Piedalies projektā “Latvijas dabas bagātība”

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 21 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: 21 Augusts 2017

Pasaules Dabas fonds aicina piedalīties projektā “Latvijas dabas bagātības”. Projekta ietvaros Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti saplūst fotogrāfijā ar savām īpašajām vietām Latvijas dabā vai arī pastāstīt par to, ko viņiem nozīmē Latvijas dabas bagātības.

Kā to paveikt?

  1. Saplūsti ar kādu sev īpašu dabas ainavu tik ļoti, ka kļūsti kā viens.
  2. Palūdz, lai kāds Tevi nofotografē – kad esi saplūdis ar dabu, kad kļūsti mazliet pamanāms un kad Tavs “maskēšanās tērps” ir redzams pilnībā.
  3. Iesniedz attēlus mums. Mēs tos publicēsim mājas lapā www.dabasbagatibas.lv, bet vēlāk tie kļūs par daļu no Latvijas simtgades dabas deklarācijas. Attēlus var pievienot šeit.

Visas iesūtītās dabas bagātības tiks apkopotas īpašā Latvijas simtgades dabas deklarācijā. Jums ir iespēja ar saviem attēliem starp Latvijas dabas bagātībām iekļaut arī Balvu novada skaistākās vietas. Attēlus var iesniegt gan projekta mājaslapā, gan publicēt Facebook, lietojot #DabasBagatibas.

Vai arī uzraksti, kas ir Tavas īpašās vietas Latvijas dabā un kādas sajūtas tās Tevī rada? Varbūt tā ir odu sīkšana vasaras vakaros, Jūrkalnes stāvkrasts vai migla, kas saullēktā gāžas pāri Daugavai?

Iesniedz attēlus vai uzrakstīto mums un tie tiks publicēti Latvijas dabas bagātību mājas lapā, kā arī pievienoti Latvijas simtgades svētku kopbildei – Latvijas dabas deklarācijai.

“Latvijas dabas bagātības” ir nekomerciāls Latvijas simtgades projekts. Tā virsmērķis ir apzināt Latvijas iedzīvotāju dabas bagātības un veicināt publisku diskusiju par to nozīmi mūsdienu Latvijā. Jebkādu jautājumu gadījumā - droši rakstiet vai zvaniet!

Plašāka informācija:
Dāvis Landorfs
Pasaules Dabas Fonds
Mob.: +371 20584460
www.pdf.lv


Balvu novada kauss 2017

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 21 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: 23 Augusts 2017

img 001

2017. gada 13. augustā zirgu sētā “Kapulejas” norisinājās šķēršļu pārvārēšanas sacensības jātnieku sportā “Balvu novada kauss 2017”. Sacensības organizēja biedrība “Sudraba pakavi” un Balvu Sporta centrs. Galvenais tiesnesis - Elizabete Dambe, maršruta sastādītājs - Zane Meimane. Sacensības tika organizētas 5 maršrutos – vadības maršrutā, kas vairāk domāts jauniem zirgiem un/vai jauniem jātniekiem, kuri iepriekš nav piedalījušies sacensībās; maršrutā ar 50 cm augstu šķērsli tika vērtēts ātrums; maršrutā ar 80 cm augstu šķērsli tika vērtēts jātnieka jāšanas stils; maršrutā “Ideālais laiks” ar 100 cm augstu šķērsli jātniekam maršruts bija jāveic pēc iespējas tuvāk ideālajam laikam, bet Balvu novada kausa 2017 maršrutā “Maksimālie punkti” šķēršļu augstums bija 90-110 cm.

Lasīt tālāk ...


Griškānieši gūst pieredzi Vīksnas pagastā

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 21 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: 21 Augusts 2017

img 003

Šovasar Vīksnas pagasta pārvalde sagaidīja ciemiņus no Rēzeknes novada Griškānu pagasta.

Pagasta pārvaldes vadītāja Gunta Raibekaze izrādīja pagasta pārvaldes administrācijas ēku un renovēto tautas namu. Video prezentācijā varēja rast priekšstatu par Vīksnas pagastu, tās skaistākajām un nozīmīgākajām vietām, kā arī dažādajiem pasākumiem. Tika pastāstīts par pagasta pārvaldes un pārējo iestāžu darbību, budžetu, projektiem un nākotnes attīstību.

Lasīt tālāk ...


Sākas balsošana par Latvijas ainavu dārgumiem!

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 17 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: 21 Augusts 2017

Ar ievērojamu iedzīvotāju atsaucību ir noslēdzies Latvijas simtgades aktivitātes “Dāvana Latvijai – elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”” pirmais solis – saņemti 928 pieteikumi par vietām un objektiem, kurus virza iekļaušanai Ainavu dārgumu krātuvē.

Ainavu ekspertu padome* kopā ar plānošanas reģioniem ir izvērtējusi visas pieteiktās ainavas, ņemot vērā to vizuālo vērtību un nozīmi Latvijas vēsturē, un turpmākam sabiedrības vērtējumam izvirza 243 ainavas. No tām ir jāatlasa 50 nozīmīgākās Latvijas ainavas, par kurām Latvijas Nacionālās bibliotēkas ainavu dārgumu krātuvē tiks apkopota papildus informācija un gatavota izstāde.

Balvu novada Tilžas pagasta Akmeņu dārza ainava saimniecībā "Ezerlīči" un Latgales krucifikss Briežuciema pagasta Bēliņos ir pelnījusi būt šo 50 nozīmīgāko Latvijas ainavu vidū. Tāpēc aicinām novada iedzīvotājus balsot par šīm ainavām!

Lasīt tālāk ...


Sociālā dienesta darbinieku pieredzes apmaiņas brauciens

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 16 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Augusts 2017

img 002

Augusta sākums Balvu novada pašvaldības Sociālā dienesta darbiniekiem atvēra durvis ne tikai uz ziedošo vasaras mēnesi, bet arī ceļu uz Kurzemes skaistāko pilsētu Kuldīgu.

Lasīt tālāk ...


Pilotē dronu droši un tiesiski!

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 15 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: 15 Augusts 2017

pilote dronu drosi un tiesiskiMinistru kabineta 2016 gada 22.novembra noteikumi Nr. 737 "Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un tādu cita veida lidaparātu lidojumi, kuri nav kvalificējami kā gaisa kuģi" attiecas uz jebkuru personu, kuras īpašumā vai valdījumā ir bezpilota gaisa kuģis vai kura vēlas veikt bezpilota gaisa kuģa lidojumus, kā arī uz komersantiem un personām, kas organizē bezpilota gaisa kuģu lidojumus.

Lasīt tālāk ...


Bērnības svētki un vides objekta atklāšana Balvos

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 15 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: 15 Augusts 2017


Policija atgādina par drošību un savstarpējo toleranci Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku laikā Aglonā

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 11 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: 11 Augusts 2017

Laika posmā no 11. līdz 15. augustam starptautiskas nozīmes svētvietā Aglonā, tradicionāli norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. Balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, likumsargi informē, ka Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas dienas svinīgo pasākumu laikā Aglonā pulcējas tūkstošiem cilvēku, tieši tāpēc, lai rūpētos par vairāku desmitu tūkstošu svētku dalībnieku drošību, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbinieki, strādās pastiprinātā režīmā un pēc īpaši izstrādāta darba plāna. Policisti uzraudzīs ceļu satiksmes drošību un sabiedrisko kartību, ka arī nepieciešamības gadījumā palīdzēs līdzcilvēkiem.

Lasīt tālāk ...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei