Tilžas vidusskolas kolektīvs iepazīst dzelzceļa darbu

Kategorija: Latvijas skolas soma
Ceturtdiena, 09 maijs 2019
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 09 maijs 2019 16:05

tmb20190509151418

3.maija rītā Tilžas vidusskolas 1.-5. klašu skolēni pulcējās pie skolas, lai brauktu ekskursijā uz Gulbeni, kur bijušajā stacijas ēkā ir iekārtots izglītojošs un interaktīvs centrs „Dzelzceļš un Tvaiks.”

Ekskursijas vadītājs Aleksandrs iepazīstināja skolēnus ar vairāk kā 20 dažādām interaktīvām ierīcēm. Skolēniem bija iespēja iepazīt dzelzceļa darbību, vēsturi, drošību, kā arī karjeras iespējas dzelzceļa nozarē. Šeit varēja iejusties vilciena mašīnista lomā, piekraut vagonus, būvēt sliežu ceļus, skatīties īsfilmas, dot norādījumus vilciena mašīnistiem, iedarbināt gaisa dzelzceļu un veikt daudzas citas interesantas aktivitātes. Skolēni uzzināja daudz ko jaunu, pamatīgāk iepazina dzelzceļa profesijas.

Darbojoties laiks paskrēja nemanot, un mūs jau aicināja uz Bānīša depo. Te skolēni apskatīja remontdarbnīcas, uzzināja, kas ir griezulis, un kādi ir tā darbības pamatprincipi, un, neskatoties uz vēso un vējaino laiku, no sirds izvizinājās ar rokas drezīnu. Pieaugušie darbošanās priekā neatpalika no bērniem. Ekskursijas vadītājs ne tikai atraktīvi stāstīja un darbojās, bet arī uzsvēra, cik svarīgi ir ievērot drošības noteikumus.

Tālāk sekoja brauciens ar Bānīti, kas daudziem skolēniem bija vēl nebijis piedzīvojums.

Šaursliežu dzelzceļš Gulbene - Alūksne ir kultūrvēsturisks dzelzceļa posms, kas saglabājies no 1903.gada. Jau vairāk kā 100 gadus Bānītis nodrošina regulārus pasažieru pārvadājumus. Mēs braucām līdz Papardes stacijai, kur mūs sagaidīja jauns pārsteigums - Pirāti un Laupītāji. Veicot dažādus uzdevumus un atbildot uz Laupītāju asprātīgajiem jautājumiem, mēs nonācām skaistā meža ielokā, kur ir izveidota labiekārtota teritorija dažādām aktivitātēm. Te skolēni varēja šaut mērķī, izšūpoties, izskrieties, nogaršot Pirātu vārīto biezputru, dzert aveņu tēju, darboties ap ugunskuru.

Mājās visi devāmies noguruši un apmierināti.

Paldies 3.klasei un audzinātājai Inesei Pujatei par interesanto ekskursiju, skolēnu vecākiem un klašu audzinātājām.

Paldies iniciatīvas „Latvijas skolas soma” autoriem, atbalstītājiem un finansētājiem par lielisko iespēju apmeklēt kādu vērtīgu kultūras pasākumu!

Tilžas vidusskolas sk. I.Ozoliņa

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas