Erasmus projekta vizīte Stacijas pamatskolā

Kategorija: Stacijas pamatskola
Pirmdiena, 17 Jūlijs 2017
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 17 Jūlijs 2017 11:44

mybm erasmus plus

Stacijas pamatskola šajā mācību gadā aktīvi darbojas Erasmus+ projektā “Move your body and mind - healthy lifestyle for adolescents” („Iekustini savu ķermeni un prātu - veselīgs dzīvesveids pusaudžiem”). No 12. – 16. jūnijam notika šī projekta vizīte Latvijā. Sadarbības partneri no Lielbritānijas, Polijas, Bulgārijas, Rumānijas, Turcijas, Spānijas, Martinikas salas nedēļas garumā viesojās gan Latvijas galvaspilsētā Rīgā, gan Balvos, gan Stacijas pamatskolā. 32 ciemiņi - gan skolēni, gan skolotāji pirmo reizi apmeklēja mūsu valsti, tāpēc ar īpaši lielu atbildību un arī lepnumu skolas kolektīvs gatavoja izzinošu un izglītojošu vizīti.

Projekta dalībvalstu pārstāvjus Stacijas pamatskolā sagaidīja ar rudzu maizi- viesmīlības, spēka avota un latviskuma simbolu. Viesi iepazinās ar skolu, prezentāciju par skolas tradīcijām, sasniegumiem, ikdienu. Skolēni dziedāja un rādīja netradicionālo tērpu modes skates, ko ciemiņi novērtēja ar lielu sajūsmu. Daudzveidīgs un kvalitatīvs pašdarbības kolektīvu koncerts tika sniegts Kubulu kultūras namā. Tradicionālā kultūra, ko kopj mūsu pašdarbnieki dažādās paaudzēs, pārsteidza ikvienu ciemiņu. Vienā no kopīgi pavadītajiem vakariem tautu deju kolektīva “Cielaviņa” dejotāji kopā ar Agnesi Laicāni mācīja jauniešiem mūsu tradicionālās dejas. Ciemiņi teica – grūti, taču rezultātā astoņu valstu dejotāji dejoja latviešu “Sudmaliņas” un “Lidu, lidu, vanadziņi”.

Atbilstoši projekta uzdevumiem, katra dalībvalsts prezentēja paveiktos darbus savās skolās, lai veicinātu pusaudžu vidū veselīgu dzīvesveidu. Interesanti bija vērot britu skolēnu prezentāciju, kā viņi savā skolā kopj dārzu, kas ir 2 kvadrātmetrus liels. Ieraugot mūsu dārzus, kur tiek audzēti visi dārzeņi skolas kopgaldam, cittautiešiem bija izbrīnīti, jo visas sadarbības skolas atrodas lielās pilsētās. Stacijas skola varēja palepoties ar to, ka ir Ekoskola, un sadarbībā ar Latvijas vides fondu, ir pieeja ļoti daudzveidīgiem mācību materiāliem, kas palīdz vides un veselīga dzīvesveida izglītībā. Visas skolas reklamēja to, ka vecāko klašu skolēni māca jaunākos skolas biedrus par veselības tēmām. Valstu pārstāvji bija atveduši arī veselīgus tradicionālos cienastus. Interesanti, ka meitenes no Martinikas salas atzinušas, ka Latvijā baudīto ēdienu dēļ varētu te arī dzīvot...

Ciemiņi novērtēja daudzveidīgās iespējas Balvu jauniešiem brīvā laika izmantošanā. Apmeklējām Balvu novada muzeju. Jauniešiem bija iespēja ne tikai apskatī,t bet arī peldēt Balvu peldbaseinā. Iepazināmies ar Balvu sporta skolu, tās audzēkņu sasniegumiem novada, valsts un pasaules līmenī. Aktīvu daudzveidīgu darbošanos varēja vērot Balvu bērnu un jauniešu centrā. Visus iekustināja un izkustināja Annija Raibekaze, kas ir viena no aktīvākajām "Di-dancers" dejotājām.

Skolā tika organizētas radošas darbnīcas, kurās jaunas prasmes apguva ciemiņi, bet mūsu skolēni rādīja prasmes, kuras pielieto radošās aktivitātēs. Ikvienam bija iespēja iemēģināt roku darbojoties ar pirogrāfu, atstāt iededzinātus iniciāļus koka dēlītī ar projekta logo. Visi ciemiņi pirmo reizi darbojās ar šujmašīnu, gatavojot latviskas rakstainas rokassprādzes, kā arī, izmantojot datorizēto šujmašīnu, izgatavoja grāmatzīmes ar savu vārdu. Skolas gaiteni nu rotās īpašs “sapņu ķērājs” – tāds, kurā savus sapņus ielika 8 valstu jaunieši. Tas tika gatavots no krāsainām PET pudelēm. Atbilstoši projekta nosaukumam- jaunieši tiešā nozīmē kārtīgi izkustināja gan savu prātu, gan savu ķermeni.

Starptautiskā projekta dalībniekus mūsu novada simbols Vilks aicināja ienākt arī Balvu novada Domē. Notika oficiāla tikšanās ar domes priekšsēdētāju, iepazīšanās ar novada pašvaldības darbu. Sakarā ar to, ka vizītes nedēļā bija 14. jūnijs, datums, kas latviešu tautai ir sēru diena, ciemiņi piedalījās tradicionālajā piemiņas pasākumā pie piemiņas akmens Balvu stacijā. Pasākuma laikā, pateicoties Balvu Valsts ģimnāzijas skolotājas Irēnas Šaicānes stāstījumam, kā arī pagasta un novada vadītāju uzrunām, cittautu jauniešiem un pedagogiem bija iespēja uzzināt ko vairāk par mūsu valsts slēptajām vēstures lappusēm, par laiku, kas tik ļoti ietekmējis arī mūsu valsts attīstību. Jaunieši tik ļoti emocionāli uzņēma gan stāstīto, gan aicinājumu- nekad nepieļaut savstarpēju tautu vardarbību, ka pasākums noslēdzās ar savstarpējiem sirsnīgiem apskāvieniem un asaru pilnām acīm.

Ciemiņus sajūsmināja ekskluzīvā iespēja pabūt uz Eiropas Savienības robežas, kur viesmīlīgi uzņēma Viļakas robežkontroles punkta “Vientuļi” darbinieki. Ar vairākām tradicionālām latviešu vērtībām ciemiņi iepazinās “Vēršukana” muzejā Susāju pagastā. Nevienu vienaldzīgu neatstāja Alda Pušpura stāstījums, darbošanās un siltas maizes smarža. Kopīgais saimes galds ar zupu un maizi bija tas, kas padarīja īpašu šo vizīti Latvijā daudziem ciemiņiem. “Vēršukalnā” kopā ar ciemiņiem bija arī folkloras kopa “Upīte”, kas mācīja latviešu tautas rotaļas, un ar savu muzicēšanu deju placī ierāva pilnīgi visus.

Lai gūtu plašāku priekšstatu par Latgales reģionu, projekta dalībnieki apskatīja Rēzeknes pilsētu, Ančupānu skatu torni, pabija Aglonas bazilikā, Krustakalnā. Nedēļas noslēgumā tika organizēta ekskursija pa Vecrīgu.

Nedēļa bija notikumiem un savstarpējiem iespaidiem ļoti bagāta. Atvadu aktivitātē Stacijas pamatskolas pagalmā, visi dalībnieki simboliski sastājās ap ozolu, lai visiem paliek atmiņā latviešu stiprums, tradīcijas, viesmīlība. Lai neatkarīgi no tā, kurā valstī dzīvo šie satikušies jaunieši, savstarpējās attiecības vienmēr būtu draudzīgas, ar cerību atkal kaut kad, kaut kur satikties. Visi projekta dalībnieki bija ļoti pozitīvi, ieinteresēti, kā arī ļoti pateicīgi par redzēto un piedzīvoto Latvijā.

PALDIES par vizītes organizēšanu un realizēšanu skolotājai Evijai Kašai, un visiem, visiem Stacijas skolas darbiniekiem un skolēniem, kas sagaidīja, izglītoja, ēdināja, guldināja, tīrīja, aprūpēja un izklaidēja.

Liels PALDIES visām skolēnu un absolventu ģimenēm, kas uzņēma pie sevis ārzemju skolēnus! Paldies par sapratni un paveikto Cibuļu, Koliņu, Laicānu, Pitkeviču, Ugaru, Keišu, Supes ģimenēm! Paldies visiem par kopīgi radīto labo iespaidu par mūsu pagastu, novadu un valsti!

Stacijas pamatskolas direktore R.Bukša

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpgimg-015.jpgimg-016.jpgimg-017.jpgimg-018.jpgimg-019.jpgimg-020.jpgimg-021.jpgimg-022.jpgimg-023.jpgimg-024.jpgimg-025.jpgimg-026.jpgimg-027.jpgimg-028.jpgimg-029.jpgimg-030.jpgimg-031.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei