Balvu Valsts ģimnāzijā viesojas Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde

Kategorija: Balvu Valsts ģimnāzija
Piektdiena, 01 Novembris 2019
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 01 Novembris 2019 13:20

tmb20191101131321

Sadarbībā ar Mūžizglītības un kultūras institūtu „Vitae” Balvu Valsts ģimnāzijā notika topošo līderu apmācības programma „Līderi, kas iedvesmo: Latvijā un pasaulē”. Nodarbību vadīja Eiropas Parlamenta deputāte un bijusī kultūras ministre Dace Melbārde un “Vitae” lektore Linda Loce.

Balvu Valsts ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldes jaunieši izcēlās ar erudīciju, proakatīvu darbu visas nodarbības garumā, pārdomātu argumentāciju, diskutējot par prasmēm un ieradumiem, kas raksturo līderus Latvijā un pasaulē.

Ģimnāzija ir viena no pilotskolām, kurā jau otro gadu tiek īstenota starptautiska izglītības programma „Līderis manī”. 21.gadsimta aktuālie pētījumi audzināšanas jautājumos uzsver audzināšanu kā rakstura izglītības modeli, kā arī audzināšanu kā ieradumu veidošanas modeli, tāpēc arī šīs programmas īstenošana skolēniem ir ļoti aktuāla un nepieciešama. Daces Melbārdes un Lindas Loces vadītā nodarbība bija tikai pirmā tikšanās, tai sekos turpinājums jau novembra mēnesī, kad aktīvākie jaunieši no ģimnāzijas dosies apgūt līderības prasmes Jūrmalā.

Esam gandarīti un pateicīgi Melbārdes kundzei, kura Ziemeļlatgales skolu vidū viesoties izvēlējās tieši Balvu Valsts ģimnāzijā.

Noskaidrojot BVĢ jauniešu viedokli un atziņas par tikšanos, var secināt, ka nodarbība ir uzrunājusi un bijusi atziņām bagāta. Skolēnu pašpārvaldes prezidents Gustavs Vanags saka, ka katrā no mums ir līderis, tikai jāprot to sevī pamanīt un pilnveidot.

Dāvis Bisenieks nodarbībā nostiprinājis sevī atziņu, ka, lai kļūtu par līderi, nav svarīgi, no kurienes tu nāc un kāds ir tavs ekonomiskais stāvoklis, galvenais ir neatlaidība, cenšoties sasniegt savus mērķus.

Bet Kristiāns Bokta atzīmē, ka laiks nodarbībā aizritējis ļoti ātri un iegūtās zināšanas ir nenovērtējamas. Viņš organizatoriem novēl izdošanos līderības skolas tapšanā.

Skolēnu pašpārvaldes jaunieši pateicas skolas direktorei Inesei Paiderei par šo lielisko iespēju tikties ar Eiropas Parlamenta deputāti Daci Melbārdi.

Daina Mediniece,
Balvu Valsts ģimnāzijas
direktores vietniece audzināšanas jomā

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei