ZAAO izsludina akciju lauksaimniekiem “Tīra sēta – laba sēta”

Drukāt
Kategorija: Lauksaimniecība
Ceturtdiena, 16 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Marts 2017

No 10.marta līdz 23.jūnijam notiks SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta bezmaksas lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma savākšanas akcija “Tīra sēta – laba sēta”. Akcijas laikā nododot ZAAO vismaz 1m3 otrreizējai pārstrādei derīga materiāla - ruļļu plēves, bedru plēves, Big-Bag maisus, HDPE kannu plastmasas iepakojuma, iespējams laimēt lauksaimniecības preču veikala SIA "Agroserviss Valmiera" dāvanu kartes.

Lasīt tālāk ...


Precizēta tiešo maksājumu piešķiršanas kārtība lauksaimniekiem

Drukāt
Kategorija: Lauksaimniecība
Trešdiena, 15 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 15 Marts 2017

Nolūkā pilnveidot atsevišķus tiešā atbalsta maksāšanas piemērošanas noteikumus, valdība otrdien, 14.martā, akceptēja grozījumus šo maksājumu piešķiršanas kārtībā lauksaimniekiem.

Lasīt tālāk ...


Papildināta un precizēta bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtība

Drukāt
Kategorija: Lauksaimniecība
Trešdiena, 15 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 15 Marts 2017

Zemkopības ministrijas sagatavojusi papildinājumus un precizējumus bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtībā, ko otrdien, 14.martā, valdība apstiprināja.

Lasīt tālāk ...


Aicina apmeklēt "Zemnieku saeimas" kongresu 10.martā Ādažos

Drukāt
Kategorija: Lauksaimniecība
Ceturtdiena, 02 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 02 Marts 2017

Šī gada 10.martā Ādažu kultūras centrā, Gaujas ielā 33A norisināsies biedrības „Zemnieku saeima” ikgadējais kongress.
Kongresa pirmajā daļā organizācijas vadība ziņos par 2016.gadā paveikto un kopā izvirzīs jaunus mērķus 2017.gadam. Kā arī notiks priekšsēdētāja un valdes vēlēšanas.
Pirmo daļu noslēgs Zemkopības ministra Jāņa Dūklava uzruna un diskusija ar lauksaimniekiem.
Kongresa otrajā daļā norisināsies konference: „Jaunās tehnoloģijas lauksaimniekiem”. Ar inteliģentās lauksaimniecības tehnikas nākotnes tendencēm un izaicinājumiem iepazīstinās Jānis Cers, SIA „Konekesko Latvija” CLAAS produktu grupas vadītājs. „Swedbank” Digitālās stratēģijas vadītājs Ģirts Bērziņš ar atraktīvu prezentāciju: „Elektrība no jumta, pārtika no printera, robots mazdārziņā un citas digitālās tendences” informēs par bankas sadarbību ar lauksaimniekiem. Savukārt Ilmārs Piebalgs, GPS lauksaimniecības virziena vadītājs uzņēmumā SIA „Autonams” informēs par GPS sistēmu pielietošanu aizsardzībai pret tehnikas un degvielas zagļiem.

Dalībnieku reģistrācija no plkst. 09:30
ZSA kongresa atklāšana, pirmā daļa, tai skaitā vēlēšanas plkst. 11:00
ZSA kongresa otrā daļa plkst. 14:15
Kongresa noslēgums plkst. 15:45

Pieteikšanās līdz 6.martam, zvanot pa tālr. 67027044 vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 

Ielūgums

Programma


Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra pāriet uz vasaras klientu pieņemšanas laiku

Drukāt
Kategorija: Lauksaimniecība
Trešdiena, 01 Marts 2017
Pēdējās izmaiņas: 01 Marts 2017

Sakarā ar lauksaimniecības sezonas sākumu, ar 2017.gada 1.martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk - VTUA) pāriet uz vasaras klientu pieņemšanas laiku.

Tehniskās uzraudzības departamenta Reģionu nodaļu klientu pieņemšanas laiks birojos:
Diena Laiks
1.marts - 31.augusts
pirmdiena 8:30-10:00
otrdiena 8:30-12:00 un 12:30-18:00
trešdiena 8:30-10:00
ceturtdiena 8:30-10:00

Traktortehnikas īpašnieki (vadītāji), pirms traktortehnikas un tās piekabju ikgadējā valsts tehniskā apskates, tiek aicināti iepazīties arī ar tehniskās apskates izbraukuma grafiku. Ar tehniskās apskates, tā sāksies jau martā, izbraukuma grafiku var iepazīties VTUA tīmekļa vietnē www.vtua.gov.lv, sadaļā “Tehniskās apskates” vai novada pašvaldībā.
VTUA arī atgādina, ka no 1.marta visos VTUA birojos, bet no 3.jūlija arī par ārpus biroja sniegtajiem pakalpojumiem varēs norēķināties tikai ar bezskaidras naudas maksājumu – bankas karti, internetbankas maksājumu vai rēķinu. Neskaidrību gadījumā vai pirms pakalpojuma saņemšanas skatīt tīmekļa vietni http://www.vtua.gov.lv/ vai jautāt tuvākajā Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras birojā!

Savukārt informācija par Latvijas lauksaimniecības muzeja vai K.Ulmaņa piemiņas muzeja „Pikšas” Klientu pieņemšanas laikiem atrodama tīmekļa vietnē www.vtua.gov.lv, sadaļā “Darba laiks” vai zvanot pa tālruni 67027149.
________________________
Informāciju sagatavoja:
Jānis Mergups-Kutraitis,
Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists
tālr.67027279, 26397648, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 


VTUA aicina iziet traktortehnikas un tās piekabju ikgadējo valsts tehnisko apskati

Drukāt
Kategorija: Lauksaimniecība
Piektdiena, 24 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 24 Februāris 2017

 

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk-VTUA) atgādina, ka ar lauksaimniecības sezonas sākumu traktortehnika un tās piekabes drīkst piedalīties ceļu satiksmē, ja sagatavota atbilstoši tehniskās apskates prasībām un izieta traktortehnikas un tās piekabju ikgadējā valsts tehniskā apskate (turpmāk - tehniskā apskate).

Lasīt tālāk ...


Atbalsts putnkopības nozarei

Drukāt
Kategorija: Lauksaimniecība
Piektdiena, 24 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 24 Februāris 2017

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina piektās kārtas projektu iesniegumu pieņemšanu apakšpasākumā "Atbalsts profilaktiskajiem pasākumiem, lai mazinātu epizootiju un epifitotiju iespējamās sekas" putnkopības nozarei. Projektu pieteikumu pieņemšana notiks no 2017.gada 1.marta līdz 2017.gada 31.martam, kopējo publiskais finansējums ir EUR 900 000.
Atbalsta mērķis ir sniegt atbalstu dzīvnieku sevišķi bīstamo infekcijas slimību izplatības (epizootijas) riska mazināšanai, paredzot preventīvo pasākumu ieviešanu teritorijās, kurās slimība jau ir konstatēta, kā arī profilaktisko pasākumu ieviešanu ārpus epizootijas teritorijā esošām saimniecībām, lai mazinātu slimības straujas izplatības risku citās teritorijās.

Lasīt tālāk ...


Zaudējumus kompensēs tikai normatīvo aktu prasības ievērojušiem putnu īpašniekiem

Drukāt
Kategorija: Lauksaimniecība
Otrdiena, 21 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 21 Februāris 2017

Zaudējumus kompensēs tikai normatīvo aktu prasības ievērojušiem putnu īpašniekiem

Zemkopības ministrija (ZM) atkārtoti aicina mājputnu turētājus pievērst pastiprinātu uzmanību savu ganāmpulku veselībai saistībā ar putnu gripas izplatības straujo tuvošanos Latvijas robežām. Pēdējie slimības uzliesmojumi Polijā rāda, ka mājputnu saslimšana pietuvojusies Latvijai.

Ja putnu gripas uzliesmojums tiks konstatēts kaut vai nelielā piemājas mājputnu saimniecībā, ap to trīs kilometru rādiusā tiks noteikta aizsardzības zona un 10 kilometru rādiusā - uzraudzības zona. Mājputni slimības skartajā novietnē tiks nogalināti un iznīcināti, bet ierobežojumu zonās noteikts mājputnu un no tiem iegūtu produktu tirdzniecības un pārvietošanas ierobežojums, kas attieksies uz visām šajās zonās esošajām dzīvnieku novietnēm un pārtikas aprites uzņēmumiem.

Papildus tam ZM aicina mājputnu turētājus ievērot biodrošības normas, lai pasargātu savu ganāmpulku no slimības iekļūšanas tajā. Minimālās biodrošības prasības ietver to, ka:
1) dzīvnieku īpašnieks nodrošina, ka novietnē netiek ienests savvaļas putna līķis, savvaļas putna līķa daļas vai jebkāds cits inficēts materiāls vai priekšmets, kas var būt infekcijas slimības izplatītājs,
2) mājputnu novietnē tiek ierobežota nepiederošu personu piekļūšana mājputnu turēšanas vietām. Ja nepieciešams iekļūt mājputnu turēšanas vietā, apmeklētāji jānodrošina ar vienreizlietojamu vai tīru aizsargapģērbu un aizsargapaviem,
3) veicot darba pienākumus, darbinieki ievēro higiēnas pasākumus (piemēram, mazgā rokas ar ziepēm un karstu ūdeni, dezinficē apavus un rokas),
4) dzīvnieku īpašnieks nodrošina, ka par visiem gadījumiem, kad ir aizdomas par mājputnu saslimšanu, kad samazinās barības un ūdens patēriņš, tiek novērota mājputnu masveidīga bojāeja, novēro akūtu asiņainu diareju, smakšanu, vai putniem parādās respiratoras (elpošanas ceļu) infekcijas slimības pazīmes, tiek ziņots Pārtikas un veterinārā dienesta teritoriālajai struktūrvienībai.

Putnu gripas uzliesmojuma laikā radušos zaudējumus dzīvnieku īpašniekam kompensē tikai tajā gadījumā, ja ir izpildītas dzīvnieku veselību reglamentējošo normatīvo aktu prasības.

Karte ar putnu gripas uzliesmojumu izvietojumu 2017. gadā:
https://ec.europa.eu/food/sites/food/files/animals/docs/ad_control-measures_hapai_chrono_2017_map.pdf
______________________________
Informāciju sagatavoja:
Rūta Rudzīte, sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: +371 67027498
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Vietne: www.zm.gov.lv
 


Lai pēc iespējas efektīvāk pasargātu putnkopības nozari no putnu gripas, pastiprinās biodrošības pasākumus

Drukāt
Kategorija: Lauksaimniecība
Otrdiena, 21 Februāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 21 Februāris 2017

Ņemot vērā bīstamās infekcijas slimības – putnu gripas – straujo izplatību Eiropā pēdējā pusgada laikā, Zemkopības ministrija pēc konsultācijām ar Pārtikas un veterinārā dienesta ekspertiem un ornitologiem nolēmusi veikt vairākus pasākumus ar mērķi mazināt riskus putnu gripas ievazāšanai Latvijā.

6. februārī Zemkopības ministrijā notikušajā ekspertu sanāksmē pārrunāta aktuālā informācija saistībā ar putnu gripas straujo un plašo izplatību Eiropas valstīs netālu no Latvijas, uz dienvidiem un dienvidrietumiem no Latvijas ziemojošo ūdensputnu u.c. putnu pavasara migrācijas ceļiem pāri Latvijai, kā arī iespējamajiem slimības apdraudējuma apgabaliem Latvijā, kuros ir potenciāla iespēja izplatīties šai bīstamajai infekcijas slimībai, kas ļoti nelabvēlīgi var ietekmēt putnkopības nozari.

Sanāksmes laikā tika identificēti biotopi un teritorijas, kurās pavasara migrācijas laikā poteciāli var atrasties visvairāk ūdensputnu (vairāku sugu pīles, zosis un kaijas). Potenciāli apdraudētās teritorijas, kurās ir varbūtība izplatīties putnu gripai Latvijā, ir dažādas ūdenstilpes (ezeri, dīķi, upes, grāvji, kanāli u.c.), kā arī apstrādātas lauksaimniecībā izmantojamās zemes, pļavas u.tml., t.sk. daļa ‘Natura 2000’ teritoriju.

Lai samazinātu putnu gripas Latvijā izplatību un pēc iespējas efektīvāk pasargātu mājputnus no putnu gripas uzliesmojuma, pieņemts lēmums noteikt stingrākas biodrošības prasības mājputnu turēšanas vietās.

Galvenie biodrošības pasākumi mājputnu turēšanas vietām būs šādi (tiks sagatavoti grozījumi MK 2015. gada 9. jūnija noteikumos Nr.291.):
1) No š.g. 1. marta līdz 31. maijam:
- aizliegts turēt mājputnus ārā;
- aizliegta mājputnu izbraukuma tirdzniecība.
2) Mājputnu turēšanas vietās aizliegta nepiederošu personu uzturēšanās.
3) Dzīvnieku īpašnieks nodrošina, lai mājputnu kopšanas personāls ir informēts par biodrošības prasībām un ievēro tās.

_________________________
Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece, Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070; mob.: 26534104; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
 


Ziemas seminārs „Aktuālākais par nezālēm un slimībām laukaugu sējumos”

Drukāt
Kategorija: Lauksaimniecība
Otrdiena, 31 Janvāris 2017
Pēdējās izmaiņas: 31 Janvāris 2017


Zemes fonds iegādājies vairāk nekā 2000 hektārus zemes

Drukāt
Kategorija: Lauksaimniecība
Piektdiena, 16 Decembris 2016
Pēdējās izmaiņas: 16 Decembris 2016

Attīstības finanšu institūcijas ALTUM pārvaldītais Latvijas zemes fonds kopš darbības sākuma no zemju īpašniekiem iegādājies jau vairāk nekā 2000 hektārus zemes ar mērķi to saglabāt un atgriezt lauksaimnieciskajā ražošanā. 2016.gada laikā iegādāti 1500 hektāri zemes, savukārt 2017.gadā fonds plāno iegādāties šim gadam līdzīgu zemes apjomu.

Lasīt tālāk ...


Bioloģiskās lauksaimniecības kursi

Drukāt
Kategorija: Lauksaimniecība
Otrdiena, 06 Decembris 2016
Pēdējās izmaiņas: 06 Decembris 2016

Malnavas koledžā
notiek pieteikšanās profesionālās pilnveides kursiem
BIOLOĢISKĀ LAUKSAIMNIECĪBA
Licence Nr. P – 14238 izdota 2016.gada 14.jūlijā
180 stundu apjomā

Lasīt tālāk ...


Pieejams atbalsts “Ieguldījumiem materiālajos aktīvos”

Drukāt
Kategorija: Lauksaimniecība
Otrdiena, 18 Oktobris 2016
Pēdējās izmaiņas: 18 Oktobris 2016

Lauku atbalsta dienests (LAD) no 2016.gada 21.novembra līdz 2016.gada 21.decembrim izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu apakšpasākumos „Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās”, „Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē” un “Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā”.

Lasīt tālāk ...


Lauksaimniekiem piešķirti 75 procenti dīzeļdegvielas par atbilstošās platības hektāru

Drukāt
Kategorija: Lauksaimniecība
Pirmdiena, 04 Jūlijs 2016
Pēdējās izmaiņas: 04 Jūlijs 2016

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka lauksaimniecības produkcijas ražotājiem 75 procentu apmērā no kopējā daudzuma 2016./2017.saimnieciskajam gadam par atbilstošās platības hektāru piešķirta marķētā dīzeļdegviela, kurai piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi.

Dīzeļdegviela tiek piešķirta lauksaimniekiem izmantošanai tikai lauksaimniecības tehnikā – traktortehnikā un lauksaimniecības pašgājējmašīnās lauksaimniecības produkcijas ražošanai, kā arī kravas pašpārvadājumiem. Lauksaimnieki pirms degvielas iegādes var sazināties ar DUS, lai noskaidrotu, vai konkrētajā DUS var iegādāties iekrāsoto degvielu. DUS kontaktinformācija pieejama LAD mājaslapā www.lad.gov.lv izvēlnē “Valsts atbalsts”.

Lasīt tālāk ...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei