Balvu Profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola ciemos uzņem projekta sadarbības partnerus

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 19 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 23 Oktobris 2017

i lv lt lmwb balvi bpvv

18.oktobrī Balvu Profesionālajā un vispārizglītojošajā vidusskolā (BPVV) notika Interreg V-A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta Nr. LLI-183 “Darba tirgus bez robežām” (“Labour Market without Borders/Mobility”) dalībnieku tikšanās. Projekta sadarbības partneris ir Balvu novada pašvaldība, bet projekta īstenotājs BPVV.

Lasīt tālāk ...


Balvu iekļaujošas izglītības un atbalsta centrs organizē izglītojošas nodarbības vecākiem

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 19 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 19 Oktobris 2017

gudru vecaku skola


Vēstures un kulturoloģijas skolotāji Tilžā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 19 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 19 Oktobris 2017

vestures kulturologijas skolotaji tilza

2017.gada 17.oktobrī Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu vēstures un kulturoloģijas skolotāji pēc vairākiem gadiem atkal metodiskās apvienības sanāksmē devās uz Tilžu, lai pārrunātu gan mācāmo priekšmetu aktualitātes, gan dotos mācību ekskursijā/ ekspedīcijā pa nacionālo un sarkano partizānu takām, gan uzkāptu Numernes skatu tornī.

Lasīt tālāk ...


TV spēlē tiekas erudītākie vidusskolēni

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 16 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Oktobris 2017

dic ve lvaf

Lai nodrošinātu mūsdienīgu, videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu un piesārņojuma samazināšanu apkārtējā vidē un sabiedrības informēšanu, biedrība “Daibes ilgtspējas centrs” organizēja Vidzemes skolu erudīcijas akciju un aicināja vispārizglītojošo skolu audzēkņus piedalīties TV spēlē “Vides erudīts”.

Septembra beigās norisinājās pirmās klātienes erudīcijas spēles, kurās piedalījās skolu komandas no Valmieras, Valkas, Gulbenes, Alūksnes, Smiltenes, Madonas, Balvu, Limbažu, Alojas novadiem.

Pēdējās ceturtdaļfināla spēles notiks 17. oktobrī Vecpiebalgas vidusskolā. Savukārt erudītākās komandas tiksies pusfināla spēles - 18.oktobrī Smiltenes vidusskolā. Erudīcijas spēles „Vides erudīts” uzvarētāji tiks noskaidroti 19. oktobrī Valmieras sākumskolā finālā. Katrā spēles posmā skolēniem jāatbild uz 10 jautājumiem un jātiek galā ar praktiskiem uzdevumiem par cilvēka ietekmi uz vidi un pareizu atkritumu apsaimniekošanu.

Visas 27 komandas saņems veicināšanas balvas, savukārt finālisti saņems speciāli izstrādās galda spēles „Vides erudīts” un kādu no trīs galvenajām balvām skolēnu pārstāvētajām skolām: 1. vieta – brauciens uz Tartu (līdz 50 personām); 2. vieta un 3. vieta – dāvanu karte 100 EUR vērtībā.

Spēle "Vides erudīts" tiks pārraidīta arī televīzijas ekrānos - no 7. oktobra līdz 18. novembrim katru sestdienu, svētdienu plkst. 16:00 kanālā Re:TV.

Interesentiem ir iespēja arī klātienē vērot spēles posmus Vecpiebalgas un Smiltenes vidusskolā– plkst. 11.00., 13.00 un 15.00 un Valmieras sākumskolā plkst 18:00. Ierašanās 20 minūtes pirms spēles sākuma.

Raidījumu ciklu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.


Balvu novada “Gada balva izglītībā 2017”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 09 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 13 Oktobris 2017

img 058

Ik rudeni kopā sanāk Balvu novada skolotāji un ar izglītības sistēmu saistītie cilvēki, lai suminātu labākos pedagogus dažādās nominācijās. Un tā, nu jau 14. gadu notika Gada balva izglītībā. Pasākumu vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Egliens, kurš lieliski iekustināja publiku un vakaru darīja lustīgāku.

Lasīt tālāk ...


Veselības nedēļa pirmsskolas iestādēs

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 09 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 09 Oktobris 2017

nap 2020 esf ieguldijums

Saskaņa ar ESF projektu „Pasākumi vietējās sabiedrības veicināšanai Balvu novadā” Nr.9.2.4.2./16/I/050, no šī gada 9.-13.oktobrim visās pirmsskolas izglītības iestādēs un grupās pie skolām notiek „Veselības nedēļa”, kuras ietvaros tiks organizētas dažādas aktivitātes - putras dienas, tematiskie rīti, praktiskās darbības „Gatavo pats”, radošo darbu izstādes un sportiskās aktivitātes.

Pasākuma mērķis ir veselības veicināšana un veselīgā dzīvesveida popularizēšana pirmsskolas vecuma bērniem.


Sirsnīgs sveiciens Skolotāju dienā!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 06 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 06 Oktobris 2017

sirsnigs sveiciens skolotaju diena


Klašu audzinātāju metodiskās apvienības sanāksme

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 06 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 06 Oktobris 2017

3. oktobrī Balvu Valsts ģimnāzijā notika klašu audzinātāju metodiskās apvienības sanāksme, kurā atskatījāmies uz aizvadītajā gadā paveikto un izvirzījām uzdevumus jaunajam mācību gadam.

Metodiskās apvienības vadītāja uz sanāksmi bija uzaicinājusi Balvu Valsts ģimnāzijas direktores vietnieci metodiskajā darbā Valiju Muldiņu, lai pastāstītu par tēmu “Kā neapjukt jauno terminu lietošanā?” un karjeras konsultanti Anitu Laurenu, kura stāstīja par aktualitātēm karjeras izglītībā.

D. Mediniece dalījās ar informāciju no VISC semināra audzināšanas darba koordinatoriem.

Malkojot piparmētru tēju, sanāksmes dalībnieces diskutēja par audzināšanas darba problēmām un to risinājumiem.

Šogad tika nolemts organizēt klases stundu metodisko izstrādņu konkursu skolās un labākās metodiskās izstrādnes prezentēt audzināšanas darba labās prakses piemēru seminārā , kas notiks nākamā gada aprīlī Balvu Valsts ģimnāzijā.

Šajā mācību gadā ieplānojām doties pieredzes apmaiņas braucienā uz Rēzeknes skolām.

Klašu audzinātāju MA vadītāja Daina Mediniece


Sveiciens Skolotāju dienā!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 05 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 06 Oktobris 2017

sveiciens pedagogiem


Septiņi Balvu novada jaunieši saņem Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendijas

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 03 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 03 Oktobris 2017

img 001

Septiņi Balvu novada jaunieši - Kitija Dzintare, Darja Ivanova, Igors Višņakovs, Agris Laicāns, Ilze Liepiņa, Diāna Ņikiforoviča un Raivis Supe, 22. septembrī viesnīcas Albert Hotel viesmīlīgajās restorāna telpās tika aicināti uz tikšanos ar advokātu Juri Liepiņu, kurš rūpējas par stipendijas dāvātājas Asjas Everts vēlējuma īstenošanu un kurš ar lielu interesi izlasa stipendiātu vēstules un seko līdzi viņu sekmēm. Stipendija šo gadu laikā ir bijusi atbalsts 132 jauniešiem, kuri uzsākuši studijas izvēlētajās augstskolās.

Lasīt tālāk ...


Pasākums “Gada balva izglītībā – 2017”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 02 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 02 Oktobris 2017

Šī gada 6.oktobrī plkst.19.00 Kubulu Kultūras namā jau četrpadsmito reizi notiks ikgadējais Skolotāju dienas pasākums „Gada balva izglītībā 2017”.

Pasākumu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Egliens.

Vakara gaitā pedagogus priecēs grupa “Ginc un es”.

Pieteiktie pretendenti:

Lasīt tālāk ...


Saņem Nikodema Rancāna balvu

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 29 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 29 Septembris 2017
img 002
Izcilie Latgales pedagogi Viļānu kultūras namā.

24.septembrī Viļānu kultūras namā notika Nikodema Rancāna balvas Latgales izcilākajiem pedagogiem pasniegšanas svinīgā ceremonija. Konkursa pamatideja ir celt skolotāja profesijas prestižu un godināt labākos Latgales reģiona skolotājus, pasniedzot tiem simbolisku balvu – sudraba pakavsaktu.

Šogad konkurss noritēja trešo reizi un tam tika pieteikti 29 pretendenti vairākās nominācijās: par ieguldījumu un sasniegumiem latgaliešu valodas, kultūrvēstures un novadmācības ieviešanā un iedzīvināšanā skolas/augstākās izglītības iestādes mācību/ studiju vidē; par inovācijām izglītības procesā; par mūsdienīgu un radošu pieeju skolēnu darbaudzināšanai un amatu apmācībai; par veiksmīgāko pedagoga debiju.

Lasīt tālāk ...


Satversmes tiesa par godu Latvijas simtgadei un Satversmes pieņemšanas 96. gadadienai izsludina skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursu par Satversmi

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 25 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 25 Septembris 2017

Šodien, 25. septembrī, Satversmes tiesa izsludina skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursu, kas veltīts mūsu valsts pamatlikumam – Satversmei. Konkurss tiek organizēts par godu gaidāmajai Latvijas simtgadei un Satversmes pieņemšanas 96. gadadienai.

Lasīt tālāk ...


Skolēnus aicina pieteikties konkursa Gardēžu klase 2. sezonai

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 20 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 20 Septembris 2017

Turpinot izglītot Latvijas skolu jauniešus par veselīgu un sabalansētu uzturu un motivējot ikdienā gatavot veselīgas maltītes, Rimi aicina skolēnus pieteikties konkursa Gardēžu klase 2. sezonai. Plānots, ka šoruden konkursa ietvaros noritēs divreiz vairāk meistarklašu, kurās veselīgu maltīšu gatavošanai skolēnus iedvesmos gan pazīstamo ēst gatavošanas ekspertu - Rimi Gardēžu – komanda, gan Latvijas jauniešiem zināmas Youtube zvaigznes – vlogeres Evelīna Pārkere un Laurlaacis.

Lasīt tālāk ...


Vides izglītība - pētniecisko pratību veicinātāja

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 14 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 14 Septembris 2017

SIA “ZAAO” (ZAAO) arī šajā mācību gadā aicina izglītības iestādes apmeklēt interaktīvas mācību stundas reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe”, lai veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par vides aizsardzības jautājumiem, sekmētu interesi par dabas procesiem un iešanu dabā.

Lasīt tālāk ...


Krāsaini, filozofiski, emocionāli un radoši lidojumi V Starptautiskā vizuālās mākslas konkursa laureātu darbos

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 13 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 15 Septembris 2017

Siltā septembra pēcpusdienā mākslas cienītāji pulcējās Balvu Sakrālās kultūras centrā, kur tika godināti Balvu Mākslas skolas, NVO “SAVI”, biedrības “Radošās Idejas”, Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes un Balvu novada pašvaldības organizētā V Starptautiskā vizuālās mākslas konkursa „Dažādā pasaule” 2017 „Nacionālās vērtības” laureāti. To vidū bija arī Balvu Mākslas skolas audzēkņi.

Lasīt tālāk ...


Spēļu vakars Balvu Bērnu un jauniešu centrā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 12 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 12 Septembris 2017

Balvu Bērnu un jauniešu centra nedēļas nogali iešūpoja iniciatīvu centra jaunieši, spēlējot dažādas spēles, jo vakara tēmas nosaukums bija “Spēļu vakars”. Jauniešiem interesē gan prātu asinošas, gan jautrību izraisošas un sacensības garu rosinošas spēles.

Lasīt tālāk ...


Pirmsskolas izglītības iestāžu vadība tiekas pirmajā sanāksmē

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 12 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 12 Septembris 2017

2017.gada 5.septembrī uz pirmo sanāksmi pulcējās Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji, metodiķi un pedagogu pārstāvji no skolām.

Sapulcē piedalījās un pedagogus uzrunāja IKSP vadītāja Inta Kaļva, novēlot veiksmīgu un radošu jauno mācību gadu, nenoliedzot, ka tas būs darbīgs un, gaidot jaunās izglītības reformas, grūts.

Darba dienas gaitā pirmsskolas darba speciāliste Lija Bukovska prezentēja, atskatījās un analizēja iepriekšējā gadā paveikto, kā arī pedagogi diskutēja, izvirzot uzdevumus un galvenās jomas jaunā mācību gada darba plāna sastādīšanai.

Lasīt tālāk ...


Dabai pietuvināta vides izglītība

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 06 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 06 Septembris 2017

skudra urda plava

Jaunajā mācību gadā pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” (ZAAO) aicina izglītības iestāžu audzēkņus un pedagogus aktīvi iesaistīties vides saudzēšanā un meklēt risinājumus, kā ar savu rīcību var ietekmēt dabas procesus, kā arī izprast ikdienas paradumu maiņas nozīmi.

Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā (RAAC) “Daibe” ZAAO piedāvā licencētu bērnu un jauniešu interešu izglītības programmu, kas ietver mācību stundas ar praktisku darbošanos, RAAC “Daibe” teritorijas apskati un došanos dabā. Mācību programmā ietvertas četras tēmas, kas iekļaujas izglītības iestāžu mācību saturā dabas zinību priekšmetos, nodrošinot padziļinātas zināšanas par dabas sistēmām, procesiem, cilvēka un vides mijiedarbību, tostarp atkritumu apsaimniekošanas veidiem, atkritumu samazināšanas un otrreizējās pārstrādes iespējām, kā arī par ilgtspējīgu attīstību un “Nulles atkritumu” konceptu.

Lasīt tālāk ...


Vēstures skolotāju tikšanās

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 05 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 05 Septembris 2017

2017.gada 30.augustā Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu astoņi vēstures skolotāji tikās gadskārtējā metodiskās apvienības sanāksmē, lai pārrunātu iepriekšējā mācību gada rezultātus, kā arī izvirzītu vadlīnijas jaunajam mācību gadam kompetenču izglītības kontekstā. Metodiskās apvienības vadītāja Irēna Šaicāne saviem kolēģiem parādīja sagatavoto foto prezentāciju par Vēstures Skolotāju biedrības (VSB) Vasaras dienām Balvos no 1.-3. augustam, kad 96 Latvijas vēstures skolotāji iepazinās gan ar Ziemeļlatgales vēsturi, gan tika spriests un debatēts par jauno mācību saturu vēsturē. Lai gan joprojām vēl daudz neskaidrību, taču katram no mums ir iespēja mainīties, domāt radoši un atbildīgi. Vēsturi mācot, uzsvars liekams ne tikai uz lasītprasmi, bet gan uz tekstpratību, gan domāšanu un radošumu, gan caurviju prasmēm, gan sadarbību ar citu priekšmetu skolotājiem, izmantojot digitālās prasmes, kā arī balstoties uz katra skolēna un skolotāja pašizziņu un pašvadību.

2017.gada 17.oktobrī Tilžas vidusskolā un Tilžas internātpamatskolā starpnovadu vēstures skolotājiem notiks mācību seminārs, kura ietvaros tiks apmeklētas Tilžas apkārtnes vēsturiskās vietas.


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei