Balvos atklāts dabas stihijām veltīts vides objekts

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 07 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 31 Augusts 2017 12:01

img 010

Gleznainajā Balvu muižas parkā pie Balvu ezera 5.augustā tika atklāts Didža Jaunzema veidotais instalācijas objekts "Gaiss”. Atklāšanas pasākums bija kā turpinājums šajā dienā notikušajiem Bērnības svētkiem, kur bērnu čalas papildināja skulptūras radītā mūzika, ziepju burbuļu šova mākslinieki no aģentūras “Ballēties Prieks”, kā arī Didža Paegļa aģentūras pasaku tēli – Garkājis “Klauns” un dzīvā skulptūra “Zelta meitene”.

Atklāšanas pasākumā piedalījās arī pats arhitekts Didzis Jaunzems, Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Anita Petrova un Ziemeļlatgales pašvaldību kopprojekta „Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī!” vadītāja Mārīte Orniņa.

Vides objekts ir kā simbolisks koks, kas, reaģējot uz gaisa kustību, rada mūziku. Tas sastāv no 324 vēja stabulēm, uz kurām ir attēloti visu Latgales novadu ģerboņi un kuras ieskandina 48 vēja zvani. Balvos ir uzstādīts pasaulē lielāko vēja zvanu ansamblis. Pasaulē ir sastopami vēja zvani ar garākām un diametrā resnākām stabulēm, bet nekur nav sastopams vienkopus tik daudz vēja stabuļu.

Ziemeļlatgales pašvaldību kopprojekts „Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī!”, Nr. Nr.1-08/236/2016 pamazām tuvojas grandiozajam noslēgumam, kas izskanēs piecu mākslas darbu atklāšanas pasākumos Baltinavas, Balvu, Rugāju, Viļakas un Kārsavas novados. Sākot ar 28. jūliju līdz pat 9. septembrim pieci dabas stihijām veltītie vides objekti tiks sniegti kā dāvana Latvijas iedzīvotājiem valsts pastāvēšanas simtgadē.

Baltinavas novadā 28.jūlijā atklāja objektu „Zeme”. Rugāju novada vides instalācijā "Loba doba" ir attēlota visu četru dabas stihiju simbioze, un to varēs apskatīt jau no 12. augusta. Vides objekts ar nosaukumu "Ūdens", tiks atklāts Viļakas pilsētā 18. augustā un uguns stihijai veltītais vides objekts "Uguns" tiks prezentēts 9. septembrī Kārsavas novada dabas parkā "Numernes valnis".

lvaf varam lv100

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei