Aktuālais Balvu novadā

25.aprīlī kārtējo gadu Latvijā notiek Lielā Talka. Šajā dienā ikviens novada iedzīvotājs tiek aicināts padomāt par apkārtējo vidi, kurā mēs dzīvojam, un piedalīties Lielajā Talkā, uzkopjot savu pagalmu un palīdzot radīt pievilcīgu savu pagastu un novadu.

Sestdien, 18.aprīlī, Balvu Kultūras un atpūtas centrā pulcējās Balvu novada vislabākie dziedātāji, bērni līdz 5 gadu vecumam, lai savu dziedāšanas prasmi rādītu Balvu novada mazo vokālistu konkursā „Cālis - 2015”.

Vakar, 16.aprīlī, Tilžas internātpamatskolā bija svētki, jo noslēdzies projekts „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai Tilžas internātpamatskolā” un svinīgi tika atklāta skola pēc renovācijas.

No 2015.gada 20.aprīļa līdz 25.aprīlim visā Latvijā norisināsies Bibliotēku nedēļas pasākumi. Bibliotēku nedēļa šogad tiks veltīta pārmaiņām, visam jaunajam, kā arī novatoriskajiem aspektiem sen zināmās nozares tradīcijās. Bibliotēku nedēļas vadmotīvs – Pastāvēs, kas pārmainīsies.

Balvu Centrālā bibliotēka aicina 24.aprīlī no plkst.19.00-22.00 piedalīties Bibliotēkas nakts „Reiz gribu visu skaidri-gaiši zināt” aktivitātēs. Pasākuma laikā dzīvosim un darbosimies saskaņā ar Aspazijas un Raiņa dzejas rindām – „Puķu lodziņā”, „Manu lellīti sauc Lolīti”, „Klusajā grāmatā”, „Spēlēju, dancoju”, „Saulainajā stūrītī” u.c.

SIA "Vides eksperti" pēc Eiropas Komisijas statistikas biroja EUROSTAT pasūtījuma veiks zemes apauguma un lietošanas situācijas, kā arī to izmaiņu apsekojumu Baltijas valstīs t.sk. arī Balvu novada pašvaldībā. Apsekojums notiks no 2015. gada maija līdz oktobrim (projekts LUCAS 2015, http://ec.europa.eu/eurostat/web/lucas/overview).

Latvijā apsekojumā iekļauti pavisam 4498 ģeogrāfiski punkti, kuri var atrasties jebkuros zemes apauguma veidos (lauksaimniecības zeme, zālāji, meža zemes, apbūvētas teritorijas, transporta tīkli utt.) Apsekotāji noteiks zemes apauguma un lietošanas veidu, redzamu meliorācijas sistēmu esamību un ainavas struktūrelementus.

2015.gada 23.aprīlī Zviedrijas vēstniecība sadarbībā ar Zviedrijas Institūtu un Balvu novada pašvaldību rīko Zviedrijas dienas Balvos, kuras atklās Zviedrijas vēstnieks Rīgā Henriks Landerholms.
Vizītes laikā vēstnieks tiksies ar Balvu novada domes priekšsēdētāju Andri Kazinovski, Balvu Valsts ģimnāzijā uzstāsies ar lekciju par Zviedrijas ģimenes modeli. Tāpat delegācija apmeklēs PA „Ziemeļlatgales Biznesa un tūrisma centru”, SIA „Eko Fabrika” un SIA „Kalna Nami”.

„Mēs katrs spējam baltākos brīnumus radīt
No zieda, no vārda, no krāsas, no skaņas, no vēja.
Mēs katrs protam to tālāk dot
Mīlot un atbildes neprasot.”
(G.Āboliņa)

Norises vieta: Balvu novads, Balvi, Brīvības ielā 46a, 2.stāvā zālē

Norises laiks: 2015.gada 16.aprīlis plkst. 10:00 – 16:30

Mērķis: izglītot lauku uzņēmējus, kuriem ir 2.klases AAL reģistrācijas apliecības par integrētās augu aizsardzības prasībām.
Dalība seminārā bez maksas.

Uzsākam jauno orientēšanās sezonu Balvos!

Balvu novada atklātā orientēšanās čempionāta 2015 pirmās sacensības jau otrdien, 21.aprīlī, Sitas mežos. Marķējums no šosejas Balvi-Gulbene 7.km, starts no plkst.15:30 līdz 18:00.

Nolikums

Aicinām Tevi un Tavus vecākus 17.aprīlī plkst.10:00 vai plkst.18:00 atnākt uz tikšanos ar skolas vadību, skolotājiem un izglītojamo pašpārvaldi!

Dienas kārtība


Pasākumu kalendārs

Jautājums Domei