„Ceļaties ar prieku!” – atzīmē starptautisko dienu cilvēkiem invaliditāti

Kategorija: Nevalstiskās organizācijas
Otrdiena, 03 Decembris 2019
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 03 Decembris 2019 14:12

galvenais-attels

3. decembris ir nozīmīgs datums cilvēktiesību kalendārā visā pasaulē. Šo dienu 1982. gadā Apvienoto Nāciju Organizācija ir pasludinājusi par starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti. Kopš 1994. gada šo dienu atzīmē arī Latvijā.

22 gadus šo tradīciju cenšas ievērot arī Balvu Teritoriālā invalīdu biedrība, ja nesanāk tieši 3.decembrī, tad atzīmē šo dienu nedaudz ātrāk, arī šogad 30.novembrī, kad biedrības biedri aicināja uz koncertu Balvu Sakrālās kultūras centrā.

Pirms koncerta Balvu Teritoriālās invalīdu biedrības vadītāja Marija Duļbinska teica: „Mums ir ļoti svarīgi satikties. Mūsdienās cilvēki ar invaliditāti vairs nav izolēta cilvēku daļa, kuri dzīvo kaut kur atsevišķi, par kuriem netiek runāts, bet mēs esam neatņemama sabiedrības sastāvdaļa, kura cenšas visur aktīvi piedalīties. Galvenais, ka mēs gribam būt priecīgi, neskatoties uz to, ka mums ir veselības problēmas. Priecājos, ka biedrības ietvaros varam ļoti daudz darīt, ka varam atbalstīt ģimenes, kurās ir bērni ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem, ka varam braukt ciemos pie kaimiņiem, gūt pieredzi un mācīties.”

Koncertā klātesošos priecēja deju studijas „Terpsihora” jaunākie dejotāji Līgas Morozas – Ušackas vadībā, bet otrajā daļā uzstājās ciemiņi no Daugavpils puses, kuri pirmo reizi bija Balvos, Višķu jauniešu vokālais ansamblis „Anima Corde”, kas tulkojumā nozīmē „Dvēseles stīga”, jo, kā atzina ansambļa dalībniece, tad viņu misija ir ieskandināt, iespēlēt klausītāja vismazākās dvēseles stīgas, ja klausītājs sāk dungot līdzi dziesmiņu vai pirksti neviļus sāk uzsist ritmu, vai ķermenis lēnām līgoties, vai arī lūpu kaktiņi ir pacēlušies smaidā, tad viņu misija ir izpildīta.

Sveicot Balvu Teritoriālo invalīdu biedrību, Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Anita Petrova pateicās tās vadītājai Marijai Duļbinskai, sakot: „Dažreiz ir ļoti grūti, lai saņemtos aiziet uz koncertu, izdarīt kaut ko labu, bet iedomājaties, cik liels gribasspēks ir vajadzīgs, lai pavilku līdzi visu komandu, lai paceltu cilvēku iziet no mājām, iedvesmotu, sapurinātu, liktu noticēt, un Marija jums tāda ir. Liels paldies viņai par to iekšējo lokomotīves spēku, par to, ka viņa nāk un daudz runā ar pašvaldību, ņem līdzi cilvēkus, lai runātu par to, kas nepieciešams. Mēs jau esam tikai mūsu mazās Latvijas vēl mazāka daļiņa, jo viss tas, kas ir vai nav izveidots, atsaucas arī uz Balvu novada pašvaldību. Mums vēl ļoti tāls ceļš ejams, lai saprastu, kas patiešām ir īstais atbalsts cilvēkiem ar invaliditāti, lai mēs izveidotu tādus pakalpojumus, kādi ir nepieciešami.”

Gulbenes novada Invalīdu biedrības pārstāvji arī sveica Balvu Teritoriālo invalīdu biedrību, ar tās vadītājas Marijas Duļbinskas izteiktajiem vārdiem koncerta sākumā:: „„Ceļaties ar prieku!” un tad jūsu diena tiešām būs gaiša, piepildīta ar labām domām, lai jums ir veselība un lai mēs vēl ilgi, ilgi draudzētos!”

Labus vārdus Balvu Teritoriālās invalīdu biedrības vadītājai teica arī citi, kā arī pateicās par burvīgo koncertu, tas tik tiešām bija aizskāris ikviena klausītāja dvēseles stīgas.

Atzime_starptautisko_dienu.JPGIMG_1874.JPGIMG_1896.JPGIMG_1907.JPGIMG_1910.JPGIMG_1916.JPGIMG_1923.JPGIMG_1931.JPGIMG_1934.JPGIMG_1935.JPGIMG_1940.JPGIMG_1941.JPGIMG_1949.JPGIMG_1951.JPGIMG_1977.JPGIMG_1982.JPGIMG_1990.JPGIMG_1992.JPGIMG_1995.JPGIMG_1997.JPGIMG_2003.JPGIMG_2012.JPGIMG_2015.JPGIMG_2019.JPGIMG_2023.JPGIMG_2028.JPGIMG_2031.JPGIMG_2033.JPGIMG_2034.JPGIMG_2036.JPG

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei