Nosvinēti Tilžas pagasta svētki

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 25 Jūlijs 2017
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 25 Augusts 2017 12:34

img 005

Tilženieši un Tilžas viesi labā omā un možā garā nosvinējuši pagasta svētkus „Labai omai – uzmet garu!”. Svētki sākās jau rīta garumā ar produktu un citu pirtij nepieciešamos lietu iegādi tirdziņā, lai vēderam prieks pēc pirtī iešanas. Īpaša uzmanība šogad tika veltīta Pirts, Mežniecības un Liepu ielām, kur Mežniecības ielā notika svētku atklāšana un tika saņemts „iesildošs pēriens”. Pēc tam spēkiem, prasmēs, zināšanām un veiklībā mērojās labākās Tilžas saimnieces - Anna Jermacāne, Anna Kaņepe, Anna Sisojeva, Maruta Brenča un brašākie Tilžas saimnieki - Raimonds Raciborskis, Aigars Zelčs, Kaspars Saliņš. Goda titulus izcīnīja Anna Sisojeva un Aigars Zelčs.

Visas dienas garumā norisinājās aktivitātes, kas saistās ar pirtī iešanu, dažādi dziedniecības eksperti un pirts meistari pastāstīja, kā to labāk darīt. Zinaīda Logina – eksperte atveseļošanās jomā - sniedza informāciju par enerģētisko elpošanu un palmingu, kas ir Viljama Beitsa izveidotais vingrinājums acu muskuļu sasprindzinājuma atslābināšanai, labai redzei un acu veselībai.

Pirtzinis Lauris klātesošajiem parādīja sausos pērienus ar zaru slotiņām, bet pirtniece Arnita Melnberga dalījās savās zināšanās par atpūtu un relaksāciju pirtiņā, augu skrubjiem un maskām, kāju vanniņām un zāļu tējām, augu spēka izmantošu savai labsajūtai.

Zigfrīds Lielbārdis – Evas Raihas Maigās Bio-Enerģētikas (MBE) pārzinātājs, pastāstīja par MBE stūrakmeņu teoriju, to savstarpējo mijiedarbību, ietekmi uz mūsu veselību, dzīves scenārijiem. Maigā Bio-Enerģētika ir terapeitiska, izglītojoša un dziednieciska metode, kuras mērķis ir atjaunot dabiskās dzīves enerģijas plūsmu un pulsāciju ķermenī.

Saņēmuši dziednieku un pirts ekspertu padomus, pasākuma apmeklētāji varēja piedalīties individuālajās aktivitātēs „Pirms došanās uz pirti”, ģimeņu stafetē, mednieku šķēršļu joslā, kopīgi doties pirts mīļu gājienā un saņemt stiprinošu un vienojošu gara uzmešanu noslēguma koncertā kopā ar Tilžas pagasta ļaudīm, Balvu Kultūras un atpūtas centra bērnu vidējās deju paaudzes kolektīvu „Nebēda” un bērnu tautu deju kolektīvu „Balvu vilciņš”.

Tilžas pagasta svētku dienā Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs sadarbībā ar Tilžas pagasta pārvaldi rīkoja Tilžas pagasta ekspedīciju jeb izzinošu ekskursiju vietējā gida – Ainas Rakstiņas vadībā. Ekskursija pulcēja vairāk kā četrdesmit interesentus – gan vietējos Tilžas pagasta iedzīvotājus un balveniešu, gan arī tālākus viesus – no Gulbenes, Rīgas, Ogres, kuriem dzimtu saknes meklējamas mūsu pusē. Dienas laikā tika apmeklētas interesantas vietas, kas atklāja Balvu novada Tilžas pagasta un apkārtnes vēsturi, dabu un ļāva iepazīt čaklos pagasta cilvēkus.

Tas vēl nebija viss, jo pagasta svētku ietvaros rokdarbu pulciņš „Tilžas rūķīši” atzīmēja savu 10 darbības gadu jubileju,Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes Balvu daļas Tilžas postenis arī 10 gadu jubileju, bet biedrība „Rūsa vējā” 5 gadu jubileju.

Foto Maija Saliņa

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpgimg-015.jpgimg-016.jpgimg-017.jpgimg-018.jpgimg-019.jpgimg-020.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei