Uz apbalvojumu “Laiks Ziedonim 2017” Tautsaimniecībā pretendē Edžus Ķikusts no Bērzkalnes pagasta

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 21 Aprīlis 2017
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 21 Aprīlis 2017 09:39

Imanta Ziedoņa fonda dibinātāju un vizionāru sanāksmē noskaidroti apbalvojuma “Laiks Ziedonim 2017” nominanti Tautsaimniecībā. Šogad tautsaimniecības nominācijā „Zemi es mācos” uz laureāta titulu pretendē pieci uzņēmēji, tostarp Edžus Ķikusts no Bērzkalnes pagasta.

Nominācijā «Zemi es mācos» 2017. gadā cildinās Latvijas cilvēkus, kuri mācījušies, strādājuši, stažējušies ārvalstīs un šīs zināšanas un prasmes iegulda Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Laureāts tautsaimniecības nominācijā tiks paziņots cildināšanas ceremonijā 3.maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, ziņo Imanta Ziedoņa fonda «Viegli» komunikācijas projektu vadītāja Kristīne Tjarve.

Edžus Ķikusts– z/s “Ķermis” saimnieks no Bērzkalnes pagasta Balvu novadā, viņa saimniecībā pašlaik mīt 157 aitas.

Aizmetnis domai par aitkopību Edžum radās 2001. gadā, kad viņš strādāja Īrijā, kur ikdienā varēja vērot simtiem aitu ganāmpulkus sakoptos laukos. Atgriežoties Latvijā pēc gada, iegādājās pirmās aitas un paralēli algotam darbam sāka nodarboties ar lauksaimniecību. Lai iegūtu trūkstošās zināšanas, kā attīstīt savu ganāmpulku, 2011. gadā Edžus devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Norvēģiju, kur divu mēnešu laikā izdevās iegūt vērtīgas zināšanas, kas mudināja paplašināt aitu ganāmpulku un atstāt algotu darbu, lai pievērstos lauksaimniecībai. Gadu laikā ganāmpulks un pieredze auguši. Edžus nebēg no savas zemes, tur līdzās savu ģimeni, nešausminās par dzīvi "grūtā ekonomiskā zonā", neņem kredītu, jo nauda jānopelna pirms to sāk tērēt. Domā un jūt līdzi it visam, kas notiek mūsu zemē. Edžus ir saimnieks sev, savam darbam un kādam gabaliņam no Latvijas zemes. Edžus lielākā vērtība ir ģimene un rūpes par to, viņa nezūdošais godaprāts un strādīgums, turēšanās pie savas zemes, patiess prieks par savu ganāmpulku un dzīvi.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” apbalvojumu “Laiks Ziedonim” iedibinājis 2014.gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau trešo gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti.

Arī šogad apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās. Laureātus atbalsta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, nodrošinot katras nominācijas laureātam naudas balvu 3 000 eiro apmērā. Apbalvojuma sadarbības partneri – Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, ziņu portāls Delfi, žurnāls Ieva, Sestdiena un draugiem.lv. Apbalvojumu organizē Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju, atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO, Rēzeknes pilsētas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei