Pīlādzēni ciemojas zirgu sētā „Kapulejas”

Kategorija: Balvu PII ”Pīlādzītis”
Ceturtdiena, 17 Janvāris 2019
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 17 Janvāris 2019 11:56

tmb20190117115235

14. janvārī Balvu pirmsskolas izglītības iestādes „Pīlādzītis” 8. grupas bērni kopā ar vecākiem Lieni Zaksu, Ivetu Konivāli, skolotājām Tatjanu Magoni, Irēnu Viļčuku un skolotāja palīgu Birutu Krūmiņu apciemoja Tilžas pagasta zirgu sētu „Kapulejas”, lai iepazītos ar šo dzīvnieku dzīvi, ar cilvēkiem, kuri izvēlējušies šo profesiju. Bērni jau ir pieraduši pie ekskursijām, ka mācību jomas tiek apgūtas gan telpā, gan ārā, tuvinoties dzīvei dabiskā vidē.

Ierodoties saimniecībā, bērni redzēja, ka lauku sētu apsargā divi draudzīgi lieli suņi, kuri ar prieku sagaidīja ciemiņus, jo jau pieraduši pie patstāvīgiem apmeklētājiem. Ciemiņus sagaidīja saimnieki Larisa un Andrejs Klitončiki. Viņi pastāstīja par katru no saviem mīluļiem - zirgiem. Laukā ganījās divas zirgu māmiņas un deviņus mēnešus vecs kumeliņš- Eksperts, reitterapijas zirgs - Sidrabs un ponijs.

Bērni ar lielu prieku zirgus baroja ar maizi, burkāniem, āboliem, ko cienastam bija paņēmuši līdzi no mājām, vizinājās kamanās, kurās bija iejūgts zirgs rikšotājs- Gordons. Citi izmantoja ziemas sagādātos priekus - iespēju braukt ar kamaniņām no tuvējā kalna.

Iespējams, kādu no bērniem nākotnē uzrunās šis zirgu sports, un viņš savu karjeru izvēlēsies tieši šajā jomā.

Skolotājas T.Magone, I.Viļčuka

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei