BVĢ vidusskolēni vēro izrādi “Karavīrs”

Kategorija: Balvu Valsts ģimnāzija
Trešdiena, 27 Novembris 2019
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 27 Novembris 2019 09:55

galvenais-attels

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 21. novembrī Balvu Valsts ģimnāzijā viesojās aktieris un vīru kopas ”Vilki” vadītājs Edgars Lipors ar mono izrādi “Karavīrs”.

Pirms izrādes skolēniem tika paskaidrots, kāda formāta izrāde būs. Daudzi jaunieši šādas formas vēstījumu redzēja pirmo reizi un atzina, ka bija jāiedziļinās, uzmanīgi jāvēro un radoši jādomā, lai saprastu bezvārdu vēstījumu ar kustību, simbolu un mūzikas palīdzību.

Muzikālās objektu un kustību monoizrādes „Karavīrs” mērķis ir latviešu un citu tautību puikās atraisīt mīlestību pret dzimto zemi, interesi par tās vēsturi un vīrišķīgu stāju kā domās, tā darbos. Jauniestudējums vienlaikus ir īsts izaicinājums apvienot vairākus skatuves mākslas veidus – ne tikai leļļu, kustību un objektu teātri, bet arī akadēmiskās mūzikas zināšanas un latviešu tradicionālo kultūru. Izrādes tapšanā piedalījusies horeogrāfe Lilija Lipora, režisors Valdis Pavlovskis un kostīmu māksliniece Guna Stikāne.

“Vairākus gadus strādājot Latvijas Leļļu teātrī un vadot vīru kopu "Vilki", jau sen biju prātojis par monoizrādi, kurā tiktu vēstīts gan par vīrišķīgu rīcību, gan patriotiski cēlu kareivja cienīgu domāšanu mūsdienīgi ikdienišķās situācijās, kur prātam jābūt modram, bet sirdij – mīlošai. Un ir gluži vienalga, vai ikdiena paiet auto servisā, bankā vai policijā. Vīrišķības jēdziens uzlūkojams daudz plašāk, jo šodien tās bieži pietrūkst ne tikai ikdienišķos, bet arī valstiskos lēmumos. Tāpēc šis jēdziens nekādā gadījumā nav attiecināms tikai uz tiem jaunekļiem, kuru profesija saistīta ar militāro dienestu,” pārdomās dalās Edgars Lipors.

Pēc izrādes sekoja diskusija, kurā tika pārrunāta izrādes gaita, izmantotie simboli un skartās problēmas.

Priecājamies, ka ar programmas “Latvijas skolas soma” palīdzību varam stiprināt jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci.

Attachment1.jpgAttachment2a.jpgAttachment3a.jpgAttachment4.jpgAttachment5.jpgAttachment6.jpg

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei