Noslēdzies konkurss “Manas ģimenes barikāžu stāsts”

Kategorija: Aktualitātes izglītībā
Ceturtdiena, 11 Marts 2021
Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 12 Marts 2021 10:52

Guntras gibalas darbiņš

Lai padziļinātu skolēnos interesi par Atmodas laiku Latvijā - 1991.gada barikāžu veidošanas iemesliem, norisi un nozīmi, kā arī izkoptu spēju atspoguļot iegūto informāciju, Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvalde sadarbībā ar novadu izglītības iestādēm, muzejiem un Balvu bērnu un jauniešu centru rīkoja konkursu “Manas ģimenes barikāžu stāsts”. Sakarā ar epidemioloģisko situāciju valstī konkursa darbu iesniegšanas termiņš tika pagarināts, un nu konkurss ir noslēdzies, iesniegtie darbi izvērtēti un noteikti godalgoto vietu ieguvēji.

Konkursā ar saviem darbiem piedalījās 16 dalībnieki, kuri pārstāvēja Balvu Valsts ģimnāziju, Tilžas vidusskolu, Balvu sākumskolu un Baltinavas Mūzikas un mākslas skolu.

Literārās jaunrades konkursā „Mani vecāki un vecvecāki barikādēs” 1.vietu ieguva Balvu Valsts ģimnāzijas 8. klases skolniece Sanija Skalova, 2.vietu- 9.klases skolēns Didzis Korklis, 3.vietu- 9.klases skolniece Kristīne Kalneja- abi skolēni no Tilžas vidusskolas.

Plakātu konkursā „Barikāžu atmiņu ugunskuri”  1.-5.klašu grupā 1.vieta netika piešķirta, 2.vietu ieguva Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Ieva Kozlovska ar plakātu “Vai Latvija būs brīva un zaļa nākotnē?”, 3.vietu ieguva Inese Antonova ar plakātu “Silta tēja barikāžu dalībniekiem” un Rihards Kokorevičs ar plakātu “Atmiņas par barikādēm”. Visi minētie godalgoto vietu ieguvēji ir Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi. 6.-9.klašu grupā 1.vietu ieguva Rihards Cīrulis ar plakātu “Vectēva stāsts”, 2.vietu- Samanta Slišāne ar plakātu “Pie stūres”- abi ir Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, savukārt 3.vietu ieguva Balvu sākumskolas 6.klases skolēns Daniels Gergenreders ar plakātu “Barikāžu ugunskuri”.

Konkursu dalībniekus konsultēja skolotājas Mudīte Stepanova, Mareta Timoškāne un Iveta Gabrāne. Gan skolotājas, gan godalgoto vietu ieguvēji saņems Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes pateicības un diplomus, kā arī piemiņas balvas.

Katrai paaudzei ir savs vēstures skatījums, un šis konkurss pierādīja jaunākās paaudzes interesi par notikumiem Latvijā pirms 30 gadiem caur savas ģimenes prizmu.

Izglītības, kultūras un sporta pārvalde izsaka pateicību visiem konkursa dalībniekiem par cieņpilno attieksmi pret mūsu valsts brīvības cīnītājiem un aicina - Sargāsim savu valsti, sargāsim savas valsts vēsturi!

Izglītības darba speciāliste Terēza Čudarkina

Daniela Gergenredera darbiņšEgijas Lvovas darbiņšElīzas Briedes darbiņšGuntras Gibalas darbiņšIevas Kozlovskas darbiņšIneses Antonovas darbiņšIntara Klanska darbiņšLaines Mežales darbiņšNaura Stāmera darbiņšRiharda Cīruļa darbiņšRiharda Kokoreviča darbiņšSamantas Slišānes darbiņšSonoras Puķītes darbiņš

Pasākumu kalendārs

Balvu Novada Ziņu jaunākais numurs

Balvu Novada Ziņas jaunākais numurs

Jaunākais video

Pasākumu afišas

Jautājums Domei