“Dzīve nav nepārtraukts laika plūdums, tā sastāv no mirkļiem…” /I.Raščevska/

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 18 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 18 Oktobris 2017

img 002

13. oktobrī, Grāmatu svētku ietvaros, uz tikšanos pie Tilžas lasītājiem Tilžas internātpamatskolā bija atbraukusi grāmatas “Norakstītie” autore Ilga Raščevska.

Lasīt tālāk ...


Grāmatu svētki 2017

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 17 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 19 Oktobris 2017

gramatu svetki 2017

Balvos jau septīto reizi, šogad 13.oktobrī, norisinājās ikgadējie Grāmatu svētki, kurus atklāja gleznainā Balvu ezera krastā - Balvu muižā, kur grāmatu autorus un grāmatu cienītājus sagaidīja pats muižkungs ar kundzi. Viņi klātesošos iepazīstināja ar muižas vēsturi, kā tai gadu laikā mainījušies īpašnieki. Pašreizējais galvenais pārvaldītājs ir Balvu novada pašvaldība, un tās Domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs bija ļoti priecīgs, ka Balvos Grāmatu svētki ir ikgada pasākums, uz kuru atsaukušies vairāku grāmatu autori, kā arī plašs grāmatu mīļotāju pulks. Turpretim apgāda Zvaigzne ABC Reklāmas un mārketings daļas pārstāve Vineta Tropiņa atklāja, ka oktobris ir īpašs mēnesis ar to, ka katru gadu notiek Grāmatu svētki, piemēram, pašlaik arī Frankfurtē notiek starptautiskā grāmatu izstāde, bet pēc nedēļas Grāmatu svētki būs Rīgā, bet šodien Grāmatu svētki ir Balvos.

Lasīt tālāk ...


Bērzpils pagasta konkurss “Gada cilvēks 2017”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 16 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Oktobris 2017

gada cilveks 2017


“Katram ceļam sava sirds”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 16 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Oktobris 2017

katram celam sava sirds

Ar šiem vārdiem 14.oktobrī Latgales vēstniecībā “GORS” iesākās Latvijas Neredzīgo biedrības literāri muzikālais uzvedums.

Stāsts ir par ceļu... par fizisko ceļu, kuru ejam, un garīgo, kas mūsos. Ikviens ceļš ir izaicinājums un turpinājums. Tas māca mūs būt drosmīgiem, redzīgiem un mīlošiem.

Uzveduma dalībnieki bija Balvu neredzīgo biedrības teātra kopa “Redzēt ar sirdi”, vadītāja Vaira Resne, Cēsu muzikālā kopa “Dziedāšanas fakultāte 2017”, vadītāja Inga Zeltiņa, Daugavpils neredzīgo biedrības ansamblis “Muzikālais saules stariņš”, vadītājs Vadims Vasiļjevs un Rēzeknes neredzīgo biedrība, vadītāja Inese Vanaga.

Ļoti aizkustināja mūsu - Balvu neredzīgo biedrības teātra kopa “Redzēt ar sirdi”, kura darbojas jau vairāk kā septiņus gadus. Ir iestudētas piecas izrādes, amatierteātru skatē “Gada izrāde” saņemts augstākais punktu skaits starp 80 amatierteātriem. Liels sasniegums ir izrādes “Vārds” izrādīšana Dailes teātrī.

Noslēgumā pateicības vārdi tika teikti visiem daībniekiem, režisoriem, vadītājiem.
Īpašu paldies un sveicienu Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inta Kaļva teica Vairai Resnei pateicībā par ieguldījumu teātra kopas “Redzēt ar sirdi” darbībā, bet vadītājas vietniece Iveta Tiltiņa katram no kopas dalībniekiem dāvāja tumšsarkanu rozi, par ko viņi bija aizkustināti līdz asarām, jo daudziem no viņiem šāds piedzīvojums bija pirmoreiz dzīvē. Īpašs sveiciens Vairai Resnei bija skaistajā darba jubilejā - tieši 14.oktobrī palika 45 gadi, kopš viņa vada Balvu Tautas teātri.

Sveicam Vairu Resni, sakot paldies par ieguldīto darbu un, lai Dieva svētība turpmāk!

Iveta Tiltiņa
Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes
vadītājas vietniece kultūras jautājumos


Rudens smaržu virpulī Balvu pagastā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 12 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 12 Oktobris 2017

img 001

7. oktobrī Balvu pagasta Tautas namā Naudaskalnā pie smaržīgas piparmētru tējas tases pasākumā "Rudens smaržu virpulī" tikās gan pašmāju, gan kaimiņu novada radošie cilvēki. Viņi caur loga rūtīm uz pasauli raugās citādām acīm. Pasākumā tikās tie cilvēki, kuri raksta dzeju un/vai komponē dziesmas, glezno, kā arī visi tie, kam ir mīļa un tuva dziesma, dzeja.

Lasīt tālāk ...


Meklē un atrodi vajadzīgo informāciju bibliotēkas datubāzēs bez maksas!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 11 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 11 Oktobris 2017

Esam priecīgi informēt, ka Kultūras informācijas sistēmu centrs, turpinot sadarbību ar SIA Tilde, 2018. gadā nodrošinās neierobežotu LETONIKA.LV (www.letonika.lv) datubāzes pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

Letonika.lv ir uzziņu, tulkošanas, multivides, oriģinālliteratūras, mācību un informācijas meklēšanas sistēma par Latviju latviešu valodā un jau vairākus gadus ir visapmeklētākais latviskais interneta resurss Latvijas bibliotēkās.

Letonika.lv resursi nemitīgi tiek papildināti un tie ir sagrupēti 9 sadaļās:

 • Enciklopēdijas
 • Vārdnīcas
 • Lasītava
 • Multivide
 • Valoda
 • Ceļvedis
 • Pasakas
 • Latvijas Kultūras kanons
 • Mācībām

Reģistrētajiem lasītājiem ir iespēja pieslēgties datubāzei attālināti. Par piekļuves iespēju jājautā bibliotekāram.

Lursoft laikrakstu bibliotēka ir apjomīgs Latvijas laikrakstu publikāciju krājums Internetā, kas ik dienas tiek papildināts ar tūkstošiem jaunu publikāciju no laikrakstu jaunākajiem numuriem. Laikrakstu arhīvs pieejams no 1994.gada, “Latvijas Vēstnesis” – no 2000.gada. Lursoft laikrakstu bibliotēka piedāvā ne tikai lasīt vairāk kā 40 laikrakstu publikācijas Internetā, bet arī meklēt rakstus pēc vēlamajiem kritērijiem un iespēju tos komentēt. Lursoft laikrakstu bibliotēka ir savstarpēji saistīta ar citiem Lursoft piedāvātajiem reģistriem. Ja laikrakstu publikācijās sastopama kāda juridiska vai fiziska persona, turpat rakstā ir norāde uz pārējiem Lursoft reģistriem. Lursoft laikrakstu bibliotēka: www.news.lv

Tava Balvu Centrālā bibliotēka


Deju kopa “Nebēda” gūst uzvaru konkursā Dienvidkorejā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 10 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 11 Oktobris 2017

Balvu Kultūras un atpūtas centra deju kopa "Nebēda" atgriezusies no Andongas Starptautiskā Masku deju festivāla - konkursa Dienvidkorejā, kur 12 valstu grupu konkurencē ieguva Galveno balvu (Grand Prize) 7 000 000 Dienvidkorejas vonu vērtībā (ap 5000 euro). Konkursā tika izpildīta latviešu deja "Nerejati, ciema suņi" Jāņa Purviņa horeogrāfija un Sniedzes Grīnbergas mūzika.

IMG 20171010 WA0000


Balvu teātra studija aicina pievienoties savam pulkam!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 29 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 11 Oktobris 2017

http://www.balvi.lv/images/afisa/09-26_ebEgk8jVLdOiQRtN8deDxq0okhpCQSdF.jpg


Ceļojošā izstāde Balvu Novada muzejā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 21 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 11 Oktobris 2017

No 10. līdz 28.oktobrim Balvu Novada muzejā būs apskatāma pirmā Latgales kongresa simtgadei veltīta ceļojošā izstāde “Pāri slieksnim”.

 1917.gada 9.-10.maijā (pēc vecā stila 26.-27.aprīlī) Rēzeknē notika Pirmais Latgales kongress, kurā tika pieņemts lēmums par Latgales atdalīšanos no Vitebskas guberņas un apvienošanos ar pārējiem Latvijas novadiem. Šis lēmums bija izšķirošais turpmākajiem notikumiem, kad 1918.gada 18.novembrī tika proklamēta Latvijas Republika.

Lasīt tālāk ...


Vectilžas folkloras kopa „Saime” nosvin 10 gadu jubileju

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 20 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 11 Oktobris 2017

 16.septembrī savu 10 gadu darba jubileju svinēja Vectilžas pagasta folkloras kopa "Saime". Sveicēji bija sanākuši un sabraukuši no tuvienes un tālienes.

Folkloras kopas ceļš sākās 2007.gada rudenī. Desmit gadu laikā ir mainījušies dziedātāji, taču kolektīvs tin savu dziesmu kamolu, saglabājot mūsu senču kultūras mantojumu, piedaloties pagasta svētkos un norisēs, novada un valsts mēroga pasākumos. Ir ieviestas vairākas jaunas tradīcijas – maija dziedājumi Dievmātes godam pie visiem pagasta krucifiksiem, psalmu dziedājumi Dvēseļu dienās.

Lasīt tālāk ...


Grāmatu svētki 2017 Balvos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 20 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 13 Oktobris 2017

Grāmatu svētki 2017rudens lapas 2017

13.oktobrī plkst.11:00 Grāmatu svētku atklāšana Balvu muižā

Šajā dienā Balvu Centrālā bibliotēka lasītājus neapkalpos, bet aicina visus piedalīties svētkos. 

Tikšanās ar autoriem:

Lasīt tālāk ...


Balvu Centrālās bibliotēkas čaklākie lasītāji dodas ekskursijā uz kaimiņu pilsētu Alūksni

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 18 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 11 Oktobris 2017

Par godu Balvu Centrālās bibliotēkas čaklākajiem mazajiem lasītājiem, 2017.gada 16.septembris bija saulaina un silta diena. Visi devās uz kaimiņu pilsētu Alūksni, lai apskatītu un izzinātu lietas un vietas, kas vēl nebija zināmas.

Lai braucot īsinātu ceļu, visi kopā izlasījām Ineses Zanderes grāmatu “Ko teica Gaiļa kungs”, iejūtoties dažādu dzīvnieku lomās un atdarinot viņu balsis. Visskaļākā balss bija Gailim!

Lasīt tālāk ...


Ciemos pie Rutas Cibules Balvos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 18 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 18 Septembris 2017

Latvijas sabiedriskie mediji par Rutu stāsta: "Ruta Cibule, Balvu Centrālās bibliotēkas vadītāja. Ruta ir kultūras darbiniece savos daudzajos iepriekšējos amatos, arī tradicionālās kultūras nozares eksperte, Ziemeļlatgales kultūras mantojuma projektu vadītāja. Par Rutas aktīvo darbību liecina daudzi apbalvojumi un atzinības, starp tiem – 5.šķiras Atzinības krusts par nopelniem Latvijas valsts labā, Latvijas Aizsardzības fonda "Lāčplēsis” bronzas goda zīme, Latgaliešu kultūras gada balva "Boņuks”, arī  Lielā Folkloras gada balva, Gada cilvēka un Gada kultūras darbinieka statuss."

http://lr2.lsm.lv/lv/pleijeris/?embed=0&id=89398&time=-1_0&size=4x3&theme=white&detached=1


Bērzpils pensionāri ekskursijā Cēsīs

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 15 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 15 Septembris 2017

 Augusta nogalē Bērzpils pagasta pensionāri devās ekskursijā uz Cēsīm. Tur mūs sagaidīja gide Marga un visi kopā devāmies uz Cēsu vecpilsētu. Gide Marga mums pastāstīja par pilsētas tapšanas vēsturi: Cēsu nosaukums pirmo reizi minēts 1206. g. Indriķa hronikā, bet pilsētas pirmsākumi meklējami Riekstu kalnā, kur 11. – 13. gs. atradusies vendu koka pils. Vendu vārds devis pilsētai vācisko nosaukumu Wenden. Ap 1209. g. vācu bruņinieki sāka celt mūra pili, kas kļuva par ordeņa zemju pārvaldes centru Livonijā. No 1239. līdz 1561. g. tajā atradās Livonijas ordeņa mestru rezidence. Vēstures dokumentos Cēsis, kā pilsēta, pirmo reizi minēta 1323. g.

Lasīt tālāk ...


Kubulos prot svinēt svētkus!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 14 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 14 Septembris 2017

Svētki ir jāgaida un tiem ir jāgatavojas. Kas gan ir svētki bez ziediem? Kubulu pagasta svētku atzīmēšana sākās ar tradicionālā ziedu paklāja veidošanu, kuru, par godu pilngadības svētku gaviļniekiem, veidoja pirmsskolas izglītības iestādes “Ieviņa” kolektīvs, turpretim Stacijas pamatskolas un Kubulu pagasta pārvaldes kolektīvs savu radošu dzirksti parādīja kārtojot ziedus puķu piramīdās. Šī pasākuma iniciatore un idejas autore ir Biruta Circene.

Lasīt tālāk ...


Lasi un kļūsti čempions!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 12 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 12 Septembris 2017

Cienījamie bibliotekāri, skolotāji un vecāki, Balvu Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) uzsāk jaunu Skaļās lasīšanas sacensību. 11 – 12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni visā valstī var sākt gatavoties aizraujošam pirmās kārtas konkursam savās skolās un bibliotēkās.
“Uzsākot jaunu lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensībai piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan tās var būt senaizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi.

Lasīt tālāk ...


Tiekas kultūras iestāžu vadītāji un kultūras darba organizatori

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 06 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 06 Septembris 2017

Otrdien, 5.septembrī, Balvu Novada muzejā uz tikšanos ar Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāju Intu Kaļvu pulcējās kultūras iestāžu vadītāji un kultūras darba organizatori.

Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītājas vietniece Iveta Tiltiņa sniedza informāciju par kultūras nozares darbības virzieniem, uzsverot galvenās problēmas un to risinājumus. Nemateriālā kultūras mantojuma metodiķe Ruta Cibule iepazīstināja ar paveikto Nemateriālā kultūras mantojuma saraksta izveidē. Balvu Novada muzeja vadītāja Iveta Supe iepazīstināja ar aktualitātēm muzejā, Balvu Kultūras un atpūtas centra direktore Anita Strapcāne izteica pārdomas par pasākumiem un to organizēšanu, novada kultūras darbinieki dalījās pieredzē ar savu veikumu un izteica rosinājumus turpmākam darbam.

Kā nozares aktuālākās problēmas tika minētas:

 • pasākumu plānošana - tai jābūt starpinstitucionālai, iesaistot visas ieinteresētās puses;
 • kolektīvu vadītāju un kultūras nozares speciālistu atalgojums-profesionālisms kontekstā ar atalgojumu;
 • amatiermākslas kolektīvu vizuālais noformējums - plānveidīga tērpu un aksesuāru iegāde un atjaunošana
 • jaunu pasākumu ienākšana Balvos.

Kultūras speciālisti ir atvērti sadarbībai un pārliecināti par izdošanos.


Bērzpili apmeklē ekskursanti no Ilūkstes

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 06 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 06 Septembris 2017

ilukstes ekskursanti berzpils

Augusta vidū Bērzpilī viesojās Ilūkstes novada amatierteātris. Ciemiņi tika iepazīstināti ar Bērzpils pagasta vēsturi, ar pagastā esošajām iestādēm. Turpat centrā atrodas piemiņas vieta ''Brīvības cīnītājiem (1918.-1920) un Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem''. Ilūkstieši uzzināja, ka šīs vietas izveides iniciators bija novadnieks – atvaļinātais pulkvedis Pēteris Ziemelis, bet piemiņas akmeni veidoja Pēteris Kravalis.

Ekskursanti no Ilūkstes uzkāpa 10 metrus augstajā Varenes jeb Vārenes, Varīnes, Varines kalnā. Vēl šim kalnam esot otrs nosaukums Pārkuņa vai Pārkuna kolns. No kalna pavērās skaists skats uz Bērzpils pagasta centru. Stāvot kalna galā, ciemiņi uzzināja, kā radies kalna nosaukums, kādas teikas un leģendas apvij kalnu.

Lasīt tālāk ...


Droša interneta vēstnesis Balvu Centrālajā bibliotēkā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 28 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: 28 Augusts 2017

24.,25. augustā notika drošāka interneta centra reģionālo vēstnešu programmas apmācības, ko rīkoja “Latvijas Drošāka interneta centrs”. Tur tika runāts par drošību internetā, par sociālo platformu veidiem, par medijpratību un tās stiprināšanu. Reģionālie vēstneši ieguva apliecību par dalību ievadseminārā un saņēma jauno mācību materiālu - uzdevumu grāmatu 8-12 gadus veciem bērniem "Planēta 7". Ik mēnesi “Latvijas Drošāka interneta centra” reģionālie vēstneši tiks informēti par aktualitātēm un jaunākajiem izglītojošajiem materiāliem par drošību internetā.
Balvu Centrālajā bibliotēkā šāds vēstnesis ir bērnu un jauniešu lasītavas vecākā bibliotekāre Evita Arule. Ja jums ir kādi jautājumi, neskaidrības, nepieciešama konsultācija vai informatīva lekcija, tad rakstiet uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvaniet uz tālr.: 64522111.


Balvu Novada muzeja darbinieki dosies ekspedīcijā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 25 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: 25 Augusts 2017

28. un 29.augustā Balvu Novada muzeja darbinieki dosies kultūrizglītojošā materiālu vākšanas ekspedīcijā pa Latgali, lai apkopotu un papildinātu materiālus nākamā gada starptautiskajai izstādei no Lietuvas Šauļu muzeja par prāvesta, koktēlnieka un pilsētas attīstības veicinātāja A.Rimoviča daiļradi.
Maršruts:
28.augusts - BALVI - GAIGALAVA - RUDZĀTI- VĀRKAVA - RUBENE.
29.AUGUSTS - RUBENE- SVENTE - GRENDZE - SKRINDU MUZEJS - ANDRUPENE - DUKSTAGALS - BALVI.


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei