Grāmatu svētki “Sienāzītī”

Kategorija: Balvu PII "Sienāzītis"
Otrdiena, 27 Oktobris 2015
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 27 Oktobris 2015 14:32

23.oktobrī, grāmatu svētku pasākumos piedalījās arī Balvu pirmsskolas izglītības iestādes ,,Sienāzītis’’ sagatavošanas grupa. Skolotājas I.Voiciša un S.Saviča kopā ar bērniem jau iepriekš lasīja dzejnieces Evijas Gulbes izdotās grāmatas ,,Ece bece ābece,” ,,Koko un Riko” un ,,Bizbizmārīte.” Interesanti bija vērot, ka brīvajos brīžos, bērnu zīmējumos atspoguļojās un tapa ilustrācijas pēc lasītajiem darbiem. Pamazām veidojās izstāde. Tā ieinteresēja Eviju Gulbi un katrs no zīmējumiem tika iemūžināts, lai Rīgā ar tiem iepazīstinātu daiļdarbu mākslinieces.

Grāmatu svētkus vadīja žurku puikas Koko un Riko, kas aizrautīgi stāstīja par savām nedienām un dēkām, mācīja būt iejūtīgiem, uzmanīgiem vienam pret otru. Svētku dalībnieki skandēja dzejoļus no rotaļīgās dzejoļu grāmatas ,,Ece bece ābece.” Uz sēņu parādi ieradās brūnā baravika, bērzlapes sārtās ķiverēs, gailenes, nemierīgi galvu grozīja vilnītis, bet pūpēdis lepni rādīja apaļo hūti. Izrādās šogad modē cepures uz kājas... Nevarēja vien nopriecāties par adatainajiem ežiem no dzejoļa ,,Eži blēži,” kad tie pukšķinādami ieradās uz tikšanos. Katram mazajam dzejoļu skandētājam māmiņas bija sarūpējušas skaistus un neatkārtojamus tērpus. Tā kopā vērojām krāšņo rudeni, viņa zeltainajā lapu mētelī, siltos un rakstainos dūrainīšus, sajūtot mīlestību ar kādu rakstīts katrs no dzejoļiem. Tāpēc neizpalika mīļuma pilnie apskāvieni ar kādiem bērni samīlēja dzejnieci un savus grupas biedrus, pēc dzejoļa ,,Ļoti” noklausīšanās. Šis dzejolis sagatavošanas grupiņā būs kā devīze, kā moto: ,,Dzīvot draudzīgi, būt izpalīdzīgiem, saprotošiem, iejūtīgiem. Prast bēdāties kopā, smieties – kopā, un vienam otru apmīļot – ļoti!”.
Sienāzēni ar aizrautību klausījās Evijas Gulbes stāstījumā par grāmatas ,,Koko un Riko” tapšanu. Tikšanās dalībnieki uzzināja, kā sadarbībā ar mākslinieci Lindu Lorinu tapa grāmata un drīz, gada nogalē, mazie lasītāji varēs iepazīties arī ar turpmākajiem žurku puiku piedzīvojumiem. ,,Koko un Riko” ir pirmais autores stāstu krājums pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Viens no žurkulēna prototipiem žurku puika Koko dzīvoja autores ģimenē, bet kādu dienu pazuda un neatgriezās. Mazā meitiņa ļoti skuma pēc drauga un tā, meitiņu mierinot, radās stāsti un uzradās draugs Riko.
Evija Gulbe un pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Iveta Barinska iejutās abu nebēdnīgo žurku puiku lomās un iepazīstināja ar nelielu fragmentu no jaunās grāmatas.
Bērniem ļoti patika ne tikai dzejnieces stāstītais, bet arī kopā darbošanās, kad tika uzzināts kā nebaidīties no kukaiņiem.
Mazie lasītāji pateicās par dzejnieces dāvātajām grāmatzīmēm, kuras nu varēs izmantot burtojot savu pirmo ābeci.
Ar pārsteigumu iesākās pirmdienas rīts dzirdot radio SWH rīta raidījumā ļoti sirsnīgos sveicienus pirmsskolas izglītības iestādei ,,Sienāzītis,” audzinātājām un vadītājai Ivetai par sirsnīgo apmīlēšanu un kārumiem visai ziemai. Arī bērniem vēl ilgi paliks atmiņā jaukā tikšanās ar dzejnieci un 33 burti ar ežu, kaķu pāra un peles palīdzību tiks ātri apgūti.
Paldies Balvu Centrālajai bibliotēkai par sadarbību un grāmatnīcai ,,Zvaigzne” par sarūpēto pārsteigumu.

01.JPG02.JPG03.jpg04.JPG05.JPG06.jpg07.JPG08.jpg09.JPG10.JPG11.jpg13.JPG14.jpg15.JPG16.JPG17.JPG

 

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei