DNVOAC uzsāk projektu “Latgales simtgades ainavu ceļi jauniešu acīm”

Kategorija: Jauniešiem
Otrdiena, 12 Decembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 12 Decembris 2017

lvaf dnvoac lpr

Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) ir uzsākusi projekta “Latgales simtgades ainavu ceļi jauniešu acīm” īstenošanai.

Projekta mērķis ir mudināt Latgales plānošanas reģiona pašvaldībās dzīvojošos jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem apzināt un izpētīt Latgales plānošanas reģiona teritorijā esošās dabas vērtības, izceļot nozīmīgākos un ainaviskākos objektus. Jaunieši līdz pat 2018. gada jūnijam varēs iesaistīties dažādās projekta aktivitātēs:

Lasīt tālāk ...


Jauniešu garantijas ziemas uzņemšanā aicina bez maksas apgūt 65 profesijas

Kategorija: Jauniešiem
Ceturtdiena, 23 Novembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 12 Decembris 2017

img 001

Sākusies Jauniešu garantijas ziemas uzņemšana, kurā jaunieši var pieteikties apgūt profesiju īsā laikā un bez maksas. 2018. gada sākumā mācības 65 darba tirgū pieprasītās profesijās piedāvā uzsākt 24 profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā. 39 profesijās mācības notiek pusotru gadu un pieteikšanās rit līdz 12. janvārim, savukārt 26 profesijās mācības ilgst gadu un tajās dokumentus var iesniegt līdz 23. februārim.

Lasīt tālāk ...


Latgales plānošanas reģions pasniedz pateicības rakstus 11 Latgales pašvaldību jauniešiem

Kategorija: Jauniešiem
Otrdiena, 10 Oktobris 2017
Pēdējās izmaiņas: 10 Oktobris 2017

6.oktobrī Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā (Atbrīvošanas alejā 97) projekta “L.A.B.S.” ietvaros notika Latgales brīvprātīgo forums, kurā piedalījās vairāk kā simts jaunatnes lietu speciālisti, NVO pārstāvji, jauniešu līderi un aktīvie jaunieši no 11 Latgales pašvaldībām.

Foruma ietvaros, projekta brīvpratigie.lv koordinators Ints Teterovskis dalījās par mājas lapas brivpratigie.lv iespējām, Daugavpils novada Jaunatnes projektu koordinatore Milāna Loča informēja par pieredzi savā pašvaldībā ar projekta norisi “Brīvprātīgs un atzīts”, bet noslēgumā grupās tika diskutēts un meklētas atbilde, kas tad ir Brīvprātīgam darbam draudzīga pašvaldība.

Lasīt tālāk ...


Jaunieši tiek aicināti izmantot neformālās izglītības piedāvātās iespējas

Kategorija: Jauniešiem
Ceturtdiena, 14 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 14 Septembris 2017

Mācību posms pirms darba gaitu uzsākšanas ir īstais brīdis, lai attīstītu prasmes, kas būs noderīgas darba tirgū. Tāpēc, sākoties jaunam mācību gadam, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) jauniešus aicina būt aktīviem un izmantot neformālās izglītības piedāvātās iespējas, lai paaugstinātu savu konkurētspēju darba tirgū.

Kā liecina JSPA sabiedriskās domas aptauja, iedzīvotāji uzskata, ka būtiskākais neformālās izglītības sniegtais ieguvums ir iespēja attīstīt personību (54%), tostarp iedzīvotāji augstu novērtē arī neformālās izglītības plašo pieejamību, nediskriminējot mācīties gribētājus pēc to vecuma, izglītības līmeņa, tautības vai nodarbošanās (39%). Savukārt katrs trešais aptaujātais arī uzskata, ka neformālā izglītība palīdz attīstīt svarīgas dzīves prasmes, kas vieglāk palīdz atrast darbavietu.

Papildu informācija pielikumā!

PIELIKUMS


Balvu Bērnu un jauniešu centra nometne “Zvaigžņu akadēmija”

Kategorija: Jauniešiem
Trešdiena, 28 Jūnijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 28 Jūnijs 2017

img 021

Veiksmīgi noslēgusies Balvu Bērnu un jauniešu centra nometne “Zvaigžņu akadēmija”, kurā desmit dienas no 5.06.2017.-16.06.2017. piedalījās 20 bērni vecumā no 8-11 gadiem. Nometne sākās ar iepazīšanās aktivitātēm, kurās bērni iepazina viens otru, kopīgi domāja nometnes noteikumus un zīmēja nometnes karogu, kurš beigās sanāca ļoti krāsains, izceļot katra bērna individualitāti.

Lasīt tālāk ...


Piesakies konkursiem un pārliecinies, ka bizness var būt vienkāršs!

Kategorija: Jauniešiem
Ceturtdiena, 01 Jūnijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 01 Jūnijs 2017

ktu i lv lt du pmc

Daugavpils Universitāte, sadarbojoties ar Kauņas tehnoloģiju universitāti un Lietuvas nevalstisko organizāciju „PVC”, Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta ietvaros „Interreg Latvija - Lietuva”, ar projekta nosaukumu „BONUS”, aicina Kurzemes, Zemgales un Latgales reģionu vidusskolu un ģimnāziju audzēkņus pieteikties Starptautiskajam jauno inovātoru konkursam un Starptautiskajam biznesa līderu konkursam.

Lasīt tālāk ...


Starpnovadu bērnu un jauniešu radošais festivāls “Laimīgā zeme”

Kategorija: Jauniešiem
Otrdiena, 16 Maijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Maijs 2017

radosais festivals 2017Bērnu un jauniešu radošais festivāls “Laimīgā zeme” NOLIKUMS


Iespēja pieteikties praksei pašvaldību vēlēšanu iecirkņos

Kategorija: Jauniešiem
Otrdiena, 16 Maijs 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Maijs 2017

prakse velesanu iecirkniRīga, 12. maijs: Lai dotu iespēju iepazīties ar vēlēšanu iecirkņa komisijas darba pienākumiem un veicinātu jauniešu interesi un izpratni par vēlēšanām, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) arī šogad aicina jauniešus pieteikties praksei vēlēšanu iecirkņos.

Lasīt tālāk ...


Noteikumi par kārtību, kādā organizējami skolēnu nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā Balvu novadā

Kategorija: Jauniešiem
Trešdiena, 26 Aprīlis 2017
Pēdējās izmaiņas: 26 Aprīlis 2017

Arī šogad, Balvu novada pašvaldības sadarbības partneris, organizējot skolēnu nodarbinātību vasaras brīvlaikā būs Nodarbinātības Valsts aģentūra (NVA). Finansējums 50% no pašvaldības budžeta un 50% no NVA.

Lasīt tālāk ...


Jaunieti, maini dzīvi, piedalies projektā "Proti un dari"!

Kategorija: Jauniešiem
Ceturtdiena, 30 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 30 Marts 2017


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei