Bibliotēkas veicinās uzņēmējdarbību Ziemeļlatgalē Latvijā un Pleskavas reģionā Krievijā

Kategorija: Not just books
Pirmdiena, 03 Jūnijs 2019
lat rus EU
Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Balvu novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020.gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju. Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu

Projektā “Ne tikai grāmatas – bibliotēkas uzņēmējdarbības atbalstam!” biedrība “Radošās Idejas”, Balvu novada pašvaldība un Dedoviču rajona Centrālā bibliotēka apvienos spēkus, lai veicinātu ilgi gaidīto pagriezienu bibliotēku darbā, bibliotēkām kļūstot par uzņēmējdarbības veicinātājām reģionos.

2019. gada 17. jūnijā Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas Vadošā iestāde un biedrība “Radošās Idejas” parakstīja granta līgumu, lai īstenotu projektu “Ne tikai grāmatas – bibliotēkas uzņēmējdarbības atbalstam!” (Ne tikai grāmatas). Projekta ietvaros iepriekš iedibināto sadarbību turpinās Balvu novads Latvijā un Dedoviču rajons Krievijā, apmainoties ar pieredzi uzņēmējdarbības veicināšanā Ziemeļlatgalē (Latvijā) un Pleskavas reģionā (Krievijā) un iesaistot bibliotēkas vietējo iedzīvotāju uzņēmējdarbības prasmju un uzņēmējspējas attīstīšanā.

Lai radītu vidi apmācībām, tikšanās un tīklošanās, tiks pilnveidoti pakalpojumi un aprīkojums biedrībā “Radošās Idejas,” Balvu novada pašvaldībā, Balvu Centrālajā bibliotēkā, Dedoviču rajona Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs (kopā sešās iestādēs), kā arī veikta vienkāršota renovācija Balvu Centrālajā bibliotēkā (Latvijā) un kosmētiskais remonts Krasnije gorki un Poselkovajas bibliotēkās (Krievijā), (kopā trīs telpās).

Lai palīdzētu iekarot plašākus tirgus, projektā tiks sniegts individuāls atbalsts 40 maziem uzņēmumiem Latvijā un Krievijā (kopā vairāk kā 50 aktivitātes). Sadarbībā ar profesionāļiem, uzņēmējiem būs iespēja attīstīt vizuālo identitāti un dizainu, sagatavot mārketinga plānus, kā arī izgatavot fotogrāfijas vai video produktu vai pakalpojumu atpazīstamības veicināšanai. Vismaz 10 uzņēmumiem būs iespēja piedalīties starptautiskajā izstādē PSKOV-EXPO Pleskavā, Krievijā.

Projektā norisināsies divas mācību vizītes, kā arī 2019. gada augustā tiks organizēta vasaras skola bibliotēkām, pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām, kas strādā ar uzņēmējiem. Katrā valstī norisināsies 4 pasākumi uzņēmējiem un plašākai publikai, rosinot uzsākt uzņēmējdarbību, kā arī tiks sagatavota rokasgrāmata par dažādu informācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanu.

Projektā iesaistīti trīs asociētie partneri. Bauskas Centrālā bibliotēka dalīsies ar pieredzi biznesa bibliotēku tīkla izveidē Latvijā un Lietuvā, savukārt Dno un Porhovas rajonu bibliotēkas Krievijā pārņems labo praksi, lai pilnveidotu bibliotēku darbu uzņēmējdarbības veicināšanā.

Projekts sākas 2019. gada 31. maijā un tiek īstenots 24 mēnešus Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam ietvaros. Kopējais projekta budžets ir 250 000 EUR. Projekta līdzfinansējums no Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam ir 225 000 EUR. Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020. gadam līdzfinansē Eiropas Savienība, Latvijas Republika un Krievijas Federācija.

logo014

Biedrība “Radošās Idejas”:
Sanita Putniņa
Projekta vadītāja
Telefons: +371 2831 6943
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

110403062019_logo.png

104203062019A.jpg

Balvu Centrālā bibliotēka

104203062019B.png

Dedoviču rajona Centrālā bibliotēka Dedovičos, Pleskavas apgabals, Krievija