Kubulu PII „Ieviņa” - 30

Kategorija: Kubulu PII "Ieviņa"
Ceturtdiena, 12 Septembris 2019
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 12 Septembris 2019 17:09

logo010Jau 30 gadus Kurnas upes ielokā skan bērnu smiekli, čalas un kāju dipoņa, jo 1989.gadā Kubuļu ciemā tika uzcelts jauns bērnudārzs. Upes krastā pavasaros skaisti zied ievas, tāpēc bērnudārzam tika dots vārds „Ieviņa”. Tā visus šos gadus upmalas ievas zaļo, kuplo un aug reizē ar Kubulu, Vīksnas, Balvu pagastu un Balvu pilsētas bērniem.

No iestādes dibināšanas līdz 1992.gadam vadītāja Margarita Anča bērnudārzā iekārtoja mājīgas telpas un iedibināja pirmās tradīcijas. Iestādē darbojās četras grupiņas un strādāja 19 darbinieki.

No 1992. līdz 2018.gadam iestādi vadīja Lija Bukovska. Vadītāja un kolektīvs nosargāja izglītības iestādi juku un pārmaiņu laikos. Grūtākais laiks bērnudārza vēsturē bija 1993.gada sākums, kad bērnudārzā darbojās tikai viena grupiņa un strādāja 7 darbinieki. Bet tā paša gada aprīlī iestādē tika atvērta patversmes grupa. 14 gadus bērni no sociālā riska ģimenēm uz īsāku vai garāku laiku šeit rada mājas.

Šajos gados „Ieviņa” ir augusi līdzi laikam un saviem audzēkņiem. Iestādei ir sava himna, logo un karogs. Šodien „Ieviņa” ir ietērpusies svētku rotā, jo realizēts energoefektivitātes paaugstināšanas projekts un atjaunota ēkas fasāde. Iestāde kļuvusi skaistākas, gaišāka un siltāka.

„Ieviņa” ir bijusi bērnības zeme meitenēm un zēniem, ar ko lepojamies. Šodien meitenes kļuvušas par skolotājām, grāmatvedēm, bankas darbiniecēm, IT speciālistēm, apzinīgām studentēm un skolniecēm. Puiši ir uzņēmēji, karavīri, policisti, celtnieki, mehāniķi un mākslinieki. Nu jau daudzi bijušie audzēkņi ir mūsu iestādes bērnu vecāki, mīļas māmiņas un gādīgi tēvi.

2019./2020.mācību gadu iestāde ir uzsākusi ar 69 bērniem un 28 darbiniekiem. „Ieviņā” strādā kompetents, radošs, sirsnīgs pedagogu un mīļš, gādīgs tehnisko darbinieku kolektīvs. Esam gatavi jaunajam darba cēlienam un jaunajam mācību saturam, roku rokā ejot ar mūsu atbalstošajiem un atsaucīgajiem vecākiem.

2019.gada 13.septembrī „Ieviņas” kuplā saime: bērni, vecāki, darbinieki un draugi pulcēsies uz jautru dzimšanas dienas ballīti Kubulu Kultūras namā.

Vēlamies, lai arī turpmāk notiek tā, kā skan „Ieviņas” himnā: „Kad tētis un māmiņa darbā steigs, mūs mīļi bērnudārzs „Ieviņa” sveiks!”

Inga Eisaka,
Kubulu PII „Ieviņa” vadītāja

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei