Izsludināta Jauniešu garantijas papildu uzņemšana 30 profesijās

Kategorija: Jauniešiem
Ceturtdiena, 07 Jūnijs 2018
Pēdējās izmaiņas: 07 Jūnijs 2018

viaa nap 2020 esf

Profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā līdz 31. augustam izsludināta Jauniešu garantijas papildu uzņemšana jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ir bez darba. Uzņemšana notiek 30 darba tirgū pieprasītās profesijās, kuras var apgūt 1 gada laikā bez maksas.

Jaunieši, kas vēlas pieteikties mācībām, var būt vakarskolas skolēni, iegūt vidējo izglītību tālmācībā vai studēt nepilna laika studiju programmās augstskolā. Potenciālie audzēkņi var būt reģistrējušies arī Nodarbinātības valsts aģentūrā kā darba meklētāji vai bezdarbnieki un vienlaikus saņemt bezdarbnieka pabalstu.

Lasīt tālāk ...


Latvijas Jaunatnes padome aicina jauniešus piedalīties aptaujā “Jaunieši Eiropā: kas tālāk?”

Kategorija: Jauniešiem
Ceturtdiena, 15 Februāris 2018
Pēdējās izmaiņas: 15 Februāris 2018

tmb20180215141410

Aptauja ir izveidota, lai apkopotu jauniešu (13-30 gadu vecumā) viedokli par jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas nākotni. Šī aptauja ir daļa no Strukturētā dialoga - Eiropas Savienības procesa, kas veicina jauniešu līdzdalību sabiedrībā un sekmē diskusijas par tēmām, kas ir aktuālas jauniešiem un ietekmē viņu un Eiropas nākotni.

Lasīt tālāk ...


Turpinās Jauniešu garantijas pēdējā uzņemšana 25 profesijās

Kategorija: Jauniešiem
Pirmdiena, 22 Janvāris 2018
Pēdējās izmaiņas: 22 Janvāris 2018

tmb20180122163059

Līdz 23. februārim turpinās ziemas uzņemšana Jauniešu garantijas izglītības programmās, kurā jaunieši var pieteikties iegūt darba tirgū pieprasītu profesiju 1 gada laikā bez maksas. Mācības kādā no 25 profesijām piedāvā 17 profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā, un šī ir pēdējā uzņemšana programmā Jauniešu garantija, kas tuvojas noslēgumam.

Lasīt tālāk ...


Izsludināts konkurss Balvu novada jauniešiem „Jauniešu gada balva - 2017”

Kategorija: Jauniešiem
Otrdiena, 09 Janvāris 2018
Pēdējās izmaiņas: 15 Janvāris 2018

Veicinot Balvu novada jauniešu izaugsmi un novērtējot viņu sasniegumus, Balvu Bērnu un jauniešu centrs, sadarbībā ar Balvu novada pašvaldību un Izglītības, kultūras un sporta pārvaldi jau septīto reizi organizē pasākumu „Jauniešu gada balva - 2017”.

Un aicina ikvienu apzināt aktīvākos un talantīgākos Balvu novada jauniešus un izvērtēt viņu sasniegumus novada attīstībai 2017.gadā un pastāstīt par šiem jauniešiem līdz 2018.gada 29.janvārim, aizpildot e-pasta pielikumā esošo pieteikuma anketu, iepazīstoties ar konkursa nolikumu!

Lasīt tālāk ...


DNVOAC uzsāk projektu “Latgales simtgades ainavu ceļi jauniešu acīm”

Kategorija: Jauniešiem
Otrdiena, 12 Decembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Janvāris 2018

lvaf dnvoac lpr

Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) ir uzsākusi projekta “Latgales simtgades ainavu ceļi jauniešu acīm” īstenošanu.

Projekta mērķis ir mudināt Latgales plānošanas reģiona pašvaldībās dzīvojošos jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem apzināt un izpētīt Latgales plānošanas reģiona teritorijā esošās dabas vērtības, izceļot nozīmīgākos un ainaviskākos objektus. Jaunieši līdz pat 2018. gada jūnijam varēs iesaistīties dažādās projekta aktivitātēs:

Lasīt tālāk ...


Jauniešu garantijas ziemas uzņemšanā aicina bez maksas apgūt 65 profesijas

Kategorija: Jauniešiem
Ceturtdiena, 23 Novembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 12 Decembris 2017

img 001

Sākusies Jauniešu garantijas ziemas uzņemšana, kurā jaunieši var pieteikties apgūt profesiju īsā laikā un bez maksas. 2018. gada sākumā mācības 65 darba tirgū pieprasītās profesijās piedāvā uzsākt 24 profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā. 39 profesijās mācības notiek pusotru gadu un pieteikšanās rit līdz 12. janvārim, savukārt 26 profesijās mācības ilgst gadu un tajās dokumentus var iesniegt līdz 23. februārim.

Lasīt tālāk ...


Latgales plānošanas reģions pasniedz pateicības rakstus 11 Latgales pašvaldību jauniešiem

Kategorija: Jauniešiem
Otrdiena, 10 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 10 Oktobris 2017

6.oktobrī Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā (Atbrīvošanas alejā 97) projekta “L.A.B.S.” ietvaros notika Latgales brīvprātīgo forums, kurā piedalījās vairāk kā simts jaunatnes lietu speciālisti, NVO pārstāvji, jauniešu līderi un aktīvie jaunieši no 11 Latgales pašvaldībām.

Foruma ietvaros, projekta brīvpratigie.lv koordinators Ints Teterovskis dalījās par mājas lapas brivpratigie.lv iespējām, Daugavpils novada Jaunatnes projektu koordinatore Milāna Loča informēja par pieredzi savā pašvaldībā ar projekta norisi “Brīvprātīgs un atzīts”, bet noslēgumā grupās tika diskutēts un meklētas atbilde, kas tad ir Brīvprātīgam darbam draudzīga pašvaldība.

Lasīt tālāk ...


Jaunieši tiek aicināti izmantot neformālās izglītības piedāvātās iespējas

Kategorija: Jauniešiem
Ceturtdiena, 14 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 14 Septembris 2017

Mācību posms pirms darba gaitu uzsākšanas ir īstais brīdis, lai attīstītu prasmes, kas būs noderīgas darba tirgū. Tāpēc, sākoties jaunam mācību gadam, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) jauniešus aicina būt aktīviem un izmantot neformālās izglītības piedāvātās iespējas, lai paaugstinātu savu konkurētspēju darba tirgū.

Kā liecina JSPA sabiedriskās domas aptauja, iedzīvotāji uzskata, ka būtiskākais neformālās izglītības sniegtais ieguvums ir iespēja attīstīt personību (54%), tostarp iedzīvotāji augstu novērtē arī neformālās izglītības plašo pieejamību, nediskriminējot mācīties gribētājus pēc to vecuma, izglītības līmeņa, tautības vai nodarbošanās (39%). Savukārt katrs trešais aptaujātais arī uzskata, ka neformālā izglītība palīdz attīstīt svarīgas dzīves prasmes, kas vieglāk palīdz atrast darbavietu.

Papildu informācija pielikumā!

PIELIKUMS


Balvu Bērnu un jauniešu centra nometne “Zvaigžņu akadēmija”

Kategorija: Jauniešiem
Trešdiena, 28 Jūnijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūnijs 2017

img 021

Veiksmīgi noslēgusies Balvu Bērnu un jauniešu centra nometne “Zvaigžņu akadēmija”, kurā desmit dienas no 5.06.2017.-16.06.2017. piedalījās 20 bērni vecumā no 8-11 gadiem. Nometne sākās ar iepazīšanās aktivitātēm, kurās bērni iepazina viens otru, kopīgi domāja nometnes noteikumus un zīmēja nometnes karogu, kurš beigās sanāca ļoti krāsains, izceļot katra bērna individualitāti.

Lasīt tālāk ...


Piesakies konkursiem un pārliecinies, ka bizness var būt vienkāršs!

Kategorija: Jauniešiem
Ceturtdiena, 01 Jūnijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 01 Jūnijs 2017

ktu i lv lt du pmc

Daugavpils Universitāte, sadarbojoties ar Kauņas tehnoloģiju universitāti un Lietuvas nevalstisko organizāciju „PVC”, Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta ietvaros „Interreg Latvija - Lietuva”, ar projekta nosaukumu „BONUS”, aicina Kurzemes, Zemgales un Latgales reģionu vidusskolu un ģimnāziju audzēkņus pieteikties Starptautiskajam jauno inovātoru konkursam un Starptautiskajam biznesa līderu konkursam.

Lasīt tālāk ...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei