Gudru vecāku skolas 6.izglītojošā nodarbība „Bērnu redzes veselība un redzes vingrinājumi”

Kategorija: Balvu Iekļaujošās izglītības atbalsta centrs
Otrdiena, 22 Oktobris 2019
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 09 Jūnijs 2021 13:36

tmb20191022170353

Šī gada 21.oktobrī notika Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes Iekļaujošas izglītības atbalsta centra rīkotais bezmaksas izglītojošais pasākums Gudru vecāku skolas sestā nodarbība, kas, kā jau ierasts, notika Balvu muižā ( Brīvības ielā 47). Šoreiz pasākuma tēma bija „ Bērnu redzes veselība un redzes vingrinājumi”.

Šo tēmu ļoti zinoši un profesionāli pastāstīja no Gulbenes pieaicinātais speciālists ar lielu pieredzi, optometrists, kas darbojas reāli praksē gan pārbaudot redzi, gan izgatavojot brilles, SIA “Baltijas optika” īpašnieks Sergejs Petručeņa. Optiķis ir piedalījies vairākās starptautiskās izstādēs Vācijā, daudzās konferencēs, Latvijas radio 1 tiešraides raidījumā „Ģimenes studija” un citos pasākumos, kā arī ir lielisks triju bērnu tēvs.

Viņš pastāstīja par acu vingrinājumiem, bērna redzes attīstību, atbildēja uz ieinteresēto vecāku uzdotajiem jautājumiem: Kad redze beidz attīstīties? Kā var atpūtināt acis? Kā patrenēt redzi, lai samazinātu spriedzi pēc televizora vai telefona? Kādi ir riski palikt aklam? u.c. Uz katru jautājumu tika sagaidīta kvalitatīva atbilde ar daudz praktiskiem ieteikumiem. Šī tēma bija ļoti aktuāla, jo, kā teica paši vecāki, ģimenē aug bērni, un arī katru personīgi skar redzes veselība. Optometrista stāstījums bija profesionāls, viņš prata vienkārši paskaidrot sarežģītas lietas, konkrēti un ar piemēriem. Stāstījumu papildināja arī labi izveidota prezentācija, ar ko tika nodrošināta arī interaktīva materiālu apskate.

Pasākumu apmeklēja septiņi ieinteresēti vecāki, par ko ir tiešām liels prieks un esam pateicīgi par to un priecājamies, ka šiem vecākiem rūp savu bērnu redzes veselība. Vecāki guva izsmeļošu informāciju par acs veselību, par veidiem kā atpūtināt acis pēc telefoniem un datoriem, cik ilgi var strādāt un darboties pie šīm ierīcēm un daudz citas jaunas, noderīgas informācijas un zināšanas, kuras nebija nekur dzirdējuši, nedz lasījuši.

Sirsnīgs paldies optometristam Sergejam Petručeņam par sniegto bezmaksas lekciju, kā arī īpašs paldies vecākiem, kas apmeklēja šo nodarbību!!!

Uz tikšanos nākošajās Gudru vecāku skolas nodarbībās!

BIIAC vadītāja/ logopēde Tamāra Krūmiņa

img-001.jpgimg-002.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei