Komponista Valta Pūces autorkoncerts

Kategorija: Balvu KAC
Ceturtdiena, 16 maijs 2019
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 20 maijs 2019 15:26

665794dc6b73.jpg

26. maijā plkst. 16:00 Balvu muižā skatītājiem tiek piedāvāts komponista Valta Pūces autorkoncerts

Diriģents un kora „ Mirklis” vadītājs Uldis Kokars stāsta, ka Valts Pūce mūzikā ir ļoti nozīmīga personība. Viņa darbi ir ļoti demokrātiski un tautā iecienīti. Valta Pūces sarakstītās dziesmas ik dienu tiek atskaņotas radio stacijās, un tās izpilda Latvijā pazīstami un populāri mākslinieki. Divas dziesmas, kuras ir izpildījis grupas „ Prāta vētra” solists Renārs Kaupers, skanēs arī šajā koncertā kora „Mirklis” izpildījumā.

Valta Pūces dziesmas papildina Latvijas Dziesmu svētku repertuāru. Komponists ir radījis mūzikas pērles koru repertuāriem, teātriem un sarakstījis daudzas dziesmas bērniem. Brīnišķīgā mūzikas programma „Pasaka par ziediem” ir iekļauta 26. maija koncerta repertuārā, kurā klausītāji varēs izbaudīt Balvu Mūzikas skolas kora izpildījumu, Agneses Lipskas maigās flautas skaņas. Muzicēs arī vijolnieces Annija Logina un Evelīna Pipcāne.

Šajā koncertā dalībnieki izbaudīs nebijušu pieredzi, jo pats Valts Pūce muzicēs pie koncertflīģeļa. Komponista klātbūtni koris „Mirklis” pauž kā aizraujošu piedzīvojumu. Ir sniegta reta iespēja muzicēt kopā ar pašu darbu autoru. Viens no mīļākajiem korim „ Mirklis” ir komponista izcilais darbs” Gadalaiki”, kuru dziedātāji ar patiesu baudījumu izpildīs koncertā. Uldis Kokars atzīst, ka šāda sadarbība ar Valtu Pūci ir pirmo reizi, neskatoties uz to, ka abi ir bijuši klasesbiedri un kopā dziedājuši zēnu korī. Tomēr kopīgi veidotu pasākumu viņiem nav bijis.

Šis koncerts ir patiešām īpašs, jo par savu darbu daiļradi, radīšanas procesu dalīsies pats autors Valts Pūce. Uldis Kokars stāsta: „Ir lietas, ko pat es nezinu. Viena dziesma ir veltījums Gido Kokaram. Izrādās, Gido ir daudz viņam izpalīdzējis Konservatorijas laikā. Domāju, ka arī es uzzināšu daudz ko jaunu.”

Aicinām interesentus iepazīt komponistu Valtu Pūci kā personību, baudīt komponista radīto daiļradi, un gūt sev patīkamas emocijas.

Balvu Kultūras un atpūtas centra menedžere
Anta Zeltiņa

valta-puces-autokoncerts-16052019.jpg