Diāna Zande palīdzēs jaunajām māmiņām Alūksnē un Balvos izprast savu mazuli

Kategorija: Sociālā un veselības aprūpe
Trešdiena, 22 Aprīlis 2015
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 22 Aprīlis 2015 16:43

27.aprīlī labdarības akcijas „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” ietvaros ar jaunajām māmiņām Alūksnē un Balvos tiksies projekta vēstnese, psiholoģijas zinātņu doktore Diāna Zande, sniedzot nepieciešamās zināšanas par mazuļu aprūpi un emocionālo atbalstu bērnu audzināšanā lekcijā „Kā izprast savu mazuli”. „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” ir labdarības organizācijas Ziedot.lv rīkota akcija sadarbībā ar SIA „Maxima Latvija”, kuras mērķis ir palīdzēt ap 2000 bērnu no maznodrošinātām ģimenēm visā Latvijā.

Ar lekcijām Alūksnē un Balvos tiks uzsākta projekta vēstneses Diānas Zandes lekciju sērija dažādos Latvijas novados, kur D.Zande, tiekoties ar jaunajām ģimenēm, sniegs nepieciešamās zināšanas par mazuļu aprūpi un emocionālo atbalstu par to, kas jāzina par mazuļa attīstību dzīves pirmajos gados, kā izprast bērniņu un viņa vajadzības, kā arī, kā pašiem vecākiem neizsīkt, rūpējoties par savu mazuli.
27.aprīlī ar lekciju „Kā saprast savu mazuli” Diāna Zande viesosies Alūksnē, Alūksnes novada domes zālē, Dārza ielā 11, plkst. 12.00 un Balvos, Balvu muižā, Brīvības ielā 47, plkst.16.00. Lekcijas ir bez maksas - lekciju laikā tiks nodrošināta bērnu, t.sk. vecāko bērnu pieskatīšana. Aicinām pieteikties lekcijām „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” programmas dalībniekus, novada jaunās ģimenes, kā arī bērnu un ģimenes atbalsta speciālistus, u.c. interesentus Alūksnē Latvijas Sarkanā Krusta Alūksnes komitejā pie Gintas Priedītes, tālr.22114042, bet Balvos Latvijas Sarkanā Krusta Balvu komitejā pie Rudītes Krūmiņas, tālr. 28301540 līdz 24.aprīlim.

Lekcijas laikā jaunajiem vecākiem palīdzēs noskaidrot ne tikai par bērnu audzināšanu aktuālus jautājumus, piemēram, kā nomierināt mazuli, kurš daudz raud, kāpēc mazulis nepakļaujas dienas režīmam, kā zināt, vai bērna attīstība notiek atbilstoši laikam, u.c., bet arī sniegs emocionālo atbalstu pašiem vecākiem. Diānas Zandes lekcijā izskanējušie padomi un ieteikumi būs apkopoti speciālā informatīvā materiālā, kuru lekcijas apmeklētājiem būs iespējams saņemt bez maksas.
Kā jau minēts, labdarības akcijas „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” mērķis ir palīdzēt ap 2000 bērnu no maznodrošinātām ģimenēm visā Latvijā. Projekta ietvaros ģimenēm, kurās aug bērni līdz 2 gadu vecumam, katru mēnesi tiek nodrošinātas autiņbiksītes un piena maisījumi 16 eiro vērtībā, lai bērni augtu veseli un laimīgi. Lai varētu sniegt palīdzīgu roku visām akcijā iesaistītajām ģimenēm, nepieciešami 32 000 eiro mēnesī.
Ziedojumus iespējams veikt SIA „Maxima Latvija” veikalos visā Latvijā - gan ziedojumu kastītēs, gan izvēloties veikalos produktus ar īpašu akcijas zīmi „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem”, kas nozīmē, ka ražotājs ziedos 1 centu no produkta cenas mazuļu atbalstam. Šobrīd labdarības akcijā ir iesaistījies AS „Tukuma piens” ar pienu „Baltais” 2%, AS „Laima" ar dažāda veida cepumiem, konfektēm, u.c. produktiem, kā arī SIA „Rīgas Piensaimnieks” ar biezpiena sieriņu „Kārums” multipaku, ziedojot 1 centu no katra pārdotā produktu iepakojuma „Maxima Latvija” veikalos. Sniegt atbalstu mazuļiem no trūcīgām ģimenēm var arī ziedojot Ziedot.lv mājas lapā (http://www.ziedot.lv/palidzi-trucigiem-mazuliem-2137) un zvanot uz ziedojumu tālruni 9006 7004 (maksa par zvanu 1,42 eiro).
Labdarības akcija „Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” ietilpst SIA „Maxima Latvija” ģimeņu atbalsta programmā „Augošai Latvijai”, kas apkopo dažādas uzņēmuma iniciatīvas un sadarbības projektus šajā jomā, un kuras galvenais vadmotīvs ir par ģimenei draudzīgu vidi un ērtu iepirkšanos. Vairāk iepazīties ar programmu iespējams mājas lapā www.augosai.lv.