Video par SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienību”

Kategorija: Sociālā un veselības aprūpe
Piektdiena, 27 Aprīlis 2018
Pēdējās izmaiņas: 27 Aprīlis 2018


Projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Balvu novadā” aktivitātes maijā

Kategorija: Sociālā un veselības aprūpe
Ceturtdiena, 26 Aprīlis 2018
Pēdējās izmaiņas: 26 Aprīlis 2018

tmb20180426101202


Atgūsti dzīvesprieku pie mums Rehabilitācijas centrā “Līgatne”

Kategorija: Sociālā un veselības aprūpe
Trešdiena, 04 Aprīlis 2018
Pēdējās izmaiņas: 04 Aprīlis 2018

tmb20180404093137

Ar saukli “Esi vesels un laimīgs”, vēlamies informēt par pieejamiem pakalpojumiem Rehabilitācijas centrā Līgatne, kas atrodas vienā no skaistākajām uz zaļākajām vietām Latvijā, un kas gadiem ilgi ir priecējusi un turpina priecēt cilvēku sirdis – Līgatnē, Gaujas krastā.

Lasīt tālāk ...


Gripas epidēmijas laikā saslimušajam jāpaliek mājās un jāsazinās ar savu ģimenes ārstu

Kategorija: Sociālā un veselības aprūpe
Otrdiena, 06 Februāris 2018
Pēdējās izmaiņas: 06 Februāris 2018

Ņemot vērā iedzīvotāju pastiprinātu vēršanos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā saistībā ar augšējo elpceļu vīrusu saslimšanām, kas norit bez sarežģījumiem (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, galvassāpes), atgādinām, ka dienesta funkcija nav nodrošināt medicīnisku palīdzību šādās situācijās. Gripas un citu akūtu respiratoru vīrusu saslimšanas gadījumā pacientam jāpaliek mājās un jau pirmajā saslimšanas dienā jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai uzsāktu ārstēšanos.
NMP dienesta direktore Liene Cipule uzsver: “Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde neveic ārstēšanu gripas vai saaukstēšanās gadījumā. Mūsu uzdevums ir sniegt palīdzību veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās. Lielā daļā izsaukumu pacientiem ir bijusi vajadzīga ģimenes ārsta konsultācija. Akūtas augšējo elpceļu vīrusu saslimšanas, tajā skaitā gripa, 97% gadījumu ir ārstējamas ambulatori mājas apstākļos ģimenes ārsta uzraudzībā. Ārstēšanās ir jāuzsāk savlaicīgi, lai izvairītos no komplikācijām, kas var būt bīstamas veselībai un dzīvībai”.

Lasīt tālāk ...


Mobilais mamogrāfs Balvos

Kategorija: Sociālā un veselības aprūpe
Piektdiena, 29 Decembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 09 Maijs 2018

tmb20171229093831

Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai – Veselības centrs 4 mobilajā mamogrāfā, kas ieradīsies 29.maijā Balvos pie tirgus laukuma (Sporta iela 1).

Lasīt tālāk ...


Aptiekas: e-receptes atvieglo ne vien pacientu, bet arī farmaceitu ikdienu

Kategorija: Sociālā un veselības aprūpe
Otrdiena, 05 Decembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 05 Decembris 2017

Šobrīd līgumus par E-veselības sistēmas lietošanu ir noslēgušas gandrīz visas aptiekas (99 %), un to aktīvi lieto ne vien Latvijas lielāko aptieku tīklu farmaceiti, bet arī mazās aptiekas Rīgā un reģionos. Aptiekas atzīst, ka vēlētos, lai ārsti papīra recepšu vietā aktīvāk izrakstītu e-receptes, tā atvieglojot ne vien pacientu, bet arī farmaceitu ikdienu.

Lasīt tālāk ...


"HIV nešķiro - tas attiecas arī uz TEVI!" sabiedrības informēšanas kampaņa Balvos

Kategorija: Sociālā un veselības aprūpe
Otrdiena, 21 Novembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 21 Novembris 2017

hiv neskiro2017. gadā laika posmā no 17. līdz 24.novembrim norisinās sabiedrības informēšanas kampaņa "HIV nešķiro - tas attiecas arī uz TEVI!", kuras ietvaros jebkurš Latvijas iedzīvotājs ir aicināts veikt HIV testu un saņemt speciālista konsultāciju bez maksas. Iespēja veikt arī C hepatīta testu.

Šīs kampaņas mērķis ir skaidrot ar HIV profilaksi un HIV testa veikšanas nepieciešamību saistītos jautājumus, kā arī mazināt sabiedrībā valdošos mītus par HIV.

Testu var veikt Balvos, Daugavpils ielā – 73a.

Pielikumā HIV testēšanās nedēļas 2017. kalendāra versiju.

PIELIKUMS


Nacionālais veselības dienests (NVD) informē

Kategorija: Sociālā un veselības aprūpe
Pirmdiena, 18 Septembris 2017
Pēdējās izmaiņas: 18 Septembris 2017

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē un atgādina par pieejamo atbalstu E-veselības sistēmas lietotājiem – ārstniecības personām un farmaceitiem!

Lasīt tālāk ...


Mobilais mamogrāfs Balvos

Kategorija: Sociālā un veselības aprūpe
Ceturtdiena, 28 Janvāris 2016
Pēdējās izmaiņas: 16 Augusts 2017
mobilais mamografs 002Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai - Veselības Centrs 4 mobilajā mamogrāfā, kas ieradīsies:
  • 25., 26. septembrī

BALVOS - pie tirgus laukuma, Sporta iela 1.

Lasīt tālāk ...


Speciālisti tiešraides seminārā informēs par vēža skrīningu

Kategorija: Sociālā un veselības aprūpe
Ceturtdiena, 03 Augusts 2017
Pēdējās izmaiņas: 16 Augusts 2017

11.augustā plkst. 15:00 ikvienam būs iespēja noskatīties „Facebook” tiešraides pārraidi, kas veltīta krūts, dzemdes kakla un zarnu vēža skrīninga jautājumiem. Veselības speciālisti diskutēs par vēža skrīningu un atbildēs uz skatītāju iesūtītajiem jautājumiem.

Latvijā kopš 2009. gada tiek īstenota vēža savlaicīgas atklāšanas programma, kurā Latvijas iedzīvotāji izlases kārtībā, atkarībā no konkrētās slimības mērķa grupas, regulāri saņem uzaicinājuma vēstules veikt valsts apmaksātas dzemdes kakla, krūts vēža un zarnu vēža pārbaudes. Diemžēl iedzīvotāju aktivitāte ir nepietiekama, kas ietekmē arī iespēju ļaundabīgo slimību savlaicīgi diagnosticēt.

Mērķis ir mudināt cilvēkus aktīvāk izmantot iespēju veikt vēžu profilaktiskās pārbaudes, kā arī skaidrot citus ar vēža skrīningu saistītus jautājumus. Diskusijā piedalīsies veselības nozares speciālisti:

  • asoc. prof. Jānis Eglītis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas „Latvijas Onkoloģijas centra” Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs, Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs;
  • Ainis Dzalbs, terapeits, ģimenes ārsts;
  • Ieva Silionova, Nacionālā veselības dienesta Ambulatoro pakalpojumu nodaļas vecākā eksperte;
  • Ilze Straume, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Veselības veicināšanas departamenta direktore.

Tiešraidi varēs vērot 11. augustā plkst. 15:00 SPKC „Facebook” vietnē – www.facebook.com/SPKCentrs/. Tiešraide būs pieejama arī portālā nereģistrētiem lietotājiem.

Skatītājiem būs iespēja iesūtīt sev interesējošus jautājumus uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai arī SPKC “Facebook” lapas vēstuļu sadaļā. Jautājumus varēs uzdot arī tiešraides laikā – komentāru sadaļā.

Tiešraides

seminārs tiek organizēts Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra un Nacionālā veselības dienesta informatīvās kampaņas “Rūpes par veselību ir ģimenes laime!” ietvaros.


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei