Par „kaimiņu būšanu”

Kategorija: Sociālās pārvaldes aktualitātes
Piektdiena, 03 Janvāris 2020
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 03 Janvāris 2020 13:52

tmb20200103134823Par savstarpēju satikšanu starp kaimiņiem esam domājuši ikreiz, kolīdz kaimiņu ir vairāk kā divi. Balvu novada pašvaldības sociālās mājas iemītnieki, kuru mājvieta ir Daugavpils ielā 73-a, dzīvo ciešās kaimiņu attiecībās.

Rīts šajā mājā iesākas ar rosīšanos un pošanos dienas gaitām un nakts stundas aizrit sapņojot katram savus sapņus. Kopīgs gaitenis, virtuve un sanitārās koplietošanas telpas, kā arī viens jumts virs galvas, ir redzami rādītāji kaimiņu būšanai divdesmit astoņiem cilvēkiem, vecuma diapazonā no zīdainīša līdz sirmgalvim. Katram vien pašam zināmi iemesli un dzīves līkloči saveduši vienkopus šos cilvēkus, kas ir noslēguši īres līgumus, pamatojoties uz likuma „Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām dzīvojamām mājām”11.panta otro daļu, kas nosaka īres līguma laiku un Dzīvokļu komisijas nolikuma 2.1.4. punktu, kuru izskata Balvu novada pašvaldības Dzīvokļu komisija, par īres līguma termiņu pagarināšanu vai atteikumu.

Vai ikdienā, kad jāizvēlas pieņemt savu kaimiņu vai ignorēt, ir vēlme pēc kopīgām svētku reizēm? Sadzīviski strīdi un savas taisnības mērs ir ikdienišķa parādība sargājot „savu dzīves telpu”, kas nereti noved pie sasvstarpējas atsvešinātības sajūtas un rada atstumtības sekas. Sociālajā darbā ir svarīgi savlaicīgi to pamanīt un novērst. Doma par šāda pasākuma nepieciešamību radās jau oktobrī, tika izjautāti iemītnieki par, viņuprāt pašiem piemītošajām, labajām rakstura īpašībām, interesēm, prasmēm, atmiņām un gaidāmo kopā sanākšanu. Trešā stāva virtuvē decembra pirmajā dekādē tika veikts kosmētiskais remonts, telpas ieguvušas tīkamu plašumu, mājīgu sienu nokrāsu, jaunu grīdas segumu un piemērotu sadzīves tehniku, tāpēc 12.decembra pēcpusdienā uzrunātie iemītnieki devās uz pasākumu „Kaimiņu būšana”, kurā ar lielu prieku iesaistījās visās aktivitātēs. Neizpalika kliņģeris un tēja, un no iemītnieku puses - Svetlanas uzceptā torte, kā arī atrakcijas, labo vēlējumu teikšana un pozitīvas sarunas ar Sociālā dienesta darbiniecēm Gunitu Ledaini, Inu Bankovu. Savukārt psiholoģe Skaidrīte Krakope visus klātesošos sveica ar Ziemassvētku gaidīšanas laiku, kas nepārprotami lika aizdomāties par piedošanas un cilvēkmīlestības spēku. ”Uzsniga sniedziņš balts”, tā skanēja kopīgi dziedātā dziesma un aiz loga baltās sniegpārslas cerīgi laidās uz zemes. Varētu vien vēlēties, lai nezūd savstarpējā sapratne, cieņa, uzticēšanās, uzmundrinājumi, labie vārdi, kas dara kopā būšanu panesamu un izdzīvojamu. Kopīgiem spēkiem veiktie darbi lai ir prieka un radošuma pilni!

„Dienas centra” vadītāja I. Bankova

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei