Tilžas ekspedīcija – iespēja izzināt pagasta vēsturi un iepazīt cilvēku radītās vērtības

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 25 Jūlijs 2017
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 31 Augusts 2017 12:01

img 019

22. jūlijā, Tilžas pagasta svētku dienā, Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs sadarbībā ar Tilžas pagasta pārvaldi rīkoja Tilžas pagasta ekspedīciju jeb izzinošu ekskursiju vietējā gida – Ainas Rakstiņas vadībā. Ekskursija pulcēja vairāk kā četrdesmit interesentus – gan vietējos Tilžas pagasta iedzīvotājus un balveniešu, gan arī tālākus viesus – no Gulbenes, Rīgas, Ogres, kuriem dzimtu saknes meklējamas mūsu pusē.

Dienas gaitā ekspedīcijas dalībnieki apmeklēja trīs konfesiju dievnamus Tilžā – katoļu baznīcu, luterāņu baznīcu un pareizticīgo baznīcu, tālāk ceļš veda ārpus pagasta centra uz Grīvas mežiem - Nacionālo un padomju partizānu nometnes vietām, Meiteņu kalniņu. Pirms pusdienām - pamatīga izkustēšanās, kāpjot Numernes vaļņa tornī, no kura paveras skaists skats uz pierobežas mežiem un pļavām.

Zemnieku saimniecībā “Skujāni” ekspedīcijas dalībniekus ar gardām pusdienām – uz ugunskura vārītu jēra gaļas zupu sagaidīja saimnieki Anna un Andris Ūbeļi. Neizpalika arī pārsteigums – saimnieces ceptā garšīgā īstā lauku torte!

Dienas otrajā pusē ekskursija turpinājās akmeņu un ziedu dārzos “Ezelīči” Dievžeikaru ciemā un apskatot retro motociklu kolekciju “Rūsa vējā”.

Sirsnīgs paldies visiem saimniekiem par ekspedīcijas apmeklētāju uzņemšanu – Annai un Andrim Ūbeļiem, Skaidrītei un Ērikam Kašiem, Kasparam Romanovam! Paldies zinošajai un lieliskajai gidei Ainai Rakstiņai par stāstiem un ekskursijas vadīšanu! Paldies Tilžas pagasta pārvaldei par sadarbību pasākuma rīkošanā!

Uz tikšanos nākamajā pagastu ekspedīcijā kādā no Balvu novada pagastiem!

Ineta Bordāne
Tūrisma organizatore
Balvu novada PA "Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs"

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpgimg-015.jpgimg-016.jpgimg-017.jpgimg-018.jpgimg-019.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei