Palielinat Fonta izmeru Option 5 Atjaunot Fonta izmeru Option 5 Samazinat Fonta izmeru Option 5
English (United Kingdom)   Latvian   Russian (CIS)
Balvu novads

Lieldienas Balvu pilsētā

Lieldienu gaidīšanas laiks Balvu pilsētā iesākās jau 17.aprīlī, kad Balvu pilsētas skvērā pulcējās aktīvākie svētku svinētāji, kuri pārtapa par zaķiem un piedalījās dažādās Balvu Bērnu un jauniešu centra rīkotajās aktivitātēs.
Pasākums sākās ar rīta rosmi, Zaķa cienīgu make – up, radošajām olu krāsošanas darbnīcām, pozēšanu sagatavotajā foto stūrītī un noslēdzās ar kopīgu „Zaķu skrējienu” Balvos, kas piesaistīja ne mazums skatītāju.
Savukārt īstā svētku svinēšana notika tieši Pirmajās Lieldienās, kad pēc Dievkalpojumiem baznīcās pie Balvu Kultūras un atpūtas centra pulcējās lieli un mazi, lai ripinātu olas, baudītu koncertu un īstu pavasari.

Galerija
 

 

Atklāta Balvu Mākslas skolas kolektīva izstāde

Sākoties „Mākslas dienām 2014”, 17.aprīlī Balvu Kultūras un atpūtas centrā tika atklāta Balvu Mākslas skolas radošā kolektīva darbu izstāde „Kopā”, kurā aplūkojamas gan gleznas, gan arī no māla veidoti trauki.
Mākslas skolas direktore Elita Teilāne atzina, ka šī izstāde ir iespēja gan skolas audzēkņiem, gan izstādes apmeklētājiem parādīt to, ka arī skolotāji ir radoši, ka viņi strādā un spēj radīt skaistas lietas. Šogad mākslas darbu radīšanā un izstādē piedalījās pilnīgi visi skolas darbinieki, arī tie, kas ar mākslu nav saistīti, par ko īpašs prieks.

Lasīt tālāk...

 

Bibliotēku nedēļa aicina

Aprīlis bibliotēkām ir īpašs mēnesis, jo visā Latvijā no 22.-27.aprīlim notiek Bibliotēkas nedēļas aktivitātes. Šī gada Bibliotēku nedēļas vadmotīvs – Informēts un vesels!
25.aprīlī aicinām uz Balvu Centrālo bibliotēku neierastā laikā, no plkst. 19.00-22.00 jau piekto reizi notiks Bibliotēkas nakts aktivitātes - šoreiz “Mežs ienāk bibliotēkā”.
Šai vakarā ierastās bibliotēkas telpas pārvētīsies radošajās darbnīcās, filmu istabās un erudīcijas kambaros. Ikviens varēs minēt krustvārdu mīklas, spēlēt spēles, sacensties likt puzles, minēt mīklas, salikt tautasdziesmas, veidot no dabas materiāliem putniņus, uzzināt par Biolat un Elier veselīgo skuju produkciju, izgatavot koka barotavas “grāmatām”, spēlēt medības un vairāk par tām uzzināt, mēroties spēkiem orientēšanās trasītē.

Pēdējās izmaiņas (Otrdiena, 22 aprīlis 2014 10:49)

Lasīt tālāk...

 

Konkursa "Mana ģimene" vērtēšanas protokols

Rezultātus skatīt šeit.

Pēdējās izmaiņas (Ceturtdiena, 17 aprīlis 2014 14:12)

 

„Latgales podnieku dienas 2014”

No 2014. gada 24. līdz 26. aprīlim notiks pasākums „Latgales podnieku dienas 2014”, kurā jau tradicionāli tiksies keramiķi un viņu darba cienītāji. Podnieku dienās notiks izstādes, atvērto durvju dienas darbnīcās, amata prasmju paraugdemonstrējumi, kopīga cepļa kurināšana, kā arī teorētiskie lasījumi, kur nozares speciālisti analizēs norises dažādas tautas lietišķās mākslas jomās.

Podnieku dienas apvieno visus Latgales māla meistarus – tos, kas amatu mācījušies skolās, podniekus, kas māla prasmi apguvuši pie kāda vecmeistara, un tādus, kas pašmācības ceļā cenšas iepazīt māla īpašības.

Ceturtdien, 24. aprīlī uz atvērto durvju dienu Daugavpils Māla mākslas centrā (no plkst. 12.00 līdz 18.00) aicina Olga un Valdis Pauliņi. No plkst. 15.00 līdz 20.00 notiks keramikas cepļa kurināšana Jura Krompāna darbnīcā Krāslavā.

Lasīt tālāk...

 

Balvu novada pašvaldības vadība un speciālisti tiekas ar NVA direktori

16.aprīlī Balvu novada pašvaldībā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne un NVA Balvu filiāles vadītāja Sandra Kindzule tikās ar Balvu novada Domes priekšsēdētāja vietnieku Normundu Dimitrijevu, pašvaldības izpilddirektori Intu Kaļvu, Sociālā dienesta vadītāju Anitu Petrovu un pašvaldības projektu vadītāju Marutu Tabūni.
Tikšanās laikā tika pārrunāta nodarbinātības situācija Balvu novadā, NVA piedāvāto apmācību un algotu pagaidu sabiedrisko darbu programmas lietderība. NVA vadītāja Inese Kalvāne informēja, ka šī gada novembrī algotu pagaidu sabiedrisko darbu programma noslēgsies un vairs netiks īstenota, līdz ar to tiek meklēti labākie risinājumi jaunas programmas ieviešanai.
Sarunu laikā liels akcents tika likts uz jauniešu nodarbinātību, jo drīzumā tiks uzsākta NVA jaunā programma par jauniešu nodarbināšanu vasarā. Tuvākajā laikā NVA izsludinās aicinājumu uzņēmējiem, kuri vēlēsies vasaras periodā nodarbināt jauniešus, savukārt strādāt gribošie jaunieši programmai varēs pieteikties jau no 12.maija.
 

 

Balvu novada pašvaldības darba laiks

Šodien, 17.aprīlī, sakarā ar pirmssvētku dienu, Balvu novada pašvaldības administrācijas darba laiks ir saīsināts līdz plkst. 12.30.

 

 

Projekta ”Saglabāt, lai nepazaudētu” ietvaros jaunie keramiķi pilnveido meistarību

11.aprīlī – gandrīz pašā Mākslas dienu priekšvakarā – topošie Balvu mākslinieki kopā ar Tautas daiļamata meistariem Jolantu un Valdi Dundeniekiem apguva prasmi – kā iemācīt mālu dziedāt. Pavasara un Lieldienu gaidu noskaņā nodarbību stundas aizritēja pavisam nemanot. Sākumā, lai iepazītu keramikas tapšanas procesu, visi kopā noskatījās Modra Teilāna veidoto videofilmu „ Vāpes dziesma”, tad atlika vien ķerties pie darba. Meistaru prasmīgo roku un stāstījuma vadībā katrs dalībnieks izveidoja savu „pavasara vēstnesi” - svilpaunieku, vai kādu citu jauku figūriņu. Vēl gan jānogaida kāds laiciņš, lai māla brīnumi kārtīgi izžūst, tad izceļo caur karsto cepli. un tad jau varēs ieskandināt visu mākslas skolu!

Lasīt tālāk...