Dalība tiešraides diskusijā “Uzklausi, padomā un izlemj pats!”

Kategorija: Karjeras izglītība
Otrdiena, 03 Novembris 2020
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 03 Novembris 2020 12:05

viaa nap 2020 esf 2

28. oktobrī no plkst.10.00- 11.00 notika jauniešu diskusija, kurai varēja pieslēgties tiešraidē Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Facebook kontā “TavaiKarjerai”. Diskusiju moderēja radio personība, dīdžejs Magnuss Eriņš, un tajā piedalījās Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centra karjeras konsultante Baiba Prauliņa, dziedātāja Patrisha, uzņēmuma “Blue Shoce Race” dibinātājs un vadītājs Artis Daugins, ekstrēmās sporta biedrības “Rave team” dibinātājs, BMX braucējs un treneris Roberts Klēpis.

Šai diskusijai attālināti pieslēdzās un dalību ņēma arī jaunieši (10.-12.klases skolēni) no Balvu novada un Baltinavas novada Baltinavas vidusskolas (Balvu Valsts ģimnāzijas- 38 skolēni, Tilžas vidusskolas- 25 skolēni).

Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes pedagogs- karjeras konsultante Lidija Ločmele, sadarbojoties ar klašu audzinātājiem, atbildīgajiem par karjeras izglītības darbu skolās apkopoja skolēnu- diskusijas dalībnieku izteiktās domas par tiešsaistes pasākumu.

Jaunieši atzina, ka katrs diskusijas dalībnieks bija sava veida interesants cilvēks/personība.Viņiem patika kā runāja Baiba Prauliņa, jo “sniedza ļoti izsmeļošas atbildes”, Artis Daugins, jo “viņš atzina, ka tas nekas, ka nezinām ko iesāksim ar savu dzīvi pēc pieciem gadiem. Galvenais ir nestresot, jo, ja pat mēs sapratīsim, ka pašlaik atrodamies tādā vietā, kur negribam būt, mēs vienmēr varēsim mācīties no kļūdām un nonākt vietā, kur patiešām vēlamies būt”.

Diskusija palīdzējusi jauniešiem rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, saskatīt virzienu tālākajam ceļam, uzzināt, pie kuriem cilvēkiem var griezties pēc padoma, gūt apliecinājumu tam, no kā atkarīga viņu izvēle.

Skolēnu atziņas:

  • Iedrošināja darīt to, kas patīk.
  • Ļoti jauka diskusija, kas motivēja.
  • Lika padomāt.
  • Man patika. Bija ļoti daudz informācijas, kuru varēja smelties no visiem dalībniekiem.
  • Nepadoties, iet uz priekšu ar paceltu galvu, uzstādīt mērķus un mācīties.
  • Jāizvēlas profesija, kas pašai patīk.
  • Viss nav tik vienkārši, kā var apkārtējiem likties.
  • Bieži vien, darot savu sapņu darbu, cilvēks nesaņem tādu atalgojumu, kā vēlētos.
  • Ērtā veidā gūta noderīga informācija. Gribētu arī turpmāk piedalīties tāda veida aktivitātēs.

Paldies VIAA par diskusijas noorganizēšanu! Paldies klašu audzinātājiem, skolu administrācijām par sadarbību, skolēnu ieinteresēšanu un dalības diskusijā organizēšanu attālinātajā mācību procesā!

Diskusijas ieraksts pieejams VIAA mājas lapā.

“Ej! Pat ja nezini, kur nonāksi, vienkārši ej, jo tu kaut kur nonāksi.”

/Artis Daugins/

Balvu novada pašvaldības
Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes
pedagogs-karjeras konsultante
Lidija Ločmele

Aktivitāte tika īstenota programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"
projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei