TIPS skolēni apciemo A.Upīša memoriālmāju

Kategorija: Latvijas skolas soma
Pirmdiena, 20 maijs 2019
Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 20 maijs 2019 17:50

galvena-bilde

24.aprīlī Tilžas internātpamatskolas 6. un 8. klases skolēni devās ekskursijā uz Skrīveriem. Projekta „Latvijas Skolas soma” ietvaros apciemoja A.Upīša muzejmāju un dārzu.

Skolēniem bija iespēja izstaigāt un apskatīt 1921.-1923. gadā atjaunoto A.Upīša māju un rakstnieka stādīto dārzu, kurā aug viņa mīļais osis, sarkanlapu kļava, riekstkoks, ozoli u.c. koki. Skolēniem ļoti patika muzejpedagoģiskā programma – orientēšanās spēle „Iepazīsti kokus A.Upīša dārzā”. Sadaloties sešās komandās pa diviem dalībniekiem bija jāizpilda trīs uzdevumi. Kā pirmo komandas risināja krustvārdu mīklu, kuras atbildes bija iekļautas gida stāstījumā ekskursijā pa muzeju. Kā otrais uzdevums bija komandām ar karti un darba lapu doties parkā meklēt 15 kokus. Un trešais uzdevums – no atsevišķiem fragmentiem jāsaliek A.Upīša teikumi par kokiem. Ar pirmo uzdevumu vieglāk galā tika tie, kuri uzmanīgi klausījās gida stāstījumā, bet kā interesantāko skolēni atzina orientēšanos dārzā un koku meklēšanu.

Muzejpedagoģiskā programma deva iespēju skolēniem iepazīt gan rakstnieka personību, gan viņa bagāto, tēlaino valodu, gan sajust viņa mīlestību pret kokiem, gan arī aktīvi darboties svaigā gaisā.

Tilžas internātpamatskolas skolotāja V.Tutiņa

20190424_161558.jpg20190424_170459.jpgTIPS Skriveros.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas