Sportiskajos svētkos Briežuciemā uzvarēja kopā būšanas prieks, smiekli un azarts

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 23 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: 23 Augusts 2017

img 006

Arī šovasar, 19.augustā, Briežuciema pagastā tika svinēti Sporta svētki, kuri sākās ar startu riteņbraucējiem. Šogad jau otro reizi jaunizveidoto velomaršrutu „Briežuciema aplis” draudzības braucienā izbrauca kupls dalībnieku skaits. Neskatoties uz karsto laiku, ceļā devās 26 riteņbraucēji, gan pagasta ļaudis, gan tālāki ciemiņi. Šajā braucienā dalībniekus gaidīja arī pārsteigumi – atpūtas brīdī „Dauguļu” māju saimnieki Aldis un Anita Punduri velobraucējus cienāja ar garšīgu tēju un saldumiem. Anita pastāstīja arī par viņu mājās esošā krucifiksa - pieminekļa vēsturi un nozīmi, un pagasta pārvaldes vadītāja Anastasija Gabrāne vēlēja visiem būt sportiskiem, aktīviem, izzināt sava pagasta vēsturi un mīlēt savu pagastu. Otra pietura riteņbraucējiem bija pagrieziens uz Briežuciema centru pa Bēliņu ceļu. Te katrs velobraucējs varēja nofotografēties, lai vēlāk saņemtu fotogrāfiju kā taustāmu atmiņu par šo braucienu. Galapunktā braucējus sagaidīja jautājumi par Briežuciemu, kur par pareizo atbildi katrs saņēma pildspalvu ar uzrakstu Briežuciems.

Lasīt tālāk ...


III Latgales ekzotērikas un tautas zintnieku dienas

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 15 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: 15 Augusts 2017

ekzoterika tautas zintnieki


Koncerts Balvu Sakrālās kultūras centrā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 10 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: 10 Augusts 2017

http://www.balvi.lv/images/afisa/08-09_m3W5JcCvHSGy4hrA9sNr5Hmwl75s1wZn.jpg


Konkurss „Dziesma Bērzpilj” nosvinējis 20 gadus

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 02 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: 02 Augusts 2017

img 003

Pirms divdesmit gadiem 1997. gada 27. jūlija vakarā Bērzpils vecais klubs, kas toreiz atradās Domopolē, bija ļaužu pārpilns, jo kā nu nenāksi uz tādu pasākumu, kur vari dziedāt pats un paskatīties, paklausīties, kā dzied tavs kaimiņš. Dziedāšanas konkursā toreiz piedalījās 22 dalībnieki vecumā no 4 līdz 60 gadiem. Repertuārs visdažādākais - no tautasdziesmām līdz estrādes mūzikai.

Lasīt tālāk ...


Nosvinēti Tilžas pagasta svētki

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 25 Jūlijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 26 Jūlijs 2017

img 005

Tilženieši un Tilžas viesi labā omā un možā garā nosvinējuši pagasta svētkus „Labai omai – uzmet garu!”. Svētki sākās jau rīta garumā ar produktu un citu pirtij nepieciešamos lietu iegādi tirdziņā, lai vēderam prieks pēc pirtī iešanas. Īpaša uzmanība šogad tika veltīta Pirts, Mežniecības un Liepu ielām, kur Mežniecības ielā notika svētku atklāšana un tika saņemts „iesildošs pēriens”. Pēc tam spēkiem, prasmēs, zināšanām un veiklībā mērojās labākās Tilžas saimnieces - Anna Jermacāne, Anna Kaņepe, Anna Sisojeva, Maruta Brenča un brašākie Tilžas saimnieki - Raimonds Raciborskis, Aigars Zelčs, Kaspars Saliņš. Goda titulus izcīnīja Anna Sisojeva un Aigars Zelčs.

Lasīt tālāk ...


"Balvu vilciņa" dejotāji izpelnās skaļas ovācijas Starptautiskā Mūzikas un tautas deju festivālā Čehijā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 21 Jūlijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 24 Jūlijs 2017

balvi vkf lvm

Pārguruši, bet laimīgi. Tā pēc atgriešanās no Prāgas savas sajūtas varam raksturot mēs - „Balvu vilciņa” dejotāji, vadītāja un pavadošie vecāki.

Gaismai austot, ļoti agrā 19.jūlija rītā divdesmit četri „Balvu vilciņa” dejotāji kopā ar pavadošo sastāvu atgriezušies no IV Starptautiskā Mūzikas un tautas deju festivāla „PRAGUE SUMMER FESTIVAL”, kas no 14.-16.jūlijam norisinājās Čehijas galvaspilsētā Prāgā.

Lasīt tālāk ...


18.Kamermūzikas festivāls Balvu Muižas koncertzālē

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 17 Jūlijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 18 Jūlijs 2017

2017.gada 26.augusts pulksten 16.00 – koncerts 2 daļās
VĪNES VILINĀJUMS.

vines vilinajums 02

RIX klavieru kvartets:
Sandis ŠTEINBERGS, vijole
Ilze KĻAVA, alts
Reinis BIRZNIEKS, čells
Jānis MAĻECKIS, klavieres
Programmā: Johanness Brāmss, Ēriks Volfgangs Korngolds, Gustavs Mālers, Rihards Štrauss

Lasīt tālāk ...


Aicina pieteikties konkursam „Dziesma Bērzpilij – 20”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 13 Jūlijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 13 Jūlijs 2017

dziesma 20 gadi28.jūlijā plkst. 20.00 Bērzpils estrādē notiks ikgadējais pasākums „Dziesma Bērzpilij – 20”.

Šogad konkursam īpaši tiek aicināti pieteikties dalībnieki, kuri pasākuma divdesmit gadu laikā ir guvuši godalgotas vietas un skatītāju simpātijas, kā arī lūgums piedalīties ar tām dziesmām, kuras ieguvušas uzvaru.

Pieteikšanās līdz 25.jūlijam pie A. Krivišas. Pieteikuma anketa šeit


Aicina ikvienu iesaistīties jaunas grāmatas satura veidošanā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 10 Jūlijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 10 Jūlijs 2017

kas bez biksu tys bez baduRudenī biedrība “Latgolys Studentu centrs” plāno izdod kabatas formāta latgaliešu izteicienu, anekdošu un joku grāmatu “Kas bez bikšu — tys bez bādu!”. Plānotā grāmata būs mūsdienu latgaliešu mutvārdu folkloras atspoguļojums – labs špikeris svētku reizēs un humora deva ikdienai. Teksti tiks papildināti ar interesantām fotogrāfijām un zīmējumiem.

Lasīt tālāk ...


„Div’ pļaviņas es nopļāvu” jeb pļaušanas sacensības un „Soldano” 10 gadu jubilejas koncerts Briežuciemā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 03 Jūlijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 03 Jūlijs 2017

img 003

30. jūnijā Briežuciemā notika pļaušanas sacensības ar rokas izkaptīm, pirms tām pļāvēji apsolīja ievērot pļaušanas noteikumus, kas bija gan pavisam nopietni, gan ar humoru. Sīvākā konkurence bija starp dāmām. Vecākajai pļāvējai Marijai Deksnei ap septiņdesmit, bet jaunākajai Lailai Cibulei nav pat puse no Marijas gadiem. Abas dāmas dalīja otro un trešo vietu. Jāpiebilst, ka Laila jau daudzus gadus dzīvo Rīgā, tikai vasarās atbrauc uz laukiem, bet bērnībā apgūto pļaušanas māku nav aizmirsusi.

Lasīt tālāk ...


Luga "Māsas" Balvu pagasta Tautas namā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 22 Jūnijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 22 Jūnijs 2017

http://www.balvi.lv/images/afisa/06-20_Th8BzpfTFYfrtmWFAt9DfV5wjfJgaJXs.jpg


Balvu Novada muzeja darba laiks svētku dienās

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 21 Jūnijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūnijs 2017

Muzeja darba laiks


Izskanējusi ielīgošana Sociālā dienesta pagalmā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 21 Jūnijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 21 Jūnijs 2017

img 001

Nu nav jau tā, ka tikai vienu līgo divrindi mēs zinām, un tikai šašliki pie grila un alus ir mūsu tradicionālie un visu gadu gaidītākie saulgrieži.

Lasīt tālāk ...


Koris ,,Mirklis” noslēdz sezonu ar diviem skaistiem notikumiem

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 15 Jūnijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 15 Jūnijs 2017

Balvu novada jauktajam korim “Mirklis”, kuru vada diriģents Uldis Kokars, šo sezonu nācās noslēgt ar visai saspringtu darba grafiku. No 18.-21.maijam koris devās uz Lietuvu, lai piedalītos 7. starptautiskajā koru festivālā un konkursā “Kaunas Cantat”, kurš norisinājās skaistā Lietuvas kūrortpilsētiņā – Birštonā.

Konkursā piedalījās kori no ASV, Serbijas, Polijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Baltkrievijas un vēl viens koris no Latvijas – Siguldas jauktais koris ,”Atvars”. Balvu jauktais koris “Mirklis” startēja divās kategorijās, kuru vērtēja starptautiska žūrija. Latviju žūrijā pārstāvēja garīgās mūzikas komponists Rihards Dubra. Viena no dziesmām, ko koris “Mirklis” izpildīja konkursā, bija Riharda Dubras ,”Ave Maria”, kura jau kādu laiku ir kora repertuārā. Liels prieks un milzīgs gandarījums par paveikto bija brīdī, kad tika saukti sudraba diplomi un punktu ziņā koris “Mirklis” palika pirmie aiz svītras līdz zeltam. Mazliet pietrūka līdz zelta diplomam, bet kora dalībnieki saprot, ka tika izdarīts tik, cik šajā brīdī koris bija spējīgs izdarīt. Paldies Balvu novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu.

Lasīt tālāk ...


“Lielā ratu pastaiga 2017” Balvos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 14 Jūnijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 14 Jūnijs 2017

img 001

10.jūnijā Balvos notika Balvu māmiņu kluba organizētais pasākums "Lielā ratu pastaiga 2017". Māmiņu un tētu gājiens ar mazuļiem ratiņos sākās no Balvu simbola - strūklakas "Ūdensroze". Šogad dalībnieku pulks bija īpaši kupls, tajā piedalījās ne vien vecāki ar izpušķotiem bērnu ratiņiem, bet arī lielāki bērni ar skrejriteņiem, leļļu ratiem un riteņiem. Īpaši saposušies bija Līgas Morozas-Ušackas dejotāji no deju grupas “Terpsihora”, aptuveni 30 dalībnieki bija pārģērbušies par maziem zaķēniem, kuri ratos vizināja lelles. Kopā gājienā piedalījās vairāk nekā 50 dalībnieki.

Lasīt tālāk ...


„Nebēdas” deju stāsti

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 09 Jūnijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 09 Jūnijs 2017

img 007

Deja ir kā tavas emocionalitātes zibsnis. Tā neslēpj neko, tā runā, kliedz, smeldz, smejas un mīl. Deja ir atkailināts kāds tavas dvēseles zars. Ķermenis instinktīvi atklāj dziļākās jūtas, kuras tu ikdienā noslēp, nedaloties ar citiem. Dejas veidu ir daudz, tie ir dažādi. Bet tos visus vieno kopīgs mērķis – izstāstīt stāstu. Un vienu vienīgu stāstu var nodejot katru reizi citādāk. Kā dzīvē dažādi cilvēki stāstītu vienu stāstu. Katrs ar savām emocijām, kaisli, bēdām un mīlestību.

Lasīt tālāk ...


Bērnu vokālā studija “Notiņas”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 07 Jūnijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 08 Jūnijs 2017

img 001

Maija pēdējā dienā dziedošo sezonu ar skaistu koncertu noslēdza Balvu Kultūras un atpūtas centra bērnu vokālā studija “Notiņas”, kuru jau trīspadsmit gadus vada zinoša un izglītota skolotāja Iluta Tihomirova. Absolvējusi Rīgas 1.pedagoģisko skolu, ieguvusi dziedāšanas skolotāja kvalifikāciju, mācības turpinājusi Latvijas Universitātē, iegūstot pedagoģijas bakalaura grādu, bet maģistra programmu apguvusi Daugavpils Universitātē. Ar bērnu dziedāšanas pulciņu Iluta darbojās laikā no 2001.-2006.gadam. Tad 2008.gada 3.novembrī atsāka darbu jau kā bērnu vokālās studijas “Notiņas” vadītāja.

Lasīt tālāk ...


Krišjāņu pagasta svētki

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 07 Jūnijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2017

http://www.balvi.lv/images/afisa/06-07_CI3NyZR3IvujxZHh5XBgdtpFT2t7ipFl.jpg


Balvu novada bērnu un jauniešu deju kolektīvi piedalās tautas deju festivālā “Latvju bērni danci veda” Cēsīs

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 06 Jūnijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 06 Jūnijs 2017

img 001

27.maijā Cēsīs notika tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”, kurā sadancoja ap 5400 dejotāju no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām.

Lasīt tālāk ...


Vectilžas pagasta folkloras kopa “SAIME” muzicē Lietuvā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 06 Jūnijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 06 Jūnijs 2017

Tieši Vasarsvētkos, 4.jūnijā, Kupišķu rajona Alizavo kultūras centrā Lietuvā norisinājās 10.Starptautiskais kapelu festivāls. Uz pasākumu devās Balvu novada Vectilžas pagasta folkloras kopa “SAIME”, lai muzicētu kopā ar vēl piecām mākslinieciskajām grupām. Starp māksliniekiem Latviju pārstāvēja arī folkloras kopa “Bolta vīšņa” no Rēzeknes novada Dricāniem un Jēkabpils novada Rubenes pagasta folkloras kopa “Kāre”. Festivāla noslēgumā dalībnieki saņēma pateicības rakstus un dāvanas - dekoratīvus vēja zvanus. Pēc pasākuma bija iespēja degustēt un iegādāties dažādas lietuviešu mājražotāju preces, kur “SAIME”, kā ļoti labu produktu, novērtēja bazilika pastu.

Dienas noslēgumā folkloras kopas devās ekskursijā pa rajona centru – Kupišķiem, kur apskatīja Kupišķu katoļu baznīcu, muzeja ēku, seno ebreju ielu, dažādas pilsētas skulptūras, pabija parkā pie „Baltu koka”, apmeklēja Kupišķu ūdenskrātuvi un dendroloģisko parku.

Solveta Logina

Folkloras kopas “SAIME” vadītāja

DSC 0176


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei