Sadraudzības un pieredzes apmaiņas pasākums "Draudzība vieno" Balvu Valsts ģimnāzijā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 21 Aprīlis 2017
Pēdējās izmaiņas: 24 Aprīlis 2017


Mākslas dienas Balvu Mākslas skolā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 18 Aprīlis 2017
Pēdējās izmaiņas: 18 Aprīlis 2017


Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu vizuālās mākslas olimpiāde Balvu Valsts ģimnāzijā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 18 Aprīlis 2017
Pēdējās izmaiņas: 18 Aprīlis 2017

12.aprīlī Balvu Valsts ģimnāzijā veiksmīgi aizvadīta Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu vizuālās mākslas olimpiāde. Tajā piedalījās 74 talantīgi un radoši skolēni. Olimpiādes uzdevums bija doto ziemas ainavu gleznot kādā no izlozētajiem gadalaikiem - pavasaris, vasara, rudens.

Lasīt tālāk ...


Sacenšas labākie skaļie lasītāji

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 13 Aprīlis 2017
Pēdējās izmaiņas: 13 Aprīlis 2017

7.aprīlī Balvu Valsts ģimnāzijā norisinājās starpnovadu skolu „Skaļās lasīšanas’’ konkurss 5.,6. un 7.klašu skolēniem. Konkursā piedalījās 25 labākie lasītāji no Balvu, Baltinavas un Rugāju novadiem.

Lasīt tālāk ...


Apmācības Balvu muižā

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 11 Aprīlis 2017
Pēdējās izmaiņas: 11 Aprīlis 2017


Aizvadīta 5.un 6.klašu latviešu valodas un literatūras olimpiāde

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 07 Aprīlis 2017
Pēdējās izmaiņas: 18 Aprīlis 2017

3.aprīlī Balvu Valsts ģimnāzijā pulcējās Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu 5.un 6. klašu skolēni, lai piedalītos latviešu valodas un literatūras olimpiādē. 29 meitenes un zēni rādīja savas zināšanas dažādos valodas lietojuma, lasītprasmes un radošajos uzdevumos. Ir prieks, ka olimpiādē piedalījās tik daudz dalībnieku un, ka skolēni apliecināja savas prasmes ļoti labā līmenī. Paldies!
Paldies arī skolotājiem, kuri gatavoja skolēnus olimpiādei, atbalstīja, iedrošināja un pārliecināja, ka pareizi rakstīt, ar izpratni lasīt tekstus un būt radošiem, paužot savas domas, ir stilīgi. Paldies darbu labotājiem!
Lai visiem veicas un mācību gada noslēgumā, lai ir prieks un gandarījums par sasniegto!
 


Balvu Mākslas skola aicina

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 07 Aprīlis 2017
Pēdējās izmaiņas: 07 Aprīlis 2017

Katru gadu Latvijā no 15.aprīļa līdz 15.maijam tiek atzīmētas Mākslas dienas, kad lielāka uzmanība tiek veltīta dažādām mākslas aktivitātēm - piedāvātas izstādes, radošas darbošanās, akcijas. Balvu Mākslas skolas izstādes apskatāmas no 18.aprīļa. Aicinām arī Jūs - atnāciet, apskatiet, iepazīstiet!

Lasīt tālāk ...


Konkurss „Mazais prātnieks”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Trešdiena, 05 Aprīlis 2017
Pēdējās izmaiņas: 05 Aprīlis 2017

Konkursa „Mazais prātnieks” nolikums


Dalība projektā “Dienasgrāmata 2017”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 30 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 30 Marts 2017

Balvu novada pašvaldības skolas ir uzrunātas Liepājas Universitātes Zinātnes un Inovāciju parka (LiepUZIP) projektā “Dienasgrāmata 2017”, kura mērķis ir izgatavot katrai skolai individuāla dizaina un satura skolēnu dienasgrāmatas ar samazinātām izmaksām. Projekta laikā katrai skolai, darbojoties kopā ar skolēniem, ir iespēja izveidot individuāla dizaina dienasgrāmatu.
Balvu novada pašvaldības skolas (Tilžas vidusskola, Tilžas vidusskolas pirmsskolas izglītības grupa) ir piekritušas piedalīties projektā un aktīvi strādā pie savas skolas dienasgrāmatas vāka dizaina.
Projekts norisinās jau trešo gadu un atbalsts gan no skolām, gan uzņēmumiem pieaug. Projekta ietvaros tiec veicināta skolēnu radošā domāšana un iespēja pašiem veiudot savas skolas tēlu.
Liāna Mihailova
Liepājas Universitātes Zinātnes un inovāciju parks

 


Pirmsskolas pedagogu metodiskā apvienība - tēma „Sporta svētki”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 23 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 23 Marts 2017

2017.gada 16.martā pirmsskolas metodiskajā apvienībā tikās Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu pedagogi, lai dalītos pieredzē par tēmu „Sporta svētki”.

Kolēģus-pedagogus pie sevis laipni uzņēma Balvu pirmsskolas izglītības iestāde „Pīlādzītis”. Viesmīlīgie mājinieki labprāt izrādīja savu namu, pastāstīja par iestādes specifiku un nākotnes plāniem, īpaši pakavējoties fizioterapeita kabinetā, kurš ir nesen iekārtots. Mazie „Pīlādzēni” viesus priecēja ar dejām, ko apgūst deju pulciņos - ritmikas deju un modernās dejas soļiem.

Lasīt tālāk ...


Konkursa "Pazīsti savu organismu" rezultāti

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 16 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Marts 2017

9.martā Balvu Valsts ģimnāzijā notika konkurss „Pazīsti savu organismu”. Konkursā piedalījās Balvu, Baltinavas un Rugāju novadu 9.-12. klašu skolēni, kurus interesē cilvēka organisma izzināšana un veselīgs dzīvesveids.
Konkurss notika divās vecuma grupās:
• pamatskolas 9.klases skolēni;
• vidusskolas 10.-12. klašu skolēni.
Jaunieši uzrādīja labas zināšanas par cilvēka ķermeņa uzbūvi, fizioloģiskiem procesiem tajā, dažādām slimībām un to profilaksi, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu dažādās situācijās.
9.klašu grupā 1.vietu un iespēju piedalīties valsts mēroga konkursā ieguva Briežuciema pamatskolas 9.klases skolniece Līna Pundure, bet vidusskolas posmā – Balvu Valsts ģimnāzijas 12.klases skolniece Līva Supe.
Valsts posma konkurss notiks 21.aprīlī Daugavpils Universitātē.


Latvijas skolu orientēšanās kauss 2017

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 16 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Marts 2017


Konference pirmsskolas pedagogiem un bērnu vecākiem "Viens bērns divās pasaulēs"

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 09 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 09 Marts 2017

2017.gada 3.martā Rīgā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija rīkoja konferenci "Viens bērns divās pasaulēs", uz kuru tika aicināti pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi un bērnu vecāki. Konferences mērķis – sniegt noderīgu un praktiski izmantojamu informāciju par riskiem un apdraudējumiem interneta vidē, radītu praktiski izmantojamas vadlīnijas bērnu drošības un interešu aizsardzībai virtuālajā pasaulē.

Lasīt tālāk ...


Aicinām uz izglītības iespēju izstādi “Izglītība un Karjera” Rēzeknē 22. martā!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 07 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 07 Marts 2017

Trešdien, 22. martā Rēzeknē notiks reģionālā profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstāde “Izglītība un Karjera 2017”, uz kuru tiek gaidīti 8.-12. klašu skolēni, kā arī citi interesenti.

 

Lasīt tālāk ...


Sākas pieteikšanās gada gaidītākajam notikumam fizikā – erudīcijas konkursam „Fizmix Eksperiments”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 06 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 06 Marts 2017

No 6. līdz 20. martam notiek 8. un 9. klašu skolēnu pieteikšanās Latvenergo koncerna konkursam „Fizmix Eksperiments”. Šogad erudīcijas konkursā gaidāmi vairāki jauni pārsteigumi, viens no tiem ir ievērojami plašāks uzvarētāju loks un vēl nebijusi galvenā balva – nedēļu ilga atpūta vasaras nometnē, ko saņems sešas spēcīgākās komandas, pa vienai no katra Latvijas reģiona.

 

Lasīt tālāk ...


Balvu Valsts ģimnāzijas makulatūras vākšanas akcijā izglābti 14 koki

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 27 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 27 Februāris 2017

15. februārī Balvu Valsts ģimnāzijā (BVĢ) norisinājās līdz šim nebijusi akcija. Sešpadsmit klašu kolektīvi devās uz sešpadsmit iepriekš izraudzītām adresēm Balvu pilsētā, lai savāktu makulatūru no apkārtējo māju iedzīvotājiem. Kopumā tika savākti 760 kg otrreizējai pārstrādei nododamas makulatūras, kas atradīs savu otro dzīvi un atgriezīsies pie Balvu iedzīvotājiem dažādu papīra izstrādājumu veidolā.

Lasīt tālāk ...


Startē ZZ Čempionāta - Latvijā vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļu - 11.sezona!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 21 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 21 Februāris 2017

Šodien, 21.februārī, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā tika oficiāli atklāta Latvijā vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļu ZZ Čempionāta 11. sezona. Pasākumu kopums, kas ik gadu klātienes un tiešsaistes aktivitātēs iesaista ap 25 000 skolēnu un kopumā 400 000 Latvijas iedzīvotāju, 2017. gadā solās būt vēl iespaidīgākas. Pieteikties dalībai ir aicināti visi Latvijas 1. – 12. klašu skolēni līdz šī gada 13. martam, iesniedzot savas komandas radošo mājasdarbu ZZ Čempionāta mājaslapā.

Atklājot ZZ Čempionātu, tiek organizēta arī Latvijas tūre, kuras laikā populārie Latvijas mūziķi Arvis Reiks un Miks Dukurs kopā ar čempionāta komandu apciemos vairāk nekā 10 Latvijas pilsētas, rīkojot koncertus un stāstot par spēļu jaunumiem vairāk nekā 25 skolās.

“Valsts stiprumu un stabilitāti nosaka tās pilsoņi, viņu vērtības un dzīves pozīcija. Pateicoties ZZ Čempionātam, kuru organizējam jau 11 gadus, mums ir iespēja iesaistītes jaunās paaudzes attīstībā, palīdzēt viņiem sajust savas stiprās puses un noticēt saviem spēkiem, kas ir dzinējspēks ceļā uz turpmākiem panākumiem. ZZ Čempionāts ir ne vien gaidītākais skolēnu aktīvā dzīvesveida notikums, bet arī lieliska iespēja parādīt bērniem un jauniešiem, cik svarīgas ir tādas vērtības kā cieņa, spēks, drosme un izcilība arī viņu pašu dzīves gaitās,” stāsta Valdis Vancovičs, ZZ Čempionāta organizatoru ”Tele2” valdes priekšsēdētājs.

Šī gada 11. sezonas ietvaros ZZ Čempionāta norisē ir samērā daudz jaunumu. Pusfināli, kas norisināsies Daugavpilī 20.-21.aprīlī, Valmierā 27.-28.aprīlī un Liepājā 10.-11. maijā, tagad būs atklāti visiem jauniešiem un ģimenēm ar bērniem. Ikviens, pat ja arī viņš nav ticis pusfinālā, varēs pievienoties aktīvai un radošai dzīvesveida kustībai, piedaloties organizatoru sarūpētajās aktivitātēs. Izmaiņas skarušas arī pieteikšanās noteikumus. Iesniegt radošos mājasdarbus, pārbaudīt savas spējas un prasmi strādāt komandā 2017.gadā tiek aicināti ne vien 5.-12. klašu skolēni, bet arī sākumskolas audzēkņi. Pašiem mazākajiem skolēniem šī ir lieliska iespēja izmēģināt savas spējas pirms lielā starta sacensībās. Papildus fiziskajiem pusfināliem norisināsies arī digitālais pusfināls, kas ļauj daudz lielākam komandu skaitam pacīnīties par ceļazīmi un ZZ Festivālu. Digitālais pusfināls paredz dažādu sporta un prāta uzdevumu pildīšanu un iesniegšanu tiešsaistes režīmā.

Kopējais spēļu un sacensību balvu fonds 2017.gadā veido 50 000 EUR un ietver līdz šim nebijušas balvu kategorijas. 11. sezonas ietvaros tiks apbalvoti ne vien pirmo trīs vietu ieguvēji, bet arī tā skola, no kuras procentuāli tiks saņemts vislielākais pieteikumu skaits. Aktīvākie saņems populāra latviešu mūziķa vai DJ koncertu. Novērtējot milzīgo skolotāju ieguldījumu klašu dalībā spēlēs un sacensībās, šogad tiek izsludināta arī īpaša skolotāju balva - pieciem skolotājiem, vienam no katra Latvijas plānošanas reģiona, tiks dāvināts iedvesmojošs ceļojums. Uzvarētājs tiks noteikts izlozes kārtībā.

Latvijā vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļu, sacensību radošos uzdevumos un netradicionālos sporta veidos ZZ Čempionāta galvenais mērķis ir veicināt savstarpēju cieņu, iecietību un draudzību Latvijas skolēnu vidū, kā arī popularizēt aktīvu, radošu un gudru dzīvesveidu jauniešu vidū. Plašāka informācija par pieteikšanos pieejama ZZ Čempionāta mājaslapā: http://www.zzcempionats.lv

ZZ Čempionātu jau 11 gadus atbalsta un organizē telekomunikāciju uzņēmums “Tele2” un “Zelta Zivtiņa”. 2016.gadā pasākums norisinās sadarbībā ar draudzīgām pilsētām Valmieru, Daugavpili un Liepāju.


Plašāka informācija:
Jūlija Vasiļjeva, ZZ Čempionāta sabiedrisko attiecību speciāliste
E.: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tel: 29413906
http://zzcempionats.lv
 


Metodiskajā apvienībā tiekas pirmsskolas pedagogi

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 20 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 20 Februāris 2017

2017.gada 15. februārī  Stacijas pamatskolas Vīksnas filiāles pirmsskolas iestādē, kārtējā metodiskajā apvienībā, tikās 27 pirmsskolas pedagogi, lai dalītos pieredzē par tēmu „Gadskārtu ieražu svētki”.

Viesmīlīgie mājinieki visus uzņēmu ar smaidu un prieku, labprāt pastāstīja par sevi, izrādīja telpas un iepriecināja ar skanīgām dziesmām un dejām. Visus klātesošos, vēlot ražīgu darba dienu, laipni uzrunāja direktore Ruta Bukša.  Bet skolotāja Skaidrīte Bankova pārsteidza ar to, ka Vīksnas PI grupas bērni ir iesaistījušies eTwinning projektā un jau otro gadu veido animācijas filmas. Pagājušajā gadā tā bija „Pasaka par Kukulīti”, bet šogad tika animēta dziesmiņa „Pil, pil lietutiņš”. Multfilmas ciemiņiem tika laipni nodemonstrētas, par ko saņēma vētrainus aplausus!

Lasīt tālāk ...


Aicinām uzzināt un izmantot informāciju par kultūras norisēm bērniem un jauniešiem

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Pirmdiena, 13 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 13 Februāris 2017

Gatavojoties Latvijas valsts simtgades svinībām, kā viena no lielākajām sabiedrības dāvanām tās jaunajai paaudzei iecerēta iniciatīva „Latvijas skolas soma”, kuras mērķis ir nodrošināt vairāk kā 200 tūkstošiem Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības un kultūrtelpu. Lai veicinātu Latvijas iepazīšanu, KM izveidojusi apkopojumu par kultūras norisēm bērnu un jauniešu auditorijai.  

Plašāka informācija pieejama šeit.


Žetonu vakari novada skolās

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 07 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 07 Februāris 2017


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas