Atbalsts Ukrainai


Pieņemts pirmais jaunizveidotā novada budžets

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 02 Februāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 02 Februāris 2022

Budžets 2022Sākot ar 2021.gada 1.jūliju Balvu novada pašvaldības teritorija ir paplašinājusies atbilstoši  administratīvi teritoriālajai reformai, kuras rezultātā tika apvienoti četri novadi – Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas. Pašvaldība turpina darbu pie struktūras pilnveidošanas, tiek veidotas jaunas iestādes, apvienojot iepriekšējo novada struktūras. Pašvaldība katru gadu apkopo darbības rezultātus un izvirza mērķus novada attīstībai. Katras pašvaldības dzīve ir atkarīga arī no ārējiem faktoriem, kas ietekmē turpmāku attīstību. Viens no faktoriem, kas turpinājās 2021.gadā, ir COVID-19 vīrusa izplatība visa pasaulē, kas atstāj būtisku ietekmi uz pasaules un Latvijas ekonomiku.

Balvu novada pašvaldība 2021.gadā aktīvi strādāja pie jaunas struktūras izveides, pašvaldības funkciju pārdales, jaunu attīstības dokumentus izstrādes. 

Uz gada sākumu Balvu novads ir viens no 21 reģionālās nozīmes centriem, kas ietver sevī Balvu, Viļakas pilsētas un deviņpadsmit pagastu teritorijas.

Lasīt tālāk...


Atvērta pieteikšanās mācībām pieaugušajiem ES fondu projektā

Kategorija: Aktualitātes
Pirmdiena, 31 Janvāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 03 Februāris 2022

Mācības pieaugušajiem27. janvārī sākās pieteikšanās Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). 7. kārtā strādājošie vecumā no 25 gadiem var izvēlēties kādu no gandrīz 800 izglītības programmām, kas ir līdz šim lielākais mācību piedāvājums vienā projekta kārtā.

Pieteikties mācībām līdz 24. februārim var mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv.    

Šajā kārtā pilnveidot esošās vai iegūt jaunas zināšanas, pārkvalificēties vai iegūt augstāku kvalifikāciju var kopumā 10 darba tirgū pieprasītās nozarēs – uzņēmējdarbības, finanšu, grāmatvedības un administrēšanas; elektronisko un optisko iekārtu ražošanas un informācijas tehnoloģiju; būvniecības; metālapstrādes, mašīnbūves un mašīnzinību; transporta un loģistikas; enerģētikas; kokrūpniecības; drukas un mediju tehnoloģiju; ķīmiskās rūpniecības nozarē; mākslas nozares dizaina un radošo industriju sektoros.

Ko iespējams apgūt tepat Balvos uzzini ŠEIT!

Lasīt tālāk...


Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks 2021” pieteikti 6 nominanti no Balvu novada

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Pirmdiena, 31 Janvāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 31 Janvāris 2022

afishas page 0001 aa464Ir noslēdzies žūrijas darbs pie pretendentu pieteikumu izvērtēšanas, paziņojot trīsdesmit Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2021” nominantus, lai jau 5. martā plkst. 18.00 aizvadītu ikgadējo balvas pasniegšanas ceremoniju, godinot desmit aizvadītā gada nozīmīgākos notikumus, aktivitātes un cilvēkus latgaliskajā kultūrā, kā arī pasniegtu balvu par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā.

Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks 2021” izvirzīti 6 pretendenti no Balvu novada:

  • #100dečiLatvijai digitalā, taktilā, audio-vizuālā un zīmju valodā;
  • Anneles Slišānes stāstu krājums "Tuoraga stuosti";
  • Bigmaar's Records ierakstu studija;
  • Balvu novada zīme latgaliski;
  • Latgaliešu mīlas dzejas un dziesmu festivāla "Upītes Uobeļduorzs" 20 godu jubileja;
  • Pirmā izlaušanās istaba latgaliski "Pīci panti".

Lasīt tālāk...


Žīguros tiks saglabāta izglītības programmu realizācijas vieta

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Piektdiena, 28 Janvāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Janvāris 2022

Žīguru pamatskolas ēka 2021. gada vasarāSakarā ar izglītojamo skaita samazināšanos Žīguru pamatskolā, iestādes infrastruktūras uzturēšanas izdevumu dārdzību, ar mērķi veikt novada izglītības iestāžu sakārtošanu, sekmējot visa veida resursu efektīvu izmantošanu, 27.janvāra Balvu novada Domes sēdē deputāti lēma likvidēt Balvu novada pašvaldības izglītības iestādi - Žīguru pamatskolu, to pievienojot Viduču pamatskolai ar 2022.gada 31.jūliju.

Pēc apvienošanas Žīguros tiks saglabāta izglītības programmu realizācijas vieta, un izglītojamie apgūs tās pašas programmas, ko arī līdz šim.

Lasīt tālāk...


Ciems ar zelta maliņām - Upīte

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 28 Janvāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 28 Janvāris 2022

Ar ko jārēķinās, ja ceļš ir aizvedis uz Upītes ciemu? Īsā atbilde – tādas nav, jo par šo vietu īsi izstāstīt būtu grūti. Tieši tāpēc, ka, lai arī ciems ir mazs, taču te ir un būs ko darīt, ja izlemsi turp doties. Pačukstot priekšā – daudz kas no ciemā redzētā liek tikai nobrīnīties par idejām, izturību, darbošanās sparu un vienotību vietējo iedzīvotāju vidū. Izteikti latgaliska vide ar ko vietējie lepojas, aktivitātes par kurām zina visā Latvijā, arvien jaunas idejas, lai piesaistītu Upītei ciemiņus - jeb par Upītes ciemu ir rakstīts un stāstīts daudz, taču šoreiz, raugoties no mūsu skatu punkta, ievedīsim emociju virpulī, kuras var piedzīvot tur esot.

Ciems ar zelta maliņām - Upīte Ciems ar zelta maliņām - Upīte Ciems ar zelta maliņām - Upīte


Informācija: Agrita Luža


Domes sēdē pieņēma Balvu novada pašvaldības grants ceļu izvērtēšanas nolikumu, saistošos noteikumus un citus lēmumus

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 27 Janvāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 27 Janvāris 2022

Šodien, 27.janvārī, attālinātā režīmā notika kārtējā Balvu novada domes sēde. Darba kārtībā tika izskatīti 67 jautājumi. Noteica pašvaldības iestādei “Balvu novada Kultūras pārvalde” jaunu adresi Pašvaldībai iestādei “Balvu novada Kultūras pārvalde” noteica jaunu adresi Brīvības iela 61, Balvi, Balvu nov., LV-4501.

Apstiprināja iestāžu nolikumus un grozījumus


Deputāti nolēma izdarīt grozījumus Balvu novada Kultūras pārvaldes nolikumā- Pārvaldes juridiskā adrese ir Brīvības iela 61, Balvi, Balvu nov., LV-4501. Apstiprināja Balvu Sporta skolas, Rugāju muzeja nolikumu. Grozījumos Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas nolikuma 1.punktu izteica šādā redakcijā “Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola ir Balvu novada pašvaldības dibināta un pakļautībā esoša profesionālās izglītības iestāde, kura īsteno profesionālās izglītības, vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, pieaugušo formālās un neformālās izglītības un interešu izglītības programmas.”

Lasīt tālāk...


Balvos 29.janvārī gan bērniem, gan pieaugušajiem būs iespēja vakcinēties pret Covid - 19

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 26 Janvāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 27 Janvāris 2022

Atvērts Vakcinācijas centrs BalvosTurpinot vecākiem un bērniem ērtu vakcinācijas pakalpojuma saņemšanu, šajā nedēļas nogalē vairākos novadu vakcinācijas centros bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem būs iespēja saņemt vakcīnas pret Covid-19, tostarp arī Balvos (Balvu kultūras un atpūtas centrā Brīvības ielā 61). 

INFORMĀCIJAI:

Bērnu vecumā no 5 līdz 11 gadiem vakcinācija pret Covid-19 Latvijā tika uzsākta 15. decembrī. Līdz 25. janvārim potes ir saņēmuši vairāk kā 6513 bērni, kas ir 4,6% no iedzīvotājiem šajā vecuma grupā.  Saskaņā ar Imunizācijas Valsts padomes rekomendācijām vakcinācija īpaši ieteicama bērniem ar dažādām hroniskām saslimšanām, piemēram, ar virssvaru, cukura diabētu, smagiem imūnsistēmas traucējumiem, hroniskām kardiovaskulārajām un nieru slimībām, kā arī onkoloģiskām saslimšanām. 

Lasīt tālāk...


Balvu novada uzņēmēji un biedrību pārstāvji tiekas ar Nodarbinātības valsts aģentūras direktori

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 26 Janvāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 26 Janvāris 2022

Nodarbinātības valsts aģentūras Balvu filiāles vadītāja Sandra Kindzule, Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone un Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs

Lai pārrunātu Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvātās programmas un citus aktuālus jautājumus, uz tikšanos Balvu Novada muzejā ar Nodarbinātības valsts aģentūras direktori Evitu Simsoni un Nodarbinātības valsts aģentūras Balvu filiāles vadītāju Sandru Kindzuli  bija ieradušies Balvu novada uzņēmēji un biedrību pārstāvji, kuri dalījās pieredzē, kā veicies ar NVA piedāvāto dažādo atbalsta programmu bezdarbniekiem īstenošanu, kādas bija šo programmu priekšrocības un kādi trūkumi, kā arī, ko  viņi sagaida no NVA.

Lasīt tālāk...


Rūķu mājiņas no Balvu pilsētas skvēra turpmāk atradīsies pirmsskolas izglītības iestāžu pagalmos

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Otrdiena, 25 Janvāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 25 Janvāris 2022

Rūķu mājiņas ceļo uz Balvu novada Izglītības iestādēmRūķu mājiņas no Balvu pilsētas skvēra šodien ir nonākušas pie Balvu pirmsskolas izglītības iestādēm, kur Balvu pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” vadītāja vietnieks izglītības jomā Ina Aizupe un Balvu pirmsskolas izglītības iestādes “Sienāzītis” vadītāja Iveta Barinska izlozēja, kura no rūķu mājiņām būs kurai iestādei.

Mājiņas pilsētas skvērā tika uzstādītas 2018.gada decembrī, un tajās bērniem bija iespēja darboties Gunāra Igauņa mūzikas instrumentu darbnīcā vai paspoguļoties greizo spoguļu valstībā. Diemžēl tās netika saudzētas, un tur esošie elementi tika sabojāti, tāpēc mājiņas jau kādu laiku bija slēgtas.

Lasīt tālāk...


Ārkārtas domes sēdē nolemj piedalīties atklātajā projektu konkursā, iesniedzot projekta “Kompleksu apsaimniekošanas pasākumu īstenošana Vecumu mežu teritorijā” pieteikumu

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 25 Janvāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 25 Janvāris 2022

Šodien, 25.janvārī, attālinātā režīmā,  notika Balvu novada domes ārkārtas sēde, kurā darba kārtībā izskatīja vienu jautājumu.

Deputāti nolēma  piedalīties atklātajā projektu konkursā, iesniedzot projekta “Kompleksu apsaimniekošanas pasākumu īstenošana Vecumu mežu teritorijā” pieteikumu par kopējo attiecināmo summu 1 065 262,52 euro (viens miljons sešdesmit pieci tūkstoši divi simti sešdesmit divi euro un 52 centi).

Lasīt tālāk...


Trūcīgām un maznodrošinātām personām ir iespēja saņemt bezmaksas medicīniskās aizsargmaskas

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 20 Janvāris 2022
Pēdējās izmaiņas: 20 Janvāris 2022

informe sociala parvalde 2f89fBalvu novada Sociālā pārvalde informē, ka trūcīgām un maznodrošinātām personām ir iespēja saņemt bezmaksas medicīniskās aizsargmaskas (1 iep./50 gab. personai).

Aizsargmaskas izsniedz, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un izziņu par mājsaimniecības atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusam.

Lasīt tālāk...


Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

MAIJS

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei