Pirmsskolas pedagogu metodiskā apvienība - tēma „Sporta svētki”

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 23 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 23 Marts 2017

2017.gada 16.martā pirmsskolas metodiskajā apvienībā tikās Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu pedagogi, lai dalītos pieredzē par tēmu „Sporta svētki”.

Kolēģus-pedagogus pie sevis laipni uzņēma Balvu pirmsskolas izglītības iestāde „Pīlādzītis”. Viesmīlīgie mājinieki labprāt izrādīja savu namu, pastāstīja par iestādes specifiku un nākotnes plāniem, īpaši pakavējoties fizioterapeita kabinetā, kurš ir nesen iekārtots. Mazie „Pīlādzēni” viesus priecēja ar dejām, ko apgūst deju pulciņos - ritmikas deju un modernās dejas soļiem.

Lasīt tālāk ...


Konkursa "Pazīsti savu organismu" rezultāti

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 16 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Marts 2017

9.martā Balvu Valsts ģimnāzijā notika konkurss „Pazīsti savu organismu”. Konkursā piedalījās Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu 9.-12. klašu skolēni, kurus interesē cilvēka organisma izzināšana un veselīgs dzīvesveids.
Konkurss notika divās vecuma grupās:
• pamatskolas 9.klases skolēni;
• vidusskolas 10.-12. klašu skolēni.
Jaunieši uzrādīja labas zināšanas par cilvēka ķermeņa uzbūvi, fizioloģiskiem procesiem tajā, dažādām slimībām un to profilaksi, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu dažādās situācijās.
9.klašu grupā 1.vietu un iespēju piedalīties valsts mēroga konkursā ieguva Briežuciema pamatskolas 9.klases skolniece Līna Pundure, bet vidusskolas posmā – Balvu Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniece Līva Supe.
Valsts posma konkurss notiks 21.aprīlī Daugavpils Universitātē.


Latvijas skolu orientēšanās kauss 2017

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 16 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Marts 2017


Konference pirmsskolas pedagogiem un bērnu vecākiem "Viens bērns divās pasaulēs"

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 09 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 09 Marts 2017

2017.gada 3.martā Rīgā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija rīkoja konferenci "Viens bērns divās pasaulēs", uz kuru tika aicināti pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi un bērnu vecāki. Konferences mērķis – sniegt noderīgu un praktiski izmantojamu informāciju par riskiem un apdraudējumiem interneta vidē, radītu praktiski izmantojamas vadlīnijas bērnu drošības un interešu aizsardzībai virtuālajā pasaulē.

Lasīt tālāk ...


Aicinām uz izglītības iespēju izstādi “Izglītība un Karjera” Rēzeknē 22. martā!

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 07 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 07 Marts 2017

Trešdien, 22. martā Rēzeknē notiks reģionālā profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstāde “Izglītība un Karjera 2017”, uz kuru tiek gaidīti 8.-12. klašu skolēni, kā arī citi interesenti.

 

Lasīt tālāk ...


Sākas pieteikšanās gada gaidītākajam notikumam fizikā – erudīcijas konkursam „Fizmix Eksperiments”

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 06 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 06 Marts 2017

No 6. līdz 20. martam notiek 8. un 9. klašu skolēnu pieteikšanās Latvenergo koncerna konkursam „Fizmix Eksperiments”. Šogad erudīcijas konkursā gaidāmi vairāki jauni pārsteigumi, viens no tiem ir ievērojami plašāks uzvarētāju loks un vēl nebijusi galvenā balva – nedēļu ilga atpūta vasaras nometnē, ko saņems sešas spēcīgākās komandas, pa vienai no katra Latvijas reģiona.

 

Lasīt tālāk ...


Balvu Valsts ģimnāzijas makulatūras vākšanas akcijā izglābti 14 koki

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 27 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 27 Februāris 2017

15. februārī Balvu Valsts ģimnāzijā (BVĢ) norisinājās līdz šim nebijusi akcija. Sešpadsmit klašu kolektīvi devās uz sešpadsmit iepriekš izraudzītām adresēm Balvu pilsētā, lai savāktu makulatūru no apkārtējo māju iedzīvotājiem. Kopumā tika savākti 760 kg otrreizējai pārstrādei nododamas makulatūras, kas atradīs savu otro dzīvi un atgriezīsies pie Balvu iedzīvotājiem dažādu papīra izstrādājumu veidolā.

Lasīt tālāk ...


Startē ZZ Čempionāta - Latvijā vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļu - 11.sezona!

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 21 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 21 Februāris 2017

Šodien, 21.februārī, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā tika oficiāli atklāta Latvijā vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļu ZZ Čempionāta 11. sezona. Pasākumu kopums, kas ik gadu klātienes un tiešsaistes aktivitātēs iesaista ap 25 000 skolēnu un kopumā 400 000 Latvijas iedzīvotāju, 2017. gadā solās būt vēl iespaidīgākas. Pieteikties dalībai ir aicināti visi Latvijas 1. – 12. klašu skolēni līdz šī gada 13. martam, iesniedzot savas komandas radošo mājasdarbu ZZ Čempionāta mājaslapā.

Atklājot ZZ Čempionātu, tiek organizēta arī Latvijas tūre, kuras laikā populārie Latvijas mūziķi Arvis Reiks un Miks Dukurs kopā ar čempionāta komandu apciemos vairāk nekā 10 Latvijas pilsētas, rīkojot koncertus un stāstot par spēļu jaunumiem vairāk nekā 25 skolās.

“Valsts stiprumu un stabilitāti nosaka tās pilsoņi, viņu vērtības un dzīves pozīcija. Pateicoties ZZ Čempionātam, kuru organizējam jau 11 gadus, mums ir iespēja iesaistītes jaunās paaudzes attīstībā, palīdzēt viņiem sajust savas stiprās puses un noticēt saviem spēkiem, kas ir dzinējspēks ceļā uz turpmākiem panākumiem. ZZ Čempionāts ir ne vien gaidītākais skolēnu aktīvā dzīvesveida notikums, bet arī lieliska iespēja parādīt bērniem un jauniešiem, cik svarīgas ir tādas vērtības kā cieņa, spēks, drosme un izcilība arī viņu pašu dzīves gaitās,” stāsta Valdis Vancovičs, ZZ Čempionāta organizatoru ”Tele2” valdes priekšsēdētājs.

Šī gada 11. sezonas ietvaros ZZ Čempionāta norisē ir samērā daudz jaunumu. Pusfināli, kas norisināsies Daugavpilī 20.-21.aprīlī, Valmierā 27.-28.aprīlī un Liepājā 10.-11. maijā, tagad būs atklāti visiem jauniešiem un ģimenēm ar bērniem. Ikviens, pat ja arī viņš nav ticis pusfinālā, varēs pievienoties aktīvai un radošai dzīvesveida kustībai, piedaloties organizatoru sarūpētajās aktivitātēs. Izmaiņas skarušas arī pieteikšanās noteikumus. Iesniegt radošos mājasdarbus, pārbaudīt savas spējas un prasmi strādāt komandā 2017.gadā tiek aicināti ne vien 5.-12. klašu skolēni, bet arī sākumskolas audzēkņi. Pašiem mazākajiem skolēniem šī ir lieliska iespēja izmēģināt savas spējas pirms lielā starta sacensībās. Papildus fiziskajiem pusfināliem norisināsies arī digitālais pusfināls, kas ļauj daudz lielākam komandu skaitam pacīnīties par ceļazīmi un ZZ Festivālu. Digitālais pusfināls paredz dažādu sporta un prāta uzdevumu pildīšanu un iesniegšanu tiešsaistes režīmā.

Kopējais spēļu un sacensību balvu fonds 2017.gadā veido 50 000 EUR un ietver līdz šim nebijušas balvu kategorijas. 11. sezonas ietvaros tiks apbalvoti ne vien pirmo trīs vietu ieguvēji, bet arī tā skola, no kuras procentuāli tiks saņemts vislielākais pieteikumu skaits. Aktīvākie saņems populāra latviešu mūziķa vai DJ koncertu. Novērtējot milzīgo skolotāju ieguldījumu klašu dalībā spēlēs un sacensībās, šogad tiek izsludināta arī īpaša skolotāju balva - pieciem skolotājiem, vienam no katra Latvijas plānošanas reģiona, tiks dāvināts iedvesmojošs ceļojums. Uzvarētājs tiks noteikts izlozes kārtībā.

Latvijā vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļu, sacensību radošos uzdevumos un netradicionālos sporta veidos ZZ Čempionāta galvenais mērķis ir veicināt savstarpēju cieņu, iecietību un draudzību Latvijas skolēnu vidū, kā arī popularizēt aktīvu, radošu un gudru dzīvesveidu jauniešu vidū. Plašāka informācija par pieteikšanos pieejama ZZ Čempionāta mājaslapā: http://www.zzcempionats.lv

ZZ Čempionātu jau 11 gadus atbalsta un organizē telekomunikāciju uzņēmums “Tele2” un “Zelta Zivtiņa”. 2016.gadā pasākums norisinās sadarbībā ar draudzīgām pilsētām Valmieru, Daugavpili un Liepāju.


Plašāka informācija:
Jūlija Vasiļjeva, ZZ Čempionāta sabiedrisko attiecību speciāliste
E.: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tel: 29413906
http://zzcempionats.lv
 


Metodiskajā apvienībā tiekas pirmsskolas pedagogi

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 20 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 20 Februāris 2017

2017.gada 15. februārī  Stacijas pamatskolas Vīksnas filiāles pirmsskolas iestādē, kārtējā metodiskajā apvienībā, tikās 27 pirmsskolas pedagogi, lai dalītos pieredzē par tēmu „Gadskārtu ieražu svētki”.

Viesmīlīgie mājinieki visus uzņēmu ar smaidu un prieku, labprāt pastāstīja par sevi, izrādīja telpas un iepriecināja ar skanīgām dziesmām un dejām. Visus klātesošos, vēlot ražīgu darba dienu, laipni uzrunāja direktore Ruta Bukša.  Bet skolotāja Skaidrīte Bankova pārsteidza ar to, ka Vīksnas PI grupas bērni ir iesaistījušies eTwinning projektā un jau otro gadu veido animācijas filmas. Pagājušajā gadā tā bija „Pasaka par Kukulīti”, bet šogad tika animēta dziesmiņa „Pil, pil lietutiņš”. Multfilmas ciemiņiem tika laipni nodemonstrētas, par ko saņēma vētrainus aplausus!

Lasīt tālāk ...


Aicinām uzzināt un izmantot informāciju par kultūras norisēm bērniem un jauniešiem

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 13 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 13 Februāris 2017

Gatavojoties Latvijas valsts simtgades svinībām, kā viena no lielākajām sabiedrības dāvanām tās jaunajai paaudzei iecerēta iniciatīva „Latvijas skolas soma”, kuras mērķis ir nodrošināt vairāk kā 200 tūkstošiem Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības un kultūrtelpu. Lai veicinātu Latvijas iepazīšanu, KM izveidojusi apkopojumu par kultūras norisēm bērnu un jauniešu auditorijai.  

Plašāka informācija pieejama šeit.


Žetonu vakari novada skolās

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 07 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 07 Februāris 2017


Balvu Profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola aicina pieteikties kursiem

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 03 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 03 Februāris 2017

Lasīt tālāk ...


Pirmsskolas pedagogu metodiskā apvienība

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 31 Janvāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 31 Janvāris 2017

25.janvārī Balvu pirmsskolas izglītības iestādē „Sienāzītis” uz metodisko apvienību pulcējās 35 starpnovadu pirmsskolas pedagogi.

Lasīt tālāk ...


Ēnu dienā skolēni aicināti iepazīt ZAAO ikdienu

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 20 Janvāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 20 Janvāris 2017

Lai radītu jauniešos interesi un izpratni par vides jomu, skaidrotu dabas resursu saudzēšanas nozīmi, kā arī iepazīstinātu ar SIA „ZAAO” (ZAAO) kā moderna atkritumu apsaimniekotāja darbu, uzņēmums pieteicis dalību biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija organizētajā ĒNU DIENĀ, kas šogad notiks 15.februārī.

Lasīt tālāk ...


Sākas pieteikšanās 2017./2018. mācību gada Vītolu fonda administrētajām stipendijām

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 16 Janvāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Janvāris 2017

Ja esi centīgs un mērķtiecīgs, ja esi guvis labus un teicamus vērtējumus mācību darbā, ja esi iesaistījies sabiedriskajās aktivitātēs gan skolā, gan ārpus tās, arī tu vari kļūt par Vītolu fonda stipendiātu!

12. klašu skolēni līdz 2017. gada 1. martam tiek aicināti pieteikties Vītolu fonda administrētajām stipendijām 2017./2018. mācību gadam. Lai pretendētu uz kādu no stipendijām, kandidāta vidējai atzīmei jābūt 7,5 balles vai augstākai, kā arī jāatbilst kādam no šiem noteikumiem: jaunietis ir no maznodrošinātas ģimenes, ir bārenis vai viņu audzina viens no vecākiem, ir no daudzbērnu ģimenes, sasniegti izcili panākumi mācību olimpiādēs.

Lasīt tālāk ...


Balvu Valsts ģimnāzijā notika kursi fizikas skolotājiem

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 05 Janvāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 05 Janvāris 2017

Šī gada 3.un 4.janvārī desmit fizikas skolotāji no Balvu, Baltinavas, Rugāju un Gulbenes novadu skolām apmeklēja pedagogu profesionālās kompetences pilnveides 12 stundu programmu “Daudzveidīgu prasmju apgūšana un skolēnu izziņas aktivitātes palielināšana fizikas mācību procesā”, kuru vadīja Stacijas pamatskolas fizikas skolotāja Lina Veselova un Balvu Valsts ģimnāzijas fizikas skolotāja Ārita Andrejeva.

Lasīt tālāk ...


Balvu izglītības darbinieku pieredzes brauciens uz Gulbenes novadu

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 16 Decembris 2016
Pēdējās izmaiņas: 25 Janvāris 2017

Sniegotā 8.decembra dienā Balvu, Baltinavas un Rugāju novada latviešu valodas skolotāji, skolu direktoru vietnieki izglītības un audzināšanas jomā devās pieredzes braucienā uz Gulbenes novada Lizuma vidusskolu un Gulbenes vidusskolu.

Lasīt tālāk ...


Tiekas izglītības iestāžu vadītāji un izglītojamo pašpārvalžu dalībnieki

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 09 Decembris 2016
Pēdējās izmaiņas: 09 Decembris 2016

Pirmssvētku laikā, kad priekšā gada noslēguma pasākumi un darbi, kas piestāv šim laikam, uz pēdējo šī gada sanāksmi sanāca kopā Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes (turpmāk IKS) vadība un pakļautībā esošo izglītības iestāžu vadītāji. Šīs reizes pulcēšanās vieta bija netradicionāla, jo notika Balvu Bērnu un jauniešu centra MJIC „Dinamīts” telpās 7. decembra rītā. Vienlaicīgi uz kārtējo sanāksmi kopā bija sanākuši Topošo līderu dienu apmeklētāji, pašpārvalžu aktīvisti no 4 novada skolām.

Lasīt tālāk ...


Noslēdzies bioloģijas olimpiādes otrais posms

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 30 Novembris 2016
Pēdējās izmaiņas: 30 Novembris 2016

25.novembrīBalvu Valsts ģimnāzijā un Balvu pamatskolā notika Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novadu apvienības bioloģijas olimpiādes otrais posms. Kopā olimpiādē piedalījās 42 dalībnieki: 27 no Balvu novada, 4 no Baltinavas novada, 3 no Rugāju novada un 8 no Viļakas novada.

Lasīt tālāk ...


Seminārs Balvu Iekļaujošas izglītības atbalsta centrā

Drukāt
Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 30 Novembris 2016
Pēdējās izmaiņas: 30 Novembris 2016

23.novembrī Balvu Iekļaujošas izglītības atbalsta centrā (BIIAC) uz pirmo tikšanos tika aicināti skolu atbalsta komandu speciālisti (speciālās izglītības skolotāji, sociālie pedagogi, pedagogu palīgi, logopēdi, psihologi) un pedagogi skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs, kuri savā ikdienas darbā strādā ar izglītojamiem ar speciālām vajadzībām. Kopā  semināru apmeklēja 20 speciālisti no Balvu, Baltinavas un Viļakas novadiem.

Lasīt tālāk ...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei