Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Balvu novads

Pārtikas mājražotājus un mazos ražotājus aicina pieteikties SĀBRU tirgum

Pārtikas mājražotāji un mazie ražotāji tiek aicināti uz kopīgu tirgošanos SĀBRU tirgū - tā ir laba platforma pastāvīgai Jūsu ražotās produkcijas realizēšanai.
SĀBRU tirgus norisināsies konsekventi vienā un tajā pašā vietā un laikā, vienu reizi nedēļā, un tiks organizēts pie lieliem veikaliem, tirdzniecības centriem un vietās ar lielu cilvēku plūsmu. SĀBRU tirgus galvenokārt tiks organizēts Latgales reģionā.
SĀBRU tirgus vienmēr saglabās kompaktu formātu - vienā reizē nepārsniedzot 6-7 tirdzniecības vietas/teltis, tādā veidā neradot nevajadzīgu konkurenci starp tirgus dalībniekiem.
Lai nodrošinātu vienotu un nemainīgu SĀBRU tirgus vizuālo koncepciju, teltis, priekšautus, galdus un galdautus tirgus dalībniekiem nodrošināsim mēs.
Detalizētāka informācija un pieteikšanās pa tālruni + 371 26660018 vai draugiem.lv/sabrutirgus
 

 

Par deklarācijām

Atgādinām, ka līdz 2014.gada 1.aprīlim (ieskaitot) valsts amatpersonām ir jāiesniedz kārtējās valsts amatpersonu deklarācijas par 2013.gadu. Minētās deklarācijas ir jāiesniedz elektroniski, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS). Ņemot vērā, ka visas valsts amatpersonas ir EDS lietotāji, arī citas nodokļu un informatīvās deklarācijas var iesniegt elektroniski, izmantojot EDS. Savukārt valsts iestāžu darbiniekus, kuri vēl nav EDS lietotāji, VID aicina noslēgt līgumu par EDS lietošanu un izmantot sistēmas piedāvātās iespējas un priekšrocības.

Lai pieteiktu EDS līguma parakstīšanu noteiktā VID klientu apkalpošanas centrā un laikā, ir tikai jāpiezvana uz sev ērtāko klientu apkalpošanas centru un jāvienojas ar konsultantu par piemērotāko līguma parakstīšanas datumu un laiku. Norunātajā laikā atnākot uz VID klientu apkalpošanas centru, varēs doties pie konkrēta konsultanta un parakstīt jau iepriekš sagatavotu EDS līgumu. Nepieciešamības gadījumā konsultants arī parādīs, kā praktiski darboties ar EDS.

Lasīt tālāk...

 

Balvos notiks starpnovadu projekta „Latvieša pēdas Sibīrijā un Tālajos Austrumos” noslēguma konference

1949.gada 25.marts - diena, kad latviešus piespiedu kārtā izveda uz Sibīriju bez tiesībām atgriezties. Izsūtīšana skāra gandrīz 43 000 nevainīgu iedzīvotāju.
Lai saglabātu tautas atmiņā un nodotu nākamajām paaudzēm tautas likteņgaitu liecības, 2009. gadā pēc Rīgas Tehniskās universitātes profesora Jāņa Vanaga iniciatīvas tika uzsākts Balvu, Madonas, Gulbenes un Alūksnes rajonu kopīgs projekts „Latvieša pēdas Sibīrijā un Tālajos Austrumos”.
2009.gadā, saistībā ar 1949.gada deportācijas 60.gadadienu tika organizēta starprajonu zinātniski pētniecisko darbu konference Balvos, 2010.gadā - Cesvainē, 2011.gadā - Gulbenē, 2012.gadā - Alūksnē, 2013.gadā - Madonā.
Sakarā ar to, ka 2014.gadā aprit 65.gadadiena, kopš Latvijas PSR valdības īstenotajām politiskajām represijām 1949.gada 25.martā, nelikumīgi izsūtot daļu Alūksnes, Balvu, Gulbenes, Madonas un citu rajonu iedzīvotājus uz Sibīriju un Tālajiem Austrumiem, Balvos norisināsies projekta „Latviešu pēdas Sibīrijā un Tālajos Austrumos” noslēguma konference.
Pasākums sāksies ar ekumēnisko svētbrīdi Balvu luterāņu baznīcā un ar ziedu nolikšanu pie pieminekļa.
Plkst. 11.00 Balvu Kultūras un atpūtas centrā konferenci atklāj Balvu novada Domes vadība un pārstāvji no citiem novadiem.
Konferences turpinājumā būs skatāmas radošo darbu prezentācijas, klātesošie tiks iepazīstināti ar socioloģisko pētījumu, jaunāko atmiņu stāstījumu. Noslēgumā apbalvošana un koncerts.
 

 

Regulators apstiprina jaunus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus Balvu pilsētā

Š.g. 12.martā Regulatora padome apstiprināja AS „Balvu Enerģija” iesniegto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu. Ar 2014.gada 26.aprīli Balvu pilsētā siltumenerģijas gala tarifs noteikts 51,51 EUR/MWh bez pievienotās vērtības nodokļa.

Plašāka informācija šeit.

 

Latvijas Neredzīgo biedrība realizēs projektu

Šā gada 28. februārī Latvijas Neredzīgo biedrības Balvu teritoriālā organizācija no fonda Ziedot saņēma prieka vēsti par apstiprināto projektu "Esi aktīvs piedalies".
Šis jau būs otrais projekts, kurš tiks realizēts ar fonda
atbalstu.
Projekta galvenie mērķi ir attīstīt cilvēku ar redzes traucējumiem sociālās iemaņas, iepazīstināt sabiedrību ar cilvēku radītajiem darbiem, veicināt dažādu sabiedrības grupu izpratni par cilvēka ar redzes traucējumiem ikdienu.
Realizējot projektu, tiks apgūtas dažādas sociālās prasmes, kolāžu veidošana, lietišķā etiķete, vizuālā tēla pilnveidošana, komunikācijas un sevis pasniegšanas un uzstāšanās auditorijas priekšā prasmes.

Lasīt tālāk...

 

Lūgums nebojāt šķiroto atkritumu konteineru saturu

SIA ZAAO, veicot atkritumu apsaimniekošanu Balvu pilsētā, novēro regulāru šķiroto atkritumu konteineru, īpaši pudeļu un burku stiklam paredzēto, piepildīšanu ar nešķiroto sadzīves atkritumu maisiem. Metot šķiroto atkritumu konteineros otrreizējai pārstrādei nederīgus materiālus, tiek sabojāts to cilvēku darbs, kuri atkritumus ir šķirojuši, jo konteinera saturs vairs nav izmantojams paredzētajam mērķim.

ZAAO pateicas visiem, kas līdz šim jau ieklausījušies padomos par atkritumu šķirošanas nepieciešamību un šķirošanas pareizu veikšanu, aicinājuši speciālistus uz māju sanāksmēm, iepazinušies ar informatīviem materiāliem. Tomēr esošā situācija parāda, ka konkrētajā jautājumā vēl ir daudz neskaidrību.

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 18 marts 2014 14:31)

Lasīt tālāk...

 

Satiec savu meistaru Bērzpilī, Tilžā, Briežuciemā

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicināja tautas lietišķās mākslas meistarus, stāstniekus, teicējus, muzikantus un ikvienu, kam rūp tradicionālās kultūras vērtību saglabāšana un tālāknodošana, pieteikt savu iniciatīvu līdzdalībai projektā „Satiec savu meistaru!”, kas norisināsies jau sesto reizi.

Plašākai sabiedrībai par vērtīgāko, kas mums ir – cilvēku, viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē Balvu novadā stāstīs, rādīs, mācīs, rīkos meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas:
Bērzpils pagastā 5.aprīlī plkst. 15 00 Irēna Kindzule un Bērzpils audējas -piedāvās iemācīties aušanas pamatus, ieaust rakstu grīdas celiņā, kopīgi veidos tamborētu segu no maziem gabaliņiem, ko katra apmeklētāja iztamborēs;
Briežuciema pagastā 4.aprīlī plkst. 14 00 Laima Ločmele no dažādiem materiāliem - auduma, papīra, filca, pērlītēm mācīs izgatavot piespraudes, puķes;
Briežuciema pagastā 4.aprīlī plkst. 10 00 Jānis Kašs rādīs alus darīšanas procesa un degustēšanas meistardarbnīcu.
Tilžā, Raiņa ielā 15 5.aprīlī plkst.10 00 Astrīda Krainā un biedrība „ Tilžas Rūķīši” vadīs adīšanas, aušanas un knipelēšanas meistardarbnīcas.

Aicinām interesentus apmeklēt pasākumus projekta „ Satiec savu meistaru” ietvaros. Mīļi gaidīti Bērzpilī, Briežuciemā un Tilžā.
 

 

Balvu Tautas teātris atzinīgi novērtēts

Visā Latvijā sākušās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates „Gada izrāde 2013”. Arī Balvu Tautas teātris piedalījās skatē ar mācību izrādi pēc H.Vuolijoki luga „Niskavuori jaunā saimniece” motīviem ,,Jaunā saimniece”. Režisore Vaira Resne, scenogrāfe - Astra Ločmele - Ambarova, komponists un dziesmu teksta autors - Andris Tjunītis, muzikālais aranžētājs - Ģirts Ripa.
Šogad aizvadītās sezonas izrādes Latvijas amatierteātros vērtē teātra zinātniece, mākslas zinātņu doktore Līga Ulberte, režisors Arnis Ozols un aktieris, dramaturgs un režisors Ēriks Vilsons. Skati "Gada izrāde 2013" rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un Dailes teātri.
Žūrija atzinīgi novērtēja Balvu Tautas teātra sniegumu. 30.martā noslēgsies skates reģionos. Veiksmīgākos iestudējumus varēs skatīt Rīgā 11., 12. un 13.aprīlī. Gaidīsim rezultātus!