Konsultatīvā atbalsta sniegšana PII “Sienāzītis”

Kategorija: Balvu Iekļaujošās izglītības atbalsta centrs
Pirmdiena, 16 Decembris 2019
Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 09 Jūnijs 2021 13:36

tmb20191216123728

Balvu Iekļaujošas izglītības atbalsta centra ( BIIAC) speciālisti katru otrdienu, kā arī citās dienās, ja nepieciešams, ieplāno izbraukumu uz kādu no Balvu novada izglītības iestādi, lai sniegtu atbalstu, konsultācijas pedagogiem, izglītojamajiem un viņu vecākiem.

Šī gada 10. decembrī notika Balvu Iekļaujošas izglītības atbalsta centra (BIIAC) speciālistu tikšanās ar PII “Sienāzītis” piecpadsmit pedagogiem, kuriem tika sniegts konsultatīvais atbalsts par ļoti aktuālām tēmām, par kurām izglītības iestādes pedagogi paši izrādīja interesi un vēlējās dzirdēt plašāku informāciju.

Šajā tikšanās reizē, es kā logopēde, sniedzu atbildes par šādām, svarīgām, logopēdiskām tēmām: “Vingrinājumi starpzobu izrunai, darbs ar šiem bērniem”, “Vārdu saskaņošana dzimtē, skaitlī, locījumā”, “Runas attīstības pārbaude”. Pēc šo tēmu prezentāciju noklausīšanās pedagogi guva logopēdisko vingrinājumu paraugus pedagoģiskajam darbam, atkārtoja zināšanas par fonemātisko uztveri, iemācījās starpzobu izrunas vingrinājumus, izprata runas un valodas attīstības pārbaudes norisi un būtību. Šajā prezentācijā uzsvēru, ka ļoti svarīgi ir vingrinājumus veikt regulāri.

BIIAC psiholoģe Anita Lindāne sniedza lekciju par “Izdegšanas sindromu”, jo pedagogi vēlējās zināt, kā pedagogam sevi uzturēt formā un neizdegt. Psiholoģe lekcijas laikā akcentēja, ka profesionālā izdegšana ir ilgtermiņa stresa reakcija, kas rodas kā sekas ilgai vidējas intensitātes profesionālo stresa faktoru patstāvīgai iedarbībai. Sākotnēji tā izpaužas kā emocionāli slikta pašsajūta – radusies izsīkuma un tukšuma jeb garīga noguruma sajūta, bet vēlāk pievienojas fiziskas sūdzības. Psiholoģe pastāstīja, kādi ir izdegšanas cēloņi, kādas ir izdegšanas sindroma trīs stadijas un kā aizsargāties no izdegšanas un kas jādara, lai neizdegtu.

Psiholoģe Anita Lindāne ieinteresēja arī klausītājas ar psiholoģisko kursu “Psihohigiēna”. Viņa stāstīja par tādām metodēm kā elpas aizture, kas ir kā “ātrās palīdzības” metode stresa situācijā, un par vienas dienas badošanos (ūdens diētu), kuru nosaka pēc horoskopa, sasaistot ar dzimšanas dienas datumu.

Paldies visiem pedagogiem par ieinteresētību un aktīvām diskusijām, viedokļu apmaiņu! Arī turpmāk BIIAC speciālisti izbrauks uz Balvu novada izglītības iestādēm un sniegs konsultatīvo atbalstu!

BIIAC vadītāja/ logopēde Tamāra Krūmiņa

Prezentācija „Runas attīstības pārbaude”
Prezentācija „Vārdu saskaņošana dzimtē, skaitlī, locījumā”
Prezentācija „Vingrinājumi starpzobu izrunai, darbs ar šiem bērniem”

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei