Iedvesmu biznesa uzsākšanai rod konkursā „Laukiem būt!”

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Pirmdiena, 15 Decembris 2014
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 15 Decembris 2014 09:29

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra apmācības un konkurss „Laukiem būt!” iedvesmojis Zandu Arnicāni uzsākt uzņēmējdarbību bērnu apģērbu un aksesuāru šūšanas jomā. Panākumi konkursā un naudas balva ļāva Zandai izveidot savu šūšanas darbnīcu „KIDDREAMS”. Turpinājumā neliela intervija ar jauno uzņēmēju.

1. Kā Tev radās ideja atvērt šūšanas darbnīcu?
No vienas puses man patīk radošs darbs un izaicinājumi, bet no otras puses jau no bērnības man patīk šūšana un rokdarbi. Prieku man sagādā bērni un darbs ar viņiem, kā zināms, arī pedagoģija man nav sveša joma. Līdz ar to vēlējos atvērt šūšanas darbnīcu bērniem, kurā vecāki var pasūtīt apģērbus savām atvasēm, kā arī radīt apģērbus eksportam.

2. Kāpēc izvēlējies šūt tieši bērnu apģērbus?
Kā jau minēju, man patīk bērni. Un kad redzu viņu dzirkstošās acis, smaidīgās sejas, mani pārņem vēlēšanās palīdzēt viņus sapost kādam svinīgam notikumam. Otrkārt, bērnu apģērbu radīšanā ir vairāk vietas fantāzijām un iztēlei, bērnišķīgumam, vairāk iespēju darboties ar košām krāsām, cakām, rišām un pērlēm. Es sadarbojos ar Līgas Morozas-Ušackas vadītās pašapziņas celšanas studijas „Lote” meitenēm.

3. Vai pirms darbības uzsākšanas izvērtēji riskus un iespējas?
Viens no mūsu apmācību uzdevumiem bija izpētīt arī riskus un iespējas. Protams, neviena uzņēmējdarbība nav iespējama bez riskiem, taču tos var samazināt ar dažādiem pasākumiem. Balvos ir pietiekami daudz šuvēju, un viņām visām ir darbs, tādēļ domāju, ka pilsētā, kurā liela daļa pieaugušo savam ārējam tēlam velta daudz uzmanības, pieaugot vēlmei izcelties pašiem un izcelt savus bērnus, noteikti arī man izdosies atrast savus klientus. Tomēr lielākās iespējas savas uzņēmējdarbības attīstībā es saskatu eksportā, kas ir mans nākamais lielais izaicinājums.

4. Kas būs Tavi klienti?
Mani klienti ir bērnu vecāki ar vidēji lieliem ienākumiem. Tie ir vecāki, kuri vēlas izcelt savu bērnu personības. Šūšu apģērbus kristībām, iesvētībām, vairāk pievērsīšos zēnu modei, kas līdz šim bijusi atstāta novārtā.

5. Vai strādāsi viena, vai pieņemsi darbā darbiniekus?
Pagaidām strādāju viena, bet pieaugot pasūtījumu skaitam, domāšu arī par darbiniekiem.

6. Ko Tev deva piedalīšanās konkursā „Laukiem būt!”
Pirmkārt, vēlos uzsvērt, ka pirms konkursa mēs mācījāmies un rakstījām biznesa plānus pieredzējušu konsultantu uzraudzībā. Iegūtās zināšanas un konsultācijas deva man drošības sajūtu, ka esmu uz pareizā ceļa. Te liels paldies uzņēmējdarbības konsultantei Lienei Ivanovai.
Otrkārt, konkurss ir lieliska pieredze redzēt citas biznesa idejas un redzēt sava biznesa ideju citā gaismā. Biznesā pretēji skolai mēs varam špikot viens no otra. Mēs varam mācīties no labākajiem. To man deva arī šis konkurss. Jebkurā gadījumā, mēs visas trīs meitenes no Balvu puses bijām ieguvējas šajā konkursā.

7. Kur var Tevi sastapt un veikt pasūtījumus?
Esmu izveidojusi sev darbnīcu Steķentavā Vidzemes ielā 5-1, Balvos, iepretim veikalam „Lieltirgotava”. Klientus gaidīšu pirmdienās, ceturtdienās un piektdienās.

Rakstu sagatavoja Balvu novada lauku attīstības konsultante Tamāra Lielbārde
 

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei