Ceļš uz XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem turpinās!

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 04 Marts 2021
Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 04 Marts 2021 18:08

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku logo

Par spīti skarbajai epidemioloģiskajai situācijai valstī, ceļš uz XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem ir izstiepies garumā. Valsts izglītības satura centrs, kas ir svētku organizatori, joprojām neizslēdz iespēju, ka svētki tomēr šovasar būs.

Lai pārrunātu aktuālāko informāciju un uzzinātu, kā šobrīd sokas mūsu skolēnu pašdarbības kolektīviem, pašvaldības koordinatore Ilona Salmane uz kopēju ZOOM sanāksmi aicināja visus kolektīvu vadītājus, kas gatavojas svētkiem. Šobrīd organizatori domā un piedāvā dažādus risinājumus, lai svētki šovasar tomēr kļūtu par realitāti. Saprotams, ka tie būs pilnīgi atšķirīgi, citāda formāta, šim laikam un situācijai atbilstoši Dziesmu un deju svētki. Ir iecerēts, ka vienā kalendārajā datumā notiks tikai viens svētku notikums un dalībnieki Rīgā uzturēsies 1 dienu, pēc iespējas nenakšņojot. Svētku notikumu vienas dienas plānošana ietver tikai kopmēģinājumu un koncertu. Šogad ir atceltas tradicionālās svētku dalībnieku atlases skates, bet ir plānots tikai video pieteikums, kas apliecina kolektīva gatavību dalībai svētku notikumos pēc brīvprātības principa. Galvenās svētku norises plānotas ārtelpās – Mežaparka Lielā estrāde (koru un pūtēju orķestru koncerti), Mežaparka teritorija (tautas deju kolektīvu koncerts), Hanzas perona āra terase (tautas mūzikas koncerts), individuālās programmas Vērmanes dārzā, vienīgi mūsdienu deju koncerts ir iecerēts iekštelpās – Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Sarunā ar kolektīvu vadītājiem svētku koordinatore I.Salmane un Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja I.Kaļva atzinīgi novērtēja kolektīvu vadītāju ieguldīto darbu, jo attālinātie mēģinājumi šajos žanros ir ļoti sarežģīts process un liels izaicinājums visiem. Tāpēc prieks, ka kolektīvu vadītāji dara visu, kas ir viņu spēkos un  atrod iespējas arī darbam šādā formātā. Iepriecināja tas, ka neviens no svētku kustībā iesaistītajiem kolektīvu vadītājiem nav atmetis cerību un izteica vēlmi piedalīties svētkos. Ja gadījumā epidemioloģiskās situācijas dēļ tomēr tas nebūs iespējams, tad domāsim, kā kolektīviem radīt svētku brīžus tepat mūsu novadā – skolās, estrādēs un citās norišu vietās.

Cerībā, ka situācija valstī vasarā tomēr uzlabosies, visiem, kuri ir  gatavojušies, gaidījuši un kuriem ir motivācija nokļūt svētku notikumos, būs iespēja piedalīties šajos īpašajos 2021. gada svētkos!

Ilona Salmane
XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koordinatore Balvu novadā

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei