Lielā talka jau šajā sestdienā - 22.aprīlī!

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 13 Aprīlis 2017
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 18 Aprīlis 2017 16:43

Kā jau katru pavasari, arī šajā gadā notiks Lielā Talka gan Balvu pilsētā, gan Balvu novada pagastos. Šī pasākuma mērķis ir ne tikai uzkopt savu pagalmu, pagastu, pilsētu, novadu, bet arī padomāt par saviem paradumiem un arī ikdienā rūpēties par vides tīrību.

 

Par Lielās Talkas norisi interesēties: Balvu pilsētā – Sandis Meiers, T:22322003, Balvu pagastā - Andris Ķerāns, T:26118122, Bērzkalnes pagastā - Andris Zeltiņš, T:29434611, Bērzkalnes pagasta Rubeņu ciemā - Ēvalds Garjānis, T:26168414, Bērzpils pagastā - Biruta Bogdane, T:20223100, Briežuciema pagastā - Žanis Ozoliņš, T:26191574, Krišjāņu pagastā - Jāzeps Ludboržs, T:29447351, Kubulu pagastā - Valentīna Smirnova, T:26178731, Lazdulejas pagastā - Raimonds Kuļšs, T:28384233, Tilžas pagastā - Gunārs Zelčs, T:26168438 , Vectilžas pagastā - Vitālijs Plešs, T:26545928, Vīksnas pagastā - Gunta Raibekaze, T:26169594.

Balvu pilsētas talcinieki, tiekamies plkst.9:00 Balvu pilsētas parkā pie estrādes!  Ņemiet līdzi bērnus, jo būs iespēja gatavot putnu būrīšus! Darbarīki un materiāli jau būs sagādāti.

Pēc labi padarīta darba ap plkst.13:00 talkotāji tiek aicināti uz tradicionālo zupu Balvu pilsētas parkā.

Lai talkošana būtu droša, patīkama un lietderīga, ņem vērā talkas organizatoru padomus:

  • Katrā reģistrētajā talkas vietā ir sava atbildīgā persona. Piefiksē viņa tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā vari sazināties!
  • Lielās Talkas atkritumu maisi šogad ir baltā krāsā. Atkritumu vākšana notiek tikai šajos maisos! Papildu informācija par maisiem pieejama pie konkrētā pilsētas vai pagasta koordinatora!
  • Savus piepildītos maisus atstāj tikai reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu informē talkas atbildīgo. Neskaidrību gadījumā zvani attiecīgajam talkas atbildīgajam.
  • Ja talkojot ieraugi izlietotas injekcijas šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatorus, kā arī citus bīstamus atkritumus – neaiztiec tos! Par šādu priekšmetu atrašanās vietu informē Talkas atbildīgo! Bet, ja talkojot dabā vai pilsētas teritorijā uzej mirušu dzīvnieku – neaiztiec to, bet gan ziņo par talku atbildīgajai personai. Savukārt, ja ieraugi vairāk nekā divus ievainotus vai bojā gājušus dzīvniekus, ziņo operatīvajam dienestam pa tālruni 112.
  • Talkojot noteikti lieto darba cimdus! Velc garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās velc slēgtus apavus ar pietiekami cietu, biezu zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā liec cepuri vai lakatu. Šāds apģērbs Tevi pasargās arī no ērču kodieniem!
  • Dodoties talkot, noteikti ņem līdzi darba cimdus, savus ģimenes locekļus, draugus, radus, darba kolēģus, kaimiņus un pats svarīgākais – darba prieku!

Lielajā Talkā aicinām ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, labiekārtot māju pagalmus, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus… Dzīvosim skaisti! Lai prieks Tev pašam un pārējiem!

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei