Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākums

Kategorija: Latvijas skolas soma
Pirmdiena, 10 Septembris 2018
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 08 Oktobris 2018 09:11

tmb20180910135657

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir ļoti nozīmīga valsts simtgades programmas daļa. Tās mērķis ir katram Latvijas skolēnam nodrošināt iespēju iepazīt un pašam pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, iepazīt zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

6.septembrī “Arēnā Rīga” notika atklāšanas pasākums, kurā no Balvu novada piedalījās Balvu pamatskolas, Balvu Valsts ģimnāzijas un Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas 5.-9.klašu skolēni. Vispār šajā pasākumā bija 6000 skolēni no visas Latvijas, no ikviena Latvijas novada. Bērniem un jauniešiem bija iespēja piedalīties interaktīvās darbnīcās un vērot koncertu “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”.

Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

Koncertā uzstājās Rūta Dūduma, The Ludvig, Laima Jansone un DJ Monsta, grupa “DaGamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, Justs, grupa “Auļi”, soprāns Līga Gita Zīriņa, simfoniskais orķestris “DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji un citi mākslinieki. Latviešu autoru skaņdarbos atspoguļojās Latvijas mūzikas attīstība cauri laikiem, tautas mūzikas saspēle ar šodienas muzikālajām iespējām.

Laikā, kad tiek tik daudz runāts par jaunā satura ieviešanu izglītībā, iniciatīva “Latvijas skolas soma” bagātinās bērnu un jauniešu iespējas izzināt savu valsti.

Ilona Naļivaiko
Izglītības, kultūras un sporta pārvalde

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas