Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Balvu novads

Regulators apstiprina jaunus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus Balvu pilsētā

Š.g. 12.martā Regulatora padome apstiprināja AS „Balvu Enerģija” iesniegto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu. Ar 2014.gada 26.aprīli Balvu pilsētā siltumenerģijas gala tarifs noteikts 51,51 EUR/MWh bez pievienotās vērtības nodokļa.

Plašāka informācija šeit.

 

Latvijas Neredzīgo biedrība realizēs projektu

Šā gada 28. februārī Latvijas Neredzīgo biedrības Balvu teritoriālā organizācija no fonda Ziedot saņēma prieka vēsti par apstiprināto projektu "Esi aktīvs piedalies".
Šis jau būs otrais projekts, kurš tiks realizēts ar fonda
atbalstu.
Projekta galvenie mērķi ir attīstīt cilvēku ar redzes traucējumiem sociālās iemaņas, iepazīstināt sabiedrību ar cilvēku radītajiem darbiem, veicināt dažādu sabiedrības grupu izpratni par cilvēka ar redzes traucējumiem ikdienu.
Realizējot projektu, tiks apgūtas dažādas sociālās prasmes, kolāžu veidošana, lietišķā etiķete, vizuālā tēla pilnveidošana, komunikācijas un sevis pasniegšanas un uzstāšanās auditorijas priekšā prasmes.

Lasīt tālāk...

 

Lūgums nebojāt šķiroto atkritumu konteineru saturu

SIA ZAAO, veicot atkritumu apsaimniekošanu Balvu pilsētā, novēro regulāru šķiroto atkritumu konteineru, īpaši pudeļu un burku stiklam paredzēto, piepildīšanu ar nešķiroto sadzīves atkritumu maisiem. Metot šķiroto atkritumu konteineros otrreizējai pārstrādei nederīgus materiālus, tiek sabojāts to cilvēku darbs, kuri atkritumus ir šķirojuši, jo konteinera saturs vairs nav izmantojams paredzētajam mērķim.

ZAAO pateicas visiem, kas līdz šim jau ieklausījušies padomos par atkritumu šķirošanas nepieciešamību un šķirošanas pareizu veikšanu, aicinājuši speciālistus uz māju sanāksmēm, iepazinušies ar informatīviem materiāliem. Tomēr esošā situācija parāda, ka konkrētajā jautājumā vēl ir daudz neskaidrību.

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 18 marts 2014 14:31)

Lasīt tālāk...

 

Satiec savu meistaru Bērzpilī, Tilžā, Briežuciemā

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicināja tautas lietišķās mākslas meistarus, stāstniekus, teicējus, muzikantus un ikvienu, kam rūp tradicionālās kultūras vērtību saglabāšana un tālāknodošana, pieteikt savu iniciatīvu līdzdalībai projektā „Satiec savu meistaru!”, kas norisināsies jau sesto reizi.

Plašākai sabiedrībai par vērtīgāko, kas mums ir – cilvēku, viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē Balvu novadā stāstīs, rādīs, mācīs, rīkos meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas:
Bērzpils pagastā 5.aprīlī plkst. 15 00 Irēna Kindzule un Bērzpils audējas -piedāvās iemācīties aušanas pamatus, ieaust rakstu grīdas celiņā, kopīgi veidos tamborētu segu no maziem gabaliņiem, ko katra apmeklētāja iztamborēs;
Briežuciema pagastā 4.aprīlī plkst. 14 00 Laima Ločmele no dažādiem materiāliem - auduma, papīra, filca, pērlītēm mācīs izgatavot piespraudes, puķes;
Briežuciema pagastā 4.aprīlī plkst. 10 00 Jānis Kašs rādīs alus darīšanas procesa un degustēšanas meistardarbnīcu.
Tilžā, Raiņa ielā 15 5.aprīlī plkst.10 00 Astrīda Krainā un biedrība „ Tilžas Rūķīši” vadīs adīšanas, aušanas un knipelēšanas meistardarbnīcas.

Aicinām interesentus apmeklēt pasākumus projekta „ Satiec savu meistaru” ietvaros. Mīļi gaidīti Bērzpilī, Briežuciemā un Tilžā.
 

 

Balvu Tautas teātris atzinīgi novērtēts

Visā Latvijā sākušās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates „Gada izrāde 2013”. Arī Balvu Tautas teātris piedalījās skatē ar mācību izrādi pēc H.Vuolijoki luga „Niskavuori jaunā saimniece” motīviem ,,Jaunā saimniece”. Režisore Vaira Resne, scenogrāfe - Astra Ločmele - Ambarova, komponists un dziesmu teksta autors - Andris Tjunītis, muzikālais aranžētājs - Ģirts Ripa.
Šogad aizvadītās sezonas izrādes Latvijas amatierteātros vērtē teātra zinātniece, mākslas zinātņu doktore Līga Ulberte, režisors Arnis Ozols un aktieris, dramaturgs un režisors Ēriks Vilsons. Skati "Gada izrāde 2013" rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un Dailes teātri.
Žūrija atzinīgi novērtēja Balvu Tautas teātra sniegumu. 30.martā noslēgsies skates reģionos. Veiksmīgākos iestudējumus varēs skatīt Rīgā 11., 12. un 13.aprīlī. Gaidīsim rezultātus!
 

 

Vectilžā tiekas pagastu pārvaldnieki

Šodien, 14.martā, Balvu novada pašvaldības izpilddirektore Inta Kaļva organizēja kārtējo pagastu pārvaldnieku sanāksmi, kura šoreiz notika Vectilžas pagastā.
Ar patiesu sirsnību pagastu pārvaldniekus un nozaru speciālistus sagaidīja Vectilžas mazie dejotāji, kuriem dejas soli māca Kristīne Jermacāne. Savukārt ar lielu aizkustinājumu klātesošie klausījās garmoškas skaņās, ko spēlēja Vitālijs Plešs.
Sanāksmi iesāka Vectilžas pagasta pārvaldes vadītāja Genovefa Jermacāne ar stāstījumu par pagasta dzīvi, projektiem un kultūras pasākumiem. Turpinājumā pagastu pārvaldnieki tika informēti par aktualitātēm izglītības jomā un sociālajos jautājumos. Garas diskusijas izvērtās par biedrības „Latvijas Samariešu apvienība” projekta „Samariešu atbalsts mājās” īstenošanu Balvu novadā. Šīs apvienības Balvu nodaļas vadītāja Karīna Vecā ar kolēģi iepazīstināja ar darba jautājumiem un pakalpojumu „Drošības poga”, kā arī atbildēja uz daudzajiem pagastu pārvaldnieku jautājumiem.
Sanāksmē pašvaldības izpilddirektore informēja par dažādām aktualitātēm– ceļu problēmām, budžeta jautājumiem, darba drošību un projektiem. Īpaši tika uzsvērti juridiskie jautājumi. Diena bija piesātināta.
Paldies Vectilžas pagasta darbīgajam kolektīvam un pagasta pārvaldes vadītājai Genovefai Jermacānei.
 

 

Novadu vizuālās mākslas skolotāji pilnveido zināšanas

Lai iepazītos ar mācību procesa organizēšanas pieredzi vizuālajā mākslā un papildinātu zināšanas par modernisma mākslinieka P.Mondriāna un viņa domubiedru grupas De Stilj atklājumiem- stilizāciju, abstrakciju, harmoniju, šodien Balvu Mākslas skolā uz radošu semināru „Mondriāns - abstrakcijas principi plaknē un mūsdienu dzīvē ” pulcējās Balvu, Viļakas, Baltinavas un Rugāju novadu vizuālās mākslas skolotāji. Semināru organizēja Vizuālās mākslas metodiskās apvienības vadītāja Larisa Berne sadarbībā ar Balvu Mākslas skolu.
Lekcijas un radošās nodarbības vadīja Dace Paeglīte, Mag.Art. Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas direktores vietniece mācību darbā mākslas izglītības programmā, un Inese Margēvica, Mag.Art.Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas skolotāja.
Dienas laikā vizuālās mākslas pasniedzēji iepazinās ar vismaz 28 un vairāk Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas pedagogu uzdevumiem, ieteikumiem un metodiskajiem piemēriem par tēmu „Plakne. Laukums. Līnija. Krāsa. Abstrakcija. Telpa.”, skatījās un klausījās īsu teorētisko un vizuālo materiālu par Mondriānu un abstrakcionismu un tā ietekmi uz mūsu ikdienas dzīves telpu un diskutēja par Mondriāna izteiksmes līdzekļu ietekmi Bauhauza skolas attīstībā, to klātbūtni mūsdienu ikdienas dzīves dizainā un arhitektūrā.

Lasīt tālāk...

 

Seminārs par daudzdzīvokļu namu renovāciju

1. aprīlī Alūksnē notiks seminārs „Daudzdzīvokļu māju renovācija. Kvalitatīva projektu īstenošana un ilgtspēja”. Semināra mērķis ir informēt par kvalitatīvu mājokļu renovāciju un prasībām reglamentētās sfēras būvizstrādājumiem, kā arī par ēkas uzturēšanu pēc renovācijas.

Semināra apmeklētāji tiks informēti par projektu ieviešanu, atskaišu sagatavošanu un iepirkuma procedūras veikšanu, kā arī pieļautajām kļūdām projektu realizācijā. Pasākumā tiks sniegti arī ieteikumi daudzdzīvokļu māju renovācijas ilgtspējai, kā arī informēsim par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas maksas aprēķiniem, korektu apkures sistēmas lietošanu un ventilāciju dzīvojamajās telpās. Seminārā piedalīsies arī Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāvji, kas informēs par reglamentētās sfēras būvizstrādājumiem un to atbilstību apliecinošajiem dokumentiem, kā arī aktualitātēm normatīvajos aktos šajā jomā.

Seminārs notiks 1. aprīlī pulksten 10.00 Alūksnes novada pašvaldības administratīvajā ēkā dārza ielā 11, Alūksnē. Dalība pasākumā - bezmaksas. Semināra dienas kārtība publicēta Ekonomikas ministrijas mājas lapā http://em.gov.lv/em/2nd/?cat=30319.

Dalībai seminārā aicinām pieteikties līdz 31. marta pulksten 15.00 elektroniski Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai 67013240.

Semināru organizē Ekonomikas ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģiona ES informācijas centru informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros.