Aktualitātes kultūrā

28. maijā Balvu novadā un visā Latvijā norisināsies Atvērto baznīcu diena un Baznīcu nakts

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Piektdiena, 20 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 24 maijs 2022

Baznīcu nakts 2022Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies sestdienā, 28. maijā. Jau otro gadu Baznīcu naktij pievienosies Latvijas sakrālajam mantojumam veltītais notikums “Atvērto baznīcu diena” – vairāk nekā 100 Latvijas dievnamu būs atvērti apmeklētājiem no pulksten 10.00 līdz 22.00 un ilgāk. 

Baznīcu nakts Latvijā notiek kopš 2014. gada. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā.  Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Lasīt tālāk...


Briežuciemā atzīmē Starptautisko ģimenes dienu

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 18 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 maijs 2022

Ģimenes diena BriežuciemāBriežuciemā Ģimenes diena šogad tika svinēta  vienā no Tematiskā ciema vietām - lauku sētā ‘’Bilgas”. Šī vieta tika izvēlēta tāpēc, ka te dzīvo viesmīlīga ģimene un ir skaista, sakopta vide.

Šoreiz Ģimenes dienas pasākumā tika akcentēta medību tēma. „Bilgu” māju saimnieks Oļģerts ir kaislīgs un veiksmīgs mednieks, viņam ir iekārtota medību trofeju apskates vieta. Pagastā ir vairākas mednieku ģimenes, kurās visi saimes ļaudis ir iesaistīti medību aktivitātēs. Medības jau nav tikai zvēra nošaušana, mednieki kopj mežus, piebaro dzīvniekus un dara citas labas lietas, kadam ir jāpagatavo medību gardumi.

Lasīt tālāk...


Balvu novada jauktais koris “Mirklis” koncertē Lietuvā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 18 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 18 maijs 2022

Koris Mirklis koncertā LietuvāBalvu novada jauktais koris “Mirklis”, pēc ilgāka pārtraukuma, 2012. gada maijā diriģenta Ulda Kokara vadībā atsāka aktīvi un radoši darboties, koncertējot savā novadā un ārpus tā. Ir labi sasniegumi gan piedaloties tradicionālajās koru skatēs gatavojoties Dziesmu svētkiem, gan koncertos, vietējos un starptautiskos festivālos un konkursos. 2020.gadā, piedaloties Starptautiskajā Stasis Šimkus koru festivālā - konkursā, koris ieguva Sudraba Diplomu un 2022.gadā koris tika uzaicināts piedalīties festivālā kā viesis.

Pateicoties Valsts kulūrkapitāla fonda atbalstam, 13.maijā koris devās uz Lietuvu, lai koncertētu Klaipēdas apkaimes dievnamos 22.Starptautiskā Stasis Šimkus koru konkursa - festivāla ietvaros. Trīs neaizmirstamas dienas – pilnas mūzikas, tikšanās prieka, emociju un pieredzes!

Lasīt tālāk...


Grupa “Carnival Youth” koncertēs Balvos

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Ceturtdiena, 12 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 12 maijs 2022

Carnival Youth koncerta afiša

4. jūnijā plkst. 20:00 Balvu pilsētas estrādē norisināsies grupas “Carnival Youth”  koncerts.

Grupa “Carnival Youth” savā mūzikā apvieno melodiskumu un jauneklīgu melanholiju ar alternatīvā roka un indī mūzikas enerģiju. Kopš grupas dibināšanas 2012. gadā, “Carnival Youth” ir izdevuši sešus albumus. Pēdējos divus gadus grupa pavadījusi latviešu kino mūzikas koncertprogrammas “Naivais ku-kū” paspārnē, taču šogad “Carnival Youth” atgriežas pie oriģinālmūzikas un pašlaik aktīvi veido muzikālo materiālu jaunai programmai.

Lasīt tālāk...


Piedalies akcijā “Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2022”

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 11 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 maijs 2022

Apceļosim Latvijas pilis un muižas_akcijas afiša

Lai popularizētu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma – piļu, muižu un parku – vērtības,  biedrība „Latvijas piļu un muižu asociācija” sadarbībā ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūru  organizē akciju “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”.  Akcija iesaistīs  ceļotājus aktīvā dzimtenes apceļošanā, akcentējot vietējā tūrisma daudzveidīgumu, unikalitāti un veicinot kultūrvēstures objektu iepazīšanu un to izzināšanu.

Lasīt tālāk...


Balvu Centrālā bibliotēka aicina darbā Vecāko bibliotekāri sabiedrisko attiecību jomā un Bērzpils bibliotēkas vadītāju

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 11 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 maijs 2022

   Balvi   Bērzpils

Balvu Centrālā bibliotēka (Reģ. Nr. 90009302988) aicina darbā VECĀKO BIBLIOTEKĀRI SABIEDRISKO ATTIECĪBU JOMĀ (profesijas kods 262202), 0,5 vieta uz nenoteiktu laiku (ar perspektīvu uz vienu pilnu amata vietu). NOLIKUMS

Balvu Centrālā bibliotēka (Reģ. Nr. 90009302988) aicina darbā struktūrvienības BĒRZPILS BIBLIOTĒKA vadītāju
(profesijas kods 134932), 0,75 amata vieta uz nenoteiktu laiku. NOLIKUMS

Prasības pretendentiem un cita informācija par vakancēm: http://www.balvurcb.lv/cb/


Mātes dienas koncerts Viļakā

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 11 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 maijs 2022

Mātes diena Viļakā

Šogad Mātes diena Viļakā bija īpaša, jo tradicionālajam Viļakas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu koncertam Viļakas Romas katoļu baznīcā pievienojās arī profesionālas mākslinieces - ērģelniece Ilona Birģele un čelliste Inita Malnača.  Pēdējos divos gados pandēmijas mainīgo noteikumu dēļ mūzikas skolas audzēkņiem bija ierobežotas iespējas apmeklēt mūzikas nodarbības, taču, neskatoties uz visiem šķēršļiem, čaklākie skolnieki un viņu pedagogi bija sagatavojuši skanīgus priekšnesumus, lai iepriecinātu savas māmiņas, vecmāmiņas un Viļakas draudzes locekļus.

Lielākie drosminieki bija mūzikas skolas audzēkņi, kuri uzstājas vieni paši. Tie bija Annika Meijere (2. klavieru kl., ped. Jeļena Laicāne), Martins Vrubļevskis (3. flautas kl., ped. Arnis Prancāns), Elīza Pužule (3. akordeona kl., ped. Inita Raginska), Roberts Griestiņš (3. saksofona kl.,  ped. Aldis Prancāns) un Aļina Šaicāne (3. klavieru kl., ped. Jeļena Laicāne).

Lasīt tālāk...


14.maijā "Nāc un tusē" Kubulu kultūras namā!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Trešdiena, 11 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 11 maijs 2022

Pasākuma "Nāc un tusē" afiša

14 maijā. Kubulu kultūras namā norisināsies skaļākais Latvijas elektroniskās mūzikas 12 stundu deju maratons. Piedalās DJ no Latvijas, Igaunijas un Anglijas, kuri gatavi padarīt vakaru neaizmirstamu.

NĀC UN TUSĒ - Tava labākā šīs sezonas izvēle!

Lasīt tālāk...


“Starts vasarai”  Viļakā!

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 10 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 10 maijs 2022

Starts vasarai

Balvu novads ielūdz ikvienu interesentu 28. maijā atklāt vasaru pasākumā “Starts vasarai” aktīvās atpūtas vietā “Ezertūre” pie Viļakas ezera (Sporta iela 20, Viļaka). Aicinām interesanti un aizraujoši pavadīt dienu, iepazīt daudzveidīgo aktīvās atpūtas piedāvājumu gan uz ūdens, gan sauszemes, ko piedāvā novada aktīvisti un tūrisma uzņēmēji.

 “Starts vasarai” Viļakā sāksies plkst. 10.00  ar mājražotāju un amatnieku tirdziņu (aicināti pieteikties vietējie amatnieki un mājražotāji līdz 23. maijam, 28686600, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

Plkst.10.30 Lustīgi svinīgā atklāšana kopā ar Viļakas kultūras nama kolektīvu.

No plkst. 11:00 – 14:30 Ģimeņu un tautas orientēšanās sacensības (reģistrācija no plkst. 10:30). Piedalīties var gan individuāli, gan ģimeņu komandas. Sīkāka informācija vēl sekos!

Lasīt tālāk...


Tilžā svin Māmiņdienu un vokālā ansambļa “Rasa” 10 darbības gadus

Kategorija: Aktualitātes kultūrā
Otrdiena, 10 maijs 2022
Pēdējās izmaiņas: 10 maijs 2022

Tilžas vokālā ansambļa Rasa dalībnieces

Un dziesma skaistāka ir tā,

Ko tu šai brīdī dziedi,

Ja vien šai dziesmā ieliec savu sirdi

Un tā kā sveci plaukstās turi.

Vienalga,- esi viens, vai tad, ja divi,

Bet īpaši jau vēlāk, kad nāk meitas, dēli,

Un prasa pastāstīt par pasauli un dzīvi...

Lasīt tālāk...