BPVV apgūst „Latvijas skolas somu”

Kategorija: Latvijas skolas soma
Pirmdiena, 20 maijs 2019
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 20 maijs 2019 17:45

bpvv-skolas-soma-20052019a.jpg

2019. gada 26. aprīlī iniciatīvas „Latvijas skolas soma” projekta ietvaros Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas 7.- 9. klašu izglītojamie un skolotāji devās ekskursijā uz Rīgu, kur piedzīvoja daudz ko jaunu, neredzētu un pārsteidzošu.

Diena sākās ar orientēšanās spēli Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Spēles sākumā visi dalībnieki sadalījās komandās, saņēma spēles karti ar uzdevumu – doties individuālā ekskursijā pa Gaismas pili un atrast Latvijas Kultūras kanonā iekļautās vērtības, kas dažādos formātos un dažādās vietās var tikt atrastas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Orientēšanās spēlē varēja piedzīvot arī bibliotēkas krājuma daudzveidību – ne vien uzzināt interesantus faktus par grāmatām, bet arī noskaidrot ko jaunu par kartēm, pastkartēm, mūzikas ierakstiem, manuskriptiem u. c.

Pēc tam sekoja piedzīvojums divi vienā, proti, Melngalvju nama apmeklējums, kas papildināts ar 5D kino seansu kinoteātrī „Look at Riga”. Gida pavadībā uzzinājām Melngalvju nama vēstures faktus un noslēpumus 14. gadsimta pagrabos, apskatījām greznās nama svētku zāles un iepazinām Baltijas lielāko privāto sudraba kolekciju, kā arī baudījām Rīgu no putna lidojuma 5D kinoteātrī. Jāatzīst, ka galvenais ieguvums bija tas, ka baudījām 2 dažādus piedzīvojumus, kas ietvēra gan vēsturiski izzinošos, gan izglītojošos aspektus.

Dienu noslēdzām ar Rīgas Motormuzeja apmeklējumu, kur apskatījām Baltijā lielāko un daudzveidīgāko seno spēkratu kolekciju.

Priecājāmies par iespēju iepazīt seno spēkratu ekspozīciju ar modernu, daudzveidīgu multimediju un dizaina palīdzību, līdzdarbojoties dažādās interaktīvās nodarbēs. Vēsturiskie spēkrati, kas pasniegti mūsdienīgā formā, padara Rīgas Motormuzeja apmeklējumu par patiesi aizraujošu, vienreizēju un izzinošu piedzīvojumu.

Benita Urtāne
Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas skolotāja

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas