Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Balvu novads

Pansionāts „Balvi” saņem vērtīgu dāvanu

29. marta vakarā Balvu novada pašvaldības pansionātā „Balvi” ieradās viesi no Zviedrijas ar vērtīgu dāvanu - īpaši aprīkotu automašīnu smagi slimu, gulošu cilvēku pārvadāšanai.
Organizācijas Gnosjō Hjalper vadītājs Boo Clenow pastāstīja, ka šis automobilis ir salīdzinoši jauns un pa Zviedrijas ceļiem, pārvadājot slimniekus, braucis vien divus gadu. Viņš ir pārliecināts, ka šāda speciāla mašīna būs noderīga Balvu pansionāta iemītniekiem, kuru turpmāk iestāde varēs lietot, nodrošinot klientu transportēšanu.

Lasīt tālāk...

 

Balvu Mūzikas skolas pūtēju orķestris –labākais Latvijā

15.martā noslēdzās Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru novadu skates. Apkopojot rezultātus, ar 48,5 punktiem Balvu Mūzikas skolas pūtēju orķestris ieguvis augstāko vietu – I pakāpi ar izcilību A grupā.
Visas Latvijas izglītības iestāžu orķestru skates notika laikā no 7.-15.martam. Balvu Mūzikas skolas orķestris 15.martā devās uz Jēkabpili un pierādīja, ka ir labākie, apsteidzot Jelgavas 4.vidusskolas un Rīgas 6.vidusskolas pūtēju orķestrus un citus Latvijas skolu orķestrus.

Rezultāti
 

 

Sadalītas Gada balvas kultūrā „Mūsu lepnums”

Marta nogalē jau trešo gadu Balvu Kultūras un atpūtas centrā tiek rīkots svinīgs pasākums Balvu novada Gada balva kultūrā "Mūsu lepnums”, kurā tiek godinātas personas, kuras sniegušas būtisku ieguldījumu kultūras nozarē Balvu novadā.
Šogad novada iedzīvotāji varēja pieteikt savu pretendentu kopumā 16 nominācijām – vienpadsmit „Sabiedrībā un kultūrā” un piecām „Kultūras norises”. Atsaucība bija ļoti liela jo šogad tika saņemtas 1240 anketas elektroniski un 193 papīra formātā.
Balvu novada pašvaldība novērtē kultūras darbinieku radošo un nebūt ne vieglo darbu un iespēju robežās sniedz atbalstu, līdzfinansējot gan projektus tērpu un inventāra iegādei, gan braucienus ārpus novada teritorijas, lai parādītu savus talantus un popularizētu Balvu novadu.
Balvu novada Gada balvas kultūrā „Mūsu lepnums” ieguvēji:

Lasīt tālāk...

 

29.martā muzejs slēgts

Sakarā ar projekta realizāciju un muzeja darbinieku dalību pasākumā sestdien, 29.martā muzejs slēgts.

 

Balvu novada Domes ārkārtas sēde

2014.gada 27.martā plkst.9.30 notiks Balvu novada Domes ārkārtas sēde.

Darba kārtībā:

1. Par Balvu pagasta Lācupes ciema nosaukuma maiņu. (Ziņo A.Kindzuls)

2. Par nekustamā īpašuma "Bērzi", Kubulu pagastā, sadali. (Ziņo T.Začeva)

3. Par nekustamā īpašuma "Aļņi", Vectilžas pagastā, sadali. (Ziņo T.Začeva)

3. Par nekustamā īpašuma "Liepiņsalas", Krišjāņu pagastā, sadali. (Ziņo T.Začeva)

 

Noskaidrosies gada balvas kultūrā „Mūsu lepnums” nomināciju ieguvēji

Šodien Balvu Kultūras un atpūtas centrā plkst. 19.00 notiks Balvu novada gada balvas kultūrā „Mūsu lepnums” balvu pasniegšanas ceremonija, kurā tiks noskaidroti un apbalvoti 16 nomināciju ieguvēji.
Nomināciju pretendenti:

Lasīt tālāk...

 

Balvu Valsts ģimnāzija iesaistās projektā

Izglītības attīstības centrs aizvadītā gada vasarā izsludināja Eiropas Komisijas finansētu projektu konkursu „Globālā dimensija sociālo zinātņu mācību priekšmetos”, kuram pieteicās 123 skolas no visas Latvijas. Balvu Valsts ģimnāzijas sagatavotais pieteikums līdzdalībai projektā bija starp 20 labākajiem, līdz ar to skola iesaistās šajā projektā. Skolas projekta komandu vada Ināra Konivāle.
Projekta ietvaros Balvu Valts ģimnāzija saņems plašu saturisko un metodisko resursu klāstu, kā arī iespējas izglītoties Latvijas un ārvalstu izglītības ekspertu vadībā. Projekts turpināsies līdz 2015.gada decembrim.
Globālās izglītības saturs un vērtības palīdz ikvienam labāk orientēties mūsdienu pasaules norisēs, apjaust savu vietu un lomu globālajos procesos. Globālās izglītības pamattēmas ir pasaules valstu un cilvēku savstarpējā mijiedarbība, migrācija, ilgtspējīga attīstība, starpkultūru saskarsme, globalizācija, vienlīdzīgas iespējas. Jau pirmajos darba mēnešos projektā iesaistītajās skolās notikušas vairāk nekā 280 mācību stundas, organizēti pasākumi pedagogiem un plašāki vietējai sabiedrībai par globālās izglītības tematiku. Projekta devumu Latvijas izglītībai augsti novērtējušas Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas amatpersonas.
 

 

Lauku labumu tirdziņš 12. aprīlī

Sākot ar aprīļa mēnesi Lauku labumu tirdziņi katra mēneša otrajā sestdienā notiks laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra (Brīvības iela 61). Aicinām ikvienu apmeklēt kārtējo tirdziņu 12. aprīlī, lai iegādātos dažādus lauku labumus, amatniecības izstrādājumus un ekoproduktus no vietējiem amatniekiem un zemniekiem!

Piedalīties aicinām zemniekus, amatniekus un mājražotājus ar vietējā ražojuma produkciju. Pieteikšanās dalībai tirdziņā obligāta - Ziemeļlatgales Biznesa centrā: rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvanot 28384328; Tūrisma informācijas centrā: rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvanot 29272948 līdz 10. aprīlim! Īpaši gaidām Balvu un tuvāko kaimiņu novadu zemniekus, mājražotājus, amatniekus ar savu ražoto preci un vietējos stādu audzētājus!

Lauku labumu tirdziņus rīko Ziemeļlatgales Biznesa centrs sadarbībā ar Balvu novada Tūrisma informācijas centru un Balvu Kultūras un atpūtas centru. Tirdziņus atbalsta Balvu novada dome.