Ziemeļlatgales tūrisma uzņēmēji tiekas Rekovas dzirnavās

Kategorija: Uzņēmējdarbība
Piektdiena, 12 Aprīlis 2019
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 12 Aprīlis 2019 11:54

03042019-1151.JPG

3. aprīlī tūrisma speciālisti un tūrisma uzņēmēji kuplā skaitā no Ziemeļlatgales - Balvu, Viļakas, Kārsavas, Rugāju un Baltinavas novadiem, pulcējās Rekovas dzirnavās uz ikgadējo tikšanos pirms aktīvās tūrisma sezonas.

Tikšanās mērķis bija atskatīties uz 2018. gada tūrisma sezonu, pārrunāt tūrisma attīstības tendences reģionā, atskatīties uz kopīgi paveiktajiem darbiem Ziemeļlatgales kā tūrisma galamērķa atpazīstamībai, kā arī tūrisma objektu saimnieki tika aicināti dalīties informācijā par jaunumiem konkrētos tūrisma objektos. Šādas tikšanās ir īpaši vērtīgas, lai tūrisma objektu saimnieki uzzinātu vairāk viens par otru un veidotos jauna sadarbība.

Pasākumu atklāja Rolands Keišs ar iedvesmojošu stāstu par atdzimušajām Rekovas dzirnavām, dzirnavu ēkas rekonkstrukcijas gaitu, nākotnes plāniem un to, kādas iespējas šeit tiek piedāvātas vietējiem uzņēmējiem un ceļotājiem.

Tikšanās laikā tūrisma speciālisti - Ineta Bordāne no Balvu novada pašvaldības un Inese Matisāne no Viļakas novada pašvaldības - sniedza nelielu atskatu uz 2018. gadā paveikto, kā arī informēja par plānotajām mārketinga aktivitātēm tūrismā šajā gadā un lielākajiem pasākumiem novados 2019. gadā. Tika uzsvērti efektīvākie komunikācijas un mārketinga rīki - Google, Facebook, Instagram, to nozīme uzņēmuma reklamēšanai un tika uzdots mājasdarbs visiem uzņēmējiem, pārbaudīt vai mēs esam atrodami google.com?
Mārīte Orniņa no Rugāju novada pašvaldības prezentēja jaunu kvalitatīvu un iedvesmojošu video par Rugāju novadu, kā arī informēja par jaunumiem Latgales reģiona tūrisma asociācijā “Ezerzeme”, kā arī aicināja iestāties asociācijā un izmantot iespējas, piedaloties tās organizētajos semināros un pasākumos, kā tuvāko minot 25. aprīļa Instagram semināru Rezeknē.

Katru gadu apmeklētāju skaits Ziemeļlatgales reģionā pieaug, 2018. gadā sasniedzot 65059 apmeklējumus – pieprasījums palielinājies aktīvās atpūtas uzņēmumos, jo pagājušajā sezonā darbu uzsāka vairāki jauni uzņēmumi - SUP dēļu noma Viļakas ezerā, koka laivu un SUP dēļu noma Balvu ezerā, pilnveidots piedāvājums veikparkā Balvos, LaserTag LATGALE Kārsavā, atklāts peintbols Baltinavā; kultūrvēstures un sakrālajos objektos, jo vairākas baznīcas tika atvērtas apmeklētājiem sestdienās un svētdienās - gan Viļakas katoļu baznīca, gan Balvu luterāņu baznīca. Ziemas sezonā popularitāti jau ceturto gadu guva pasākums "Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē", tāpēc varbūt būtu noderīgi šāda veida akcijas, pasākumus rīkot ne tikai ziemas sezonā bet arī aktīvajā tūrisma sezonā!

Ziemeļlatgalē tūrisma piedāvājums ar katru gadu kļūst piesātinātāks un daudzveidīgāks! Atsaucoties uz lielo pieprasījumu, Rekovas dzirnavās aprīlī un maijā katru ceturtdienu ikviens tiek aicināts uz z/s Kotiņi gardo produktu meistarklasēm, kā arī Viļakas novads aicina apmeklēt nacionālo partizānu mītnes dabas liegumā “Stompaku purvi” un klātienē novērtēt Viļakas katoļu baznīcas “Ziemeļlatgales pērles” jauno izskatu. Baltinava aicina izmantot peintbola pakalpojumus. Turpinās attīstīties arī velo tūrisma piedāvājums, vasarā notiks dažādi velo braucieni un ekspedīcijas.

Balvu rajona partnerības pārstāve Ieva Leišavniece informēja par LEADER projektu iespējām uzņēmējiem un par apstiprināto VRG sadarbības projektu „Velo tūrisma attīstība Austrumlatvijā pieslēdzoties starptautiskajam Velomaršrutu tīklam „EuroVelo11””. Tuvākajā laikā projekta ietvaros paredzēts - projekta atklāšanas konference, 08.05.2019 Balvos un semināru cikls, kas veltīts Austrumlatvijas tūrisma attīstībai un pilnveidošanai, piesaistot uzņēmējus, kas atrodas EV11 maršruta teritorijā.

Dabas aizsardzības pārvaldes speciāliste Regīna Indriķe stāstīja par esošo un turpmāko sadarbību dabas tūrisma veicināšanai Ziemeļlatgalē un Dabas aizsardzības pārvaldes aktualitātēm, īpašu interesi izraisīja stāstījums par savvaļas sugu aizsardzību un CITES. Tā kā paši uzņemam tūristus un esam arī lieli ceļotāji, mūsdienās ir aktuāli zināt, kā nekļūt par kontrabandistu, ko drīkstam ievest un izvest uz ārvalstīm!

Pēc informatīvās daļas varēja nobaudīt Rekovas dzirnavas saimnieku sagatavotos ēdienus – zirņu burgerus un pupu kotletes, divu veidu vārītas pērļu grūbas, kā arī pērļu grūbu saldo. Noslēgumā interesenti varēja doties ekskursijā pa Rekovas dzirnavām.

Vairāk informācijas par jaunumiem, pasākumiem, dažādiem semināriem skatīt katra novada mājas lapā - turisms.balvi.lv, www.vilaka.lv, www.baltinava.lv , visit.karsava.lv, www.rugaji.lv

Laipni gaidīti Ziemeļlatgalē, izbraucot un atklājot vēl nebijušas vietas un garšas!

Ineta Bordāne,
tūrisma organizatore
Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs
29272948, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei