Baltā galdauta svētki Stacijas pamatskolā

Kategorija: Stacijas pamatskola
Piektdiena, 19 Maijs 2017
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 19 Maijs 2017 15:27

img 002

Atsaucoties Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicinājumam 4.maijā turpināt Baltā galdauta svētku tradīciju par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai, šo svētku tradīciju šinī pavasarī aizsāka arī Stacijas pamatskola. Baltā galdauta svētku mērķis ir iedvesmot cilvēkus 4.maijā pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Baltā galdauta svētki atgādinās to, ka Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana - Latvijas valsts otrā dzimšanas diena - bija konkrētu cilvēku neatlaidīgas rīcības, drosmes un uzdrīkstēšanās rezultāts.

 

Pirmssvētku dienā 3.maijā visi Stacijas pamatskolas skolēni kopā ar audzinātājiem pulcējās skolas “zaļajā klasē” atzīmēt šos svētkus. Šoreiz bez svētku koncerta, bet ar ģimenisku kopā būšanu un pavasarīgu noskaņu tika veiktas svarīgas aktivitātes. Šinī teritorijā starp skolas pagalmu un ābeļdārzu kopīgi tika iestādīts viens no akcijas “100 ozoli Latvijai” kociņiem. Tas būs viens no 10 ozoliem Kubulu pagastā, kas iestādīts valsts 100-gadei par godu. Stacijas skolas teritorijā šis būs jau astotais ozols, kas ne tikai šai paaudzei liecinās par latviešu tautas spēcīgumu un varenību. Pēc skolas direktores R.Bukšas un Kubulu pagasta pārvaldes vadītāja A.Luksta uzrunām skolēni uzklausīja arī pensionētās skolotājas Ināras Pugejas atmiņu stāstījumu. Skolotāja savos 4 gadu desmitos, kas pavadīti Kubulos un Stacijas pamatskolā piedzīvojusi daudzus notikumus un faktus, kas šobrīd bērniem un jauniešiem šķiet neparasti, pat neticami. Tika runāts gan par skolēnu pozitīvo un nopietno attieksmi pret pienākumiem senāk, gan par tām daudzajām mūsdienu iespējām, ko sniedz skolas dzīve šodien. Situācija valstī, politiskie notikumi vienmēr ietekmējuši dzīvi pagastā un skolā. Senās fotogrāfijas liecina, ka vairāku skolēnu vecāki pirms divdesmit un trīsdesmit gadiem arī piedalījušies dažādu kociņu stādīšanā skolas teritorijā.

Neizpalika arī valsts himnas kopīga dziedāšana, kas šoreiz bija kā dzimšanas dienas apsveikuma dziesma mūsu Latvijai. Pie kopīga gada, kura galvenā rota bija baltais galdauts- pašapziņas, vienotības un lepnuma simbols, visi kopā cienājāmies ar svētku kliņģeriem un baudījām burvīgo Latvijas pavasari.

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei