

Svētku dalībniekus un skatītājus uzrunāja Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs: „ Šis ir neaprakstāms un aizkustinošs mirklis Balvu novadam, Balvu pilsētai un Balvu estrādei. Dziesmām, ko izdziedam šādos svētkos, vijās cauri latviskums un stipras tautas tradīcijas. Mūzika, ko izspēlē orķestri, mūs paceļ spārnos un ļauj izbaudīt tās spēku un neatkārtojamību. Šādos svētkos mēs aizmirstam ikdienas rūpes un mūsu sajūtas paceļas nezināmos  augstumos. Labākais veids kā pateikties par burvīgu mirkli - ir baudīt to. Ikvienam gribu novēlēt, lai mirklis Balvos pārvēršas par neaizmirstamu notikumu visai vasarai! Jauku un pozitīvām emocijām piepildītu vakaru!”

Savukārt Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte pateicās visām pašvaldībām, kuras atbalsta un palīdz organizēt šāda veida pasākumus, kā arī dalībniekiem un ģimenēm, kuras iedvesmojas no šīs tradīcijas un dzīvo tajā. „Tradīcija iedvesmo tradīciju. Dziesmu svētku tradīcija jau ir ceļā uz savu 150gadi. Lai šis mirklis Balvos paliek atmiņā! Mēs tiksimies vēl vairākos pasākumos, lai 2023.gadā piedzīvotu tikšanās mirkli Rīgā, svinot Dziesmu un Deju svētku 150gadi. Lai brīnišķīgs šis mirklis,” tā S. Pujāte.

Koncertā krāšņi tika izdziedātas Latvijas jaukto koru skaistākās dziesmas, dvēseles spēka mirkļus smeļot no Latvijas dižgaru - Pētera Barisona un Emiļa Melngaiļa, dziesmām. Jaunā un neaizmirstamā kopdziedājumā izskanēja mūslaiku komponistu dziesmas, kam papildus vērtību deva kordiriģenti mūzikas personības. Savukārt iedvesmojošu un pacilātu sajūtu radīja Vidzemes un Latgales pūtēju orķestru kopīgais skanējums. Dalībnieku sniegumu papildināja gaismu spēles Balvu parka lielajos kokos, kas kopumā raisīja īpaši emocionālas sajūtas. Un, protams, neaizmirstamais noslēgums – dziesmas „Manai dzimtenei” un   „Dvēseles dziesma”.

Paldies Latvijas Nacionālajam kultūras centram, koncerta mākslinieciskajam vadītājam Uldim Kokaram, režisorei Edītei Siļķēnai, pūtēju orķestru virsvadītājam Egonam Salmanim, svētku koordinatoriem un pārējiem organizatoriem par skaisto mirkli Balvos!

Svētku dalībnieku saraksts

Pasākumu organizēja Balvu novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Pasākumu atbalstīja: Valsts kultūrkapitāla fonds, Latgales reģiona attīstības aģentūra, Latvijas valsts meži.

mirklis_balvos_beigas_logo.png

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei